x-kom hosting

Monitor bez jakiegokolwiek powodu nie wykrywa sygnału z Display Port

Gość
utworzono
utworzono

Cześć,

od ponad roku mam monitor podłączony do komputera przez DP (model asus vg248) i wszystko było dobrze do dzisiaj.

Próbowałem włączyć komputer ale monitor nie wykrywa sygnału z DP, podłączyłem kablem hdmi do innego monitora, a DP zostawiłem w starym monitorze i w panelu sterowania nvidia jest tylko ten monitor działający(od hdmi). Co ciekawe przy podłączeniu - wsunięciu lub wysunięciu kabla DP ekran na działającym monitorze się zwiesza jakby miał się przełączyć na ten od DP ale się nie przełącza ani go nie wykrywa.

Podłączyłem również kablem hdmi monitor vg248 i na hdmi działa bez problemu, co ciekawe jak mam podłączony hdmi i DP do tego monitora w panelu nvidia pokazuje, że mam podłączony ten monitor podwójnie(1 z 2), jak wyjmuje DP to pokazuje że jest tylko pojedynczo połączony. Ale na samym DP obraz się nie wyświetla.

Kabel się zepsuł czy co może być przyczyną? Nie mam innego kabla DP, żebym mógł sprawdzić czy na innym działa.

monitor dp.png

Gość
komentarz
komentarz

Pożyczyłem inny kabel i jest to samo, ktoś ma jakiś pomysł co zrobić? Jak sprawdzić czy walnięte jest wejście w monitorze czy może karcie graficznej?

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź jeszcze z innym żródłem DP, może w Twojej GPU, mobo złącze DP ulego uszkodzeniu

Gość
komentarz
komentarz

Przyczyną był monitor, może komuś się przyda, ten model ma jakąś wadę fabryczną i zdarza się, że nie widzi kabla DP. Aby to naprawić wystarczy odłączyć monitor od zasilania na kilka minut i później wszystko wraca do normy, sprawdzone, działa, pozdrawiam

  • 1 rok później...
syltrex
komentarz
komentarz

u mnie coś podobnego...  tym razem EIZO EV2450 i EIZO EV2250

mam w kompie gniazdo hdmi jednak nie mam dp więc kupiłem przejściówkę ... męski dp, żeński hdmi... pierwszą na allegro za 15zl - nie działa

drugą w komputronik za 29zł - nie działa

trzecią w komputronik za 59zł (Accura) - nie działa :(

 

testy wykluczające awarie:

do testów mam 2 kable hdmi<-->hdmi - działają sprawdziłem na innym urządzeniu

wyjście hdmi z kompa działa bo sprawdziłem z innym monitorem hdmi <--> hdmi (win10) śmiga, widzi od razu...

test 2 monitorów na działanie portu dp - działa sprawdzałem z jabłkiem mam tam thunderbolt <--> dp standard obydwa modele działają jak trzeba

 

czytam art. powyżej, taki kabel polecacie? : https://www.x-kom.pl/p/207413-kabel-displayport-gembird-displayport-m-hdmi-m-18m-czarny.html --> może to pójdzie? co Wy na to?

 

 

krzysiuus
komentarz
komentarz

Hmm jesteś pewien że gniazda są na pewno ok? 

Ja kilka dni temu potrzebowałem przejściówki z dp na hdmi (gdyż monitor nie posiadał wejścia dp). 

Kupiłem tani adapter za 11zł i działa całość bez problemów:

http://allegro.pl/markowy-adapter-konwerter-display-port-hdmi-bialy-i7331493724.html

  • 3 tygodnie później...
ttomasb
komentarz
komentarz
Cytuj

Przyczyną był monitor, może komuś się przyda, ten model ma jakąś wadę fabryczną i zdarza się, że nie widzi kabla DP. Aby to naprawić wystarczy odłączyć monitor od zasilania na kilka minut i później wszystko wraca do normy, sprawdzone, działa, pozdrawiam

Przydało się, dzięki :)

 

Monitor Dell U2713HM podłączony do laptopa mini Display Port -> Display Port. Monitor wyłączyłem na kilka sekund z prądu i zaczęło działać.

 

Objawy/Testy:

Na tym samym laptopie i tym samym monitorze

hdmi-> hdmi OK

hdmi-> dvi OK

vga-> vga OK

 

mini dp -> dp mrugnie zgasnie + jakieś krzaki na laptopie 

inny kabel -> to samo

 

Jeszcze raz dzięki :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.