x-kom hosting

Prośba o opinie w sprawie domeny z końcówką online

danpaan
utworzono
utworzono

Witam.
Ostatnio kupowałem domeny pod swoje serwisy. Przypadkiem trafiłem też domeny które mimo że są mi nieprzydatne to ze względu na promocję i ciekawe frazy kupiłem.
Nie zajmuje się handlem domenami więc mam pewną zagwozdkę.
Jedną z domen którą trafiłem przypadkiem to zamow.online (po wpisaniu w google tego wyrażenia ciężko było odmówić sobie wydania kilku euro na zakup)
Wiem że wyrażenie popularne w sieci więc z taką końcówką .online stwierdziłem że co mi tam.

Po zakupie tak na szybko z ciekawości rozesłałem zapytanie do kilku firm czy nie chcą odkupić domeny myśląc że najwyżej zarobie kilka euro extra tak dla hobby. Zaskoczyło mnie że już po paru godz. z jednym z zainteresowanych wstępnie ustaliliśmy cenę na 2 tys € i naciska na sprzedaż mu tej domeny.

I teraz pojawia się moje pytania. Jest sens sprzedawać za taką cenę? Finansowo dobrze stoję i od razu nie jestem napalony na sprzedaż. Czy lepiej wyłożyć z kilka tys euro na serwis pod tą domenę i w ogólnym rozrachunku mieć stały dochód wykorzystując tą nazwę ? Czy też cena jest bardzo dobra i sprzedawać jak najszybciej bo domena nie jest tyle warta nawet biorąc zawarte w niej wyrażenie pod uwagę? czy może sama w sobie nazwa domeny ma o wiele większy potencjał i spokojnie trzymać jako dobrą inwestycje kapitałową?
Myślę o serwisie pod nią ale zazwyczaj jak mam serwisy to zgodne z moją wiedzą i zainteresowaniami więc musiałbym polegać na wiedzy innych tworząc portal np. z jedzeniem na dowóz.

Przy okazji udało mi się dorwać domeny czat.online (jedno z najpopularniejszych fraz w polskim necie jeśli chodzi o wyszukiwania wg google. Dla frazy "czat online" średnio 50.000 zapytań a dla samego słowa czat około 160.000 zapytań na miesiąc) oraz zaplac.online . Te domeny raczej pozostawię sobie.

 

mojeprogramy.com
komentarz
komentarz

aż nie wierzę że udało ci sie takei domeny złapać i dziwne info mam z whois

ja bym nie sprzedawał tak szybko teraz...ale i tak sprzedał w konsekwencji

co do rozbudowy o portal - to zawsze trzeba wkładu finansowego i czasu na cokolwiek, ale moze chcesz cos uruchomić i wykorzystać te domeny?

 

PS. Przy pomocy jakiego portalu zarejestrowałeś/przechwyciłeś domeny?

 

danpaan
komentarz
komentarz

Domeny zakupione za pośrednictwem mojego kolegi z Hiszpanii. Zresztą sam tam żyje, dlatego pewnie te zdziwienie :)

Nie przechwyciłem domen. Po prostu były wolne co mnie samego zaskoczyło tym bardziej że wiele innych podobnych typu zamawiam.online było zajęte.

Myślę też że powodem było iż większość nazw z końcówkami tematycznymi są w cenach premium, zaczynających się od kilkuset € i piszę tu też o polskich słowach, wyrażeniach a te od razu jakimś cudem nie były i większość przeoczyła ten fakt dając sobie spokój z wyszukiwaniem popularnych zwrotów skoro zaraz wyskakiwała zaporowa cena.

To tak jak dziś trafiliśmy z kolegą domeny priv.press i dep.host gdzie normalnie trzy-literówki (chodzi o te które są skrótami bądź słowami z jęz. ang.) i słowa popularne z języka ang. są jako premium w okolicy 600-3000 €  a kupiliśmy je dzięki koledze po "UWAGA" 0.88 eurocentów :) Więc zakup jak najbardziej warty ze względu na globalne wyrażenia zawarte w nazwie jak i promocyjnej cenie.
Do tego dochodzi to iż tego typu końcówki są dopiero uwalniane na rynku jeżeli chodzi o ceny bo na początku chcąc kupić jakąkolwiek z końcówką online ceny zaczynały się od 1-3 tys €. Na szczęście jak widać pomału się to zmienia ale zarazem te najlepsze są i tak już wykupione a jeśli jakieś zostały tego typu co ja trafiłem znikną zaraz po tym jak uwolnią cenę.

Tak czy siak nie zajmuje się handlem domenami bo to nie mój konik. Albo pomyślę nad wydaniem kasy na serwisy pod nie albo na razie wrzucę na któryś z moich serwerów by tak nie leżały gołe z jakimś tekstem for sale i niech czekają bo też nie mam zbytnio czasu na szukanie kupca w PL (gdy nabyliśmy zamow.online za namową kolegi na szybko wpisałem w google wyrażenie i wysłałem do 3 firm z wyników z 1 strony zapytanie i od razu otrzymałem ofertę o której pisałem). Chyba że ktoś się znajdzie mądrzejszy w tym temacie i zajmie się sprzedażą jako pośrednik z odpowiednią wysoką prowizją.
Ja tylko się znam na prowadzeniu dochodowych serwisów www i to pod warunkiem że tematyka jest mi znana dobrze.

Dawno dawno temu byłem w posiadaniu domeny pik.pl. Zgłosiło się radio pik z ofertą na kilkaset zł. Uznałem że warto sprzedać wiedząc że wydałem tylko 10 zł na nią. Znajomy spec od domen uznał że można to lepiej sprzedać. Poszukał, popisał i 2 tyg. później o domenę biły się 3 firmy a skończyło się na tym że największą kasę wyłożyło małe biuro projektowe kupując za 10 razy tyle za ile ja chciałem pozbyć się jej na początku. Taki ze mnie spec od domen :)

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.