x-kom hosting

Komputer się nie włącza, bluescreen, hal.dll

Lecho1
utworzono
utworzono

Witam, dziś korzystając z komputera i odchodząc od niego na moment, wracając zastałem czarny ekran z linijką błędu Hal.Dll i niemożliwościa uruchomienia systemu. Wracając po paru godzinach komputer przechodzi już do loga windows, ale się zawiesza i następuje bluescreen. Do trybu awaryjnego nie da się wejść. Dodatkowo dotykając dysku twardego, nawet przy wyłączonym PC odczuwa się pod palcem "mikrodrgania". Czy dysk zepsuł się bezpowrotnie? Bardzo zależy mi na danych na nim zawartych. Dodam że wczoraj oczyszczałem komputer po dłuższej przerwie programem glary utilities z opcją "naprawy dysku". Ale po wprowadzeniu zmian nic się nie działo, i za pierwszym razem komputer też się włączył normalnie, awaria wystąpiła po około godzinie od uruchomienia. Da się jeszcze to odratować, jakieś pomysły? Napęd cd nie działa więc nie ma opcji podłączenia windowsa czy czegoś innego z cd.

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj uruchomić dowolną dystrybucję Linuxa z pendrive w trybie LiveCD i sprawdź czy masz dostęp do dysku oraz danych.

Lecho1
komentarz
komentarz (edytowane)

Podłączyłem dystrybucję i wyszedł taki skan https:/paste.ubuntu.com/23983821 .

Edytowane przez Lecho1
Youki
komentarz
komentarz

Link nie działa :cfaniak:

Lecho1
komentarz
komentarz (edytowane)

Działa trzeba skopiować. Użyłem opcji automatycznego naprawiania ale niestety nie pomogła.

Edytowane przez Lecho1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.