x-kom hosting

240 Mb/s - słaby net

tracer10
utworzono
utworzono

Witam.

Zmieniłem operatora 2 miesiące temu i jest problem.

Otóż kompa połączyłem z modemem ethernetem i jest stałe 240 Mb/s downloadu, tylko że często gęsto strony sie otwierają żenująco długo.

Bywa że na jedne strony czekam ok 1 min, a inne wczytują się szybko i tak wkoło Macieju prawie dzień w dzień.

Ma ktoś kumaty pojęcie co jest nie tak?

Pozdrawiam

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

240mb/s to maksymalna prędkość z jaką możesz ściągać. Ale nie ma to wpływu na szybkość z jaką udostępniają ci stronę serwery.

tracer10
komentarz
komentarz

Domyślam się, tylko w takim razie co jest przyczyną problemów z otwieraniem stron?

U poprzedniego dostawcy zawsze było ok.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zmień adresy serwerów DNS.

tracer10
komentarz
komentarz (edytowane)

To już wyższa chyba szkoła jazdy jak dla mnie.

Czy według tego mogę spróbować? Nie chciałbym czegoś zepsuć w razie co.

 

 

Edytowane przez tracer10
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Możesz posłużyć się tym poradnikiem.

tracer10
komentarz
komentarz

Niestety nie pomogło. Chyba trzeba ustawić w samym routerze.

Mam takie coś jak HUB 3 z Virgin Media. Niestety wpisanie IP w przeglądarkę nic nie daje, a to jedyny sposób jaki znalazłem aby dostac się do ustawień.

Masz jakiś inny sposób?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli statycznie ustawiłeś DNS to router nie ma już na nie wpływu. Wpisz w linii poleceń komendę: ipconfig /all

i daj tutaj wynik.

 

Spróbuj zainstalować przeglądarkę SeaMonkey i zobacz jak na niej net chodzi.

Edytowane przez MasterYoghourt
tracer10
komentarz
komentarz

Ja zrobiłem tak jak na filmie, czyli zmieniłem ustawienia karty sieciowej w kompie. Tylko na logikę biorąc nic to nie da skoro w samym modemie nic się nie zmieniło. No chyba ze nie o to biega, ale tak jak mówiłem wcześniej to jestem laikiem w tym temacie.

 

Uściślij proszę to co napisałeś w pierwszym akapicie bo nie kapuję co tzn, statycznie.

Z góry dzięki za cierpliwą pomoc mało kumatemu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Uściślij proszę to co napisałeś w pierwszym akapicie bo nie kapuję co tzn, statycznie.

Statyczne DNS, czyli takie jakie sam sobie ustawiłeś a nie takie jakie przydzielił czi router.

 

Jak ci idzie z tą przeglądarką ?

Edytowane przez MasterYoghourt
tracer10
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic nie jest lepiej aczkolwiek tragedii nie ma, z tym że ja nauczony jestem b. szybkiego wczytywania stron, a teraz tak jak pisałem wcześniej raz tak raz siak.

Nie mogę wejść w ustawienia modemu bo bez tego chyba ani rusz. Co z tego ze zmieniłem w karcie sieciowej skoro w modemie jest po staremu?

 

Próbowałem różnych przeglądarek, ogólnie na Mozilli jadę cały czas.

Edytowane przez tracer10
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź czy na innym komputerze problem się powtarza. Profilaktycznie przeskanuj komputer programem Adwcleaner.

Edytowane przez MasterYoghourt
tracer10
komentarz
komentarz

Mam 3 w domu i na każdym to samo. Adw pracuje u mnie co 2,3 dni tak więc nie jest problemem nic w sprzęcie tylko tak jak mówiłeś na początku w serwerach ustawionych w modemie.

Ale nijak się nie dostane do ustawień.

Przypomnę tylko, że u poprzedniego dostawcy było cacy i problem sie pojawił w tym samym dniu kiedy zacząłem korzystać z usług obecnego.

Pierwsze kilka dni jechałem na wi-fi i to była dopiero żenada.

Oldek
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy te strony, które wczytują się szybko to zawsze są te same czy się zmieniają? I czy tak samo jest z tymi wolnymi?

 

Wpisz w wierszu poleceń polecenie tracert wp.pl i wklej tutaj wyniki.

Edytowane przez Oldek
tracer10
komentarz
komentarz (edytowane)

 

Śledzenie trasy do wp.pl [212.77.98.9]
z maksymalną liczbą 30 przeskoków:

  1     1 ms     1 ms     3 ms  192.168.0.1
  2     *        *        *     Upłynął limit czasu żądania.
  3    13 ms    13 ms    14 ms  ie-dub01a-ra4-ae13-0.aorta.net [84.116.238.165]

  4    30 ms    23 ms    17 ms  de-fra01a-ri2-xe-4-1-0.aorta.net [84.116.130.146
]
  5    14 ms    21 ms    18 ms  dbln-t2core-a-ae-0-0.aorta.net [213.46.165.2]
  6    27 ms    27 ms    26 ms  ldn-bb3-link.telia.net [62.115.116.132]
  7    41 ms    46 ms    41 ms  hbg-bb1-link.telia.net [62.115.112.75]
  8    70 ms    54 ms    57 ms  war-b2-link.telia.net [213.155.133.93]
  9    56 ms    59 ms    67 ms  87.204.14.108
 10    56 ms    58 ms    54 ms  www.wp.pl [212.77.98.9]

Śledzenie zakończone.

 

Generalnie każda strona ma problemy kiedy nadchodzi ten czas strasznego zwolnienia neta. Raz tak, raz siak.

Co ciekawe gry internetowe hulają bez problemu nawet wtedy kiedy strony mają problem z wczytaniem.

Aczkolwiek bez kabla ethernet na początku nijak nie szło grać

Edytowane przez tracer10
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podaj model routera jaki posiadasz.

tracer10
komentarz
komentarz (edytowane)

HUB 3  z Virgin Media.

 

W sumie to jestem sam na siebie wściekły za tą zmianę operatora, ale względy cenowe pomieszały mi w głowie.

Eir po upływie roku umowy zwiększył mi opłatę bez mojej wiedzy z 45 e do 71.

Te zero informacji z ich strony o tym fakcie spowodowało natychmiastowa decyzję, nikt nie lubi takiego traktowania, aczkolwiek ich net śmigał bez żadnych problemów na wi-fi przy 3 kompach + tablet które jednocześnie korzystały z sieci.

Teraz mam 240 speeda na 1 kompie, 2 pozostałe na wi-fi mają po ok 50-60 Mb/s i mozna sobie to wsadzić w 4 litery.

 

Nie pisałem na początku, że był 2x technik z Virgin na samym początku kiedy to przez 9 dni bodajże miałem oba nety, podłączałem mu router z Eir pokazywałem o co mi biega, różnicę w szybkości [ Eir miał ok 120-140 ] i  że dla mnie nie jest ważny super download tylko stabilność neta.

Dzwonił do firmy coś zmieniali w ustawieniach, zmienił kładzione kilka dni wcześniej kable i jedyna co poprawiło się to granie.

Wygląda na to, że do Grudnia będę sie musiał użerać z tym dziadostwem, a potem bye bye i powrót do Eir.

Edytowane przez tracer10
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

By mieć 100% pewność że to wina operatora, dobrze by było sprawdzić na innym routerze. Ale nie wiem, czy będziesz miał taką możliwość.

tracer10
komentarz
komentarz

Jedyny jaki mam w domu to ten z Eir nie oddany jeszcze, ale nie wiem czy jest możliwość zamiany. Jak sądzisz?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślę, że to nie wypali. Ale, szperałem trochę po Internecie i na jego końcu znalazłem bardzo ciekawe narzędzie do śledzenia ruchu TCP. Działa podobnie jak polecenie tracert, ale zamiast śledzić ścieżkę ping, śledzi ścieżkę datagramu TCP, który jest wykorzystywany do przeglądania stron www. Na tej stronie: https://www.elifulkerson.com/projects/tcproute.php masz dział requirements, musisz mieć zainstalowane biblioteki WinPcap, Visual C++, NET Framework 4. Jeśli ich nie masz to zainstaluj. Następnie ściągnij program z tego linka: https://www.elifulkerson.com/projects/downloads/tcproute-0.9/tcproute.zip

 

Rozpakuj archiwum, zmień nazwę rozpakowanego katalogu na tcp. Przenieś ten katalog do głównego katalogu partycji (np do C:\), by łatwo było do niego dotrzeć. Teraz, otwórz linię poleceń i przejdź do katalogu programu, np (C:\tcp\). Teraz odpal program takim poleceniem:

tcproute -i 4 onet.pl

Jeśli spyta się którą kartę sieciową ma wykorzystać to wybierz właściwą (1,2,..)

 

Okej, jak widzisz, prześledził drogę do onet.pl. Teraz zamiast onet.pl, wpisz w poleceniu adres strony, która długo ci się odpala. Zobaczymy co wyświetli i na której bramce się zatnie.

Edytowane przez MasterYoghourt
tracer10
komentarz
komentarz (edytowane)

Za dużo kombinowania aby potwierdzić poprzedni eksperyment. Co nam pomoga wyniki jakie wyjdą? wyjdzie to samo co poprzednio.

Mi się kulawo odpalają wszystkie strony co jakiś czas [ ale codziennie jednak ] na co bym nie próbował wejść to jest to samo, albo mieli 30 sec, albo mieli aż do komunikatu o zbyt długim odpowiadaniu żądanej strony.

Edytowane przez tracer10
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Testowanie łącza operatora pod względem przeglądania stron internetowych to bardzo rzadki i trudny temat. Na necie nie udało mi się znaleźć materiałów na ten temat.

 

Spróbować nie zaszkodzi, a nóż widelec na coś wpadniemy.

Edytowane przez MasterYoghourt

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.