x-kom hosting

LTE - Urządzenie na wifi a ping na kablu.

Mateusz512
utworzono
utworzono

Witam serdecznie, jakiś czas temu podpisałem nową umowę z Orange na LTE Biurowy z ruterem ZTE MF283+ i na początku wszystko było ok, ale gdy brat się podłączył przez wifi telefonem Sony Xperia M4 i zaczął oglądać YouTube zaczęły się skoki pingu na komputerze podłączonym kablem do rutera. I właśnie na tym polega mój problem, na poprzednim internecie (neostradzie 80Mb/s z FunBoxem) były te same problemy, internet śmigał normalnie po wifi, ale gdy ktoś się podłączył przez wifi po za mną to także zaczynały się skoki pingu i nie dało się w nic grać. Da się coś z tym zrobić? Może coś w opcjach czy coś. Dodam że internet działa normalnie gdy jestem podłączony jako jedyny przez kabel, uzyskuje prędkości w granicach 20-40Mb/s DL i 10-15Mb/s UP i po za tym ping normalnie chodzi w granicach 65-80ms.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten router nie ma funkcji podziału pasma.

Mateusz512
komentarz
komentarz

Czyli żeby uniknąć tego problemu trzeba zakupić router z funkcją QoS? Np. TP-LINK Archer MR200 LTE AC750 by pasował czy inny?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tak, ten model by pasował.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.