x-kom hosting

"Pstrykanie" w komputerze

NeyVro
utworzono
utworzono

Witam, gdy używam komputera słyszę dziwne jakby "pstrykanie" plastiku. Dokładnie brzmi to jakby coś się chciało uruchomić np wiatraki i nagle coś pstryka. Różnie to wygląda bo raz są to dźwięki "pstrykania"  dosłownie co 2-3 sekundy i za każdym razem dźwięk jakby coś się chciało uruchamiać. Przy mniejszym obciążeniu np oglądanie filmu, dźwięk występuje ale rzadko. Gdy zaczyna pstrykać po np graniu w gre po 30-60 minutach, komputer jakby się wieszał i albo już się nie odwieszał albo po jakimś dłuższym czasie wracał do działania. Gdy zresetowałem komputer po zawieszeniu się w ogole mi windowsa nie chciało wczytać, wyskakiwało, że nie znalazło żadnych składników i żebym włożył dysk instalacyjny windowsa. Stąd wnioskuje, że ten dźwięk jest przez dysk twardy. 


Dysk: Seagate BarraCuda ST31000524AS 1TB 7200 RPM 32MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive Bare Drive

Płyta główna: Gigabyte GA-970A-DS3

Procesor:  OctalCore AMD FX-8120, 3423 MHz 

Karta graf:  NVIDIA GeForce GTX 950

cinomatic
komentarz
komentarz

otwierałeś obudowę?>

Próbowałeś namierzyć dokładnie skąd dochodzi?

 

Sprawdz programem HDD Tune dysk twardy podeślij zakładkę health i error scan

a602820922
komentarz
komentarz

.

 

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

 

 

 

 

NeyVro
komentarz
komentarz (edytowane)

a

NeyVro
komentarz
komentarz
20 godzin temu, cinomatic napisał:

otwierałeś obudowę?>

Próbowałeś namierzyć dokładnie skąd dochodzi?

 

Sprawdz programem HDD Tune dysk twardy podeślij zakładkę health i error scan

  Budowe otwierałem, przeczyściłem wszystko, podopinałem wszystko. Odpaliłem i mówie tak w głowie "no w końcu nie strzyka nic", po czym odpaliłem na dosłownie 3 minuty wiedźmina 3 i znowu się zaczeło po czym cały komp się zawiesił ;c 
W załącznikach daje zdjęcie zakładki Health i error scan które jest zrobione do połowy (strasznie długo to trwa i zgaduje, że nic więcej nie wyskoczy ale jak coś to dodam pełny gdyby wrazie coś jeszcze się pojawiło)

 

1444.png

123.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.