x-kom hosting

drukarka atramentowa tania w eksploatacji?

iza121
utworzono
utworzono

Jaka jest obecnie drukarka atramentowa możliwie najtańsza w eksploatacji?

 

*potrzebna do drukowania zwykłych dokumentów tekstowych, czasem kolorowych obrazków :) więc ważne, żeby zarówno czarny jak i kolor były tanie :) 

 

*dopuszczam użytkowanie zamienników atramentów (właściwie tak na pewno się stanie :)

IdCzarek
komentarz
komentarz

www.centrumdruku.com.pl

iza121
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, IdCzarek napisał:

 

co ten link ma mi niby dać? 

Edytowane przez iza121
MaxKolor
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od tego ile masz zamiar drukować tych dokumentów, czy będzie drukarka miała przestoje typu 2 miesiące nie drukuje na kolorowo i jaki budżet chcesz na zakup drukarki przeznaczyć.

http://maxkolor.pl/drukarki-z-tanimi-tuszami-tonerami-maxkolor-poleca/

Porównanie kilku modeli, może już weszły nowsze ale te w większości nadal są dostępne.

 

Tak ode mnie to do 300zł kupuj HP DeskJet IA 3635 (tusze oryginalne 80zł za komplet) ma to swoje plusy bo głowicę wymieniasz przy każdym wyczerpaniu się tuszu i nie ma groźby że zaschnie przez przestoje.

 

Jak posiadasz większy budżet to może być Brother DCP T300 z systemem CISS (stałego zasilania tuszem) najtańszy w drukowaniu jeżeli chodzi o Brothery. Tusze wystarczają na 6000 i 4000 str!! czyli do domowego użytku pewnie do końca żywota drukarki. Do tego przypomina drukarka o czyszczeniu głowicy aby nie zasychała.

Erniks
komentarz
komentarz
21 godzin temu, Nadia_90 napisał:

Brother DCPJ100 albo DCPJ105 najtańsze atramentówki jakie znam jeżeli chodzi o eksploatację. Tu masz np tusz za 16zł, te brothery mają łatwo dostępne zamienniki różnych marek http://dobretonery.pl/tusz-black-brother-lc-529bk-zamiennik-lc529xlbk-58-ml-p-18392.html

 

Jedne z najtańszych tuszy do tych modeli brothera :) ale pamiętaj, że trzeba jeszcze co jakiś czas bęben wymieniać.

paparazzo
komentarz
komentarz

@iza121 dużo drukujesz? Szacunkowo Ile stron miesięcznie w czerni/bieli a ile stron miesięcznie w kolorze.


Tusze, zamienniki, bębny.. Mój brat miał to samo. Okazało się, że drukował tak sporadycznie że zamienniki wysychały i pomimo faktu, że były zamiennikami to.. wychodziło drogo bo praktycznie nowe zaschnięte zamienniki trzeba było wyrzucać.
 

iza121
komentarz
komentarz (edytowane)

O zaschnięcie się raczej nie martwię, bo praktycznie zawsze coś do drukowania się znajdzie niestety, ważne, żeby tanio było, to wtedy będzie na pewno używana i do druków w kolorze i do druków czarno-białych (nawet ze względu, na mój charakter pracy, zawsze coś do drukowania znajdę)

 

powiem tak, miałam kiedyś drukarkę canon s200x - i powiem szczerze poszukuję czegoś w tym stylu, czyli zwykła prosta drukarka, bez fajerwerków z bardzo tanimi zamiennikami (gdyby była dostępna na rynku, to bez namysłu kupiłabym ponownie ;) ) - do tego canona wtedy koszt zamienników to ok 15-20zł (ale była też możliwość napełnienia kartdridży strzykawką), teraz jak patrzę, to te tusze kosztują ok 2-10 zł ;) - obawiam się tylko, że obecnie producenci się na tyle scwanili, że czegoś podobnego już na rynku nie ma :(

 

HP odpada całkowicie, tusze do nich wszystkich są za drogie... no i nie ma też możliwości uzupełnienia ich strzykawką 

 

 

a co myślicie o: http://print24.com.pl/p/101/13126868/brother-hl-1110e-brother-drukarki-laserowe.html  ?????

 

Wiem, że to laser, więc odpada druk w kolorze, ale eksploatacyjnie wygląda tanio. Czy na laserowej drukarce wydrukuję czarno-białe obrazki, tak aby były dobrze widoczne? Czy można się przy niej spodziewać jakiś problemów? 

 

Czym się różni toner od bębna? :) (tylko ilością wydrukowanych stron, czy czymś jeszcze :)

Edytowane przez iza121
paparazzo
komentarz
komentarz (edytowane)

Pytałem właśnie o liczbę wydruków w kolorze bo chciałem zapoponować laser BW.

 

Toner to dla zobrazowania zbiór czegoś w rodzaju czarnej mąki, którą laser "wpala" w papier w trakcie druku. Jest suchy więc nie zasycha.

Toner najtańszy nie jest ale starcza na wieeeeele stron. - sprawdź i poczytaj.

 

Laserową drukarkę nawet lekko używaną dostaniesz za niewielkie pieniądze. Jest brother, samsung, canon isensys. Generalnie jest w czym wybeirać ale.. to nadal czarno biale drukarki więc z kolorem będizesz musiała poradzić sobie oddzielnie.

 

Na szybko na alle znalazłem używkę za ok 200 

http://allegro.pl/drukarka-laserowa-canon-i-sensys-lbp6000-fv-gwar-i6684155018.html

 

 

Tu przykład zamiennika - tonera do laserowej isensys.

https://www.dodrukarki.pl/toner-do-canon-lbp6000-lbp6020-mf3010-zamiennik-crg-725-2k.html

Wydajność ok 2000 stron czyli ok 0,0315 za jedną stronę.

Z doświadczenia, na swoim tonerze mam już ponad 3400 stron i nadal drukuje :)

 

 

Edytowane przez paparazzo
  • Dobra wypowiedź 1
iza121
komentarz
komentarz

dzięki, a ten brother co podałam? ( Brother HL-1110E ) w porządku jest? 259 za nówkę sztukę nie śmiganą i gwarancja 36 miesięcy z realizacją u mnie w mieście (a ja mam ostatnio pecha na sprzęty ;)) i zamienniki tonerów nawet za 30zł (za 1000stron, czyli teoretycznie jak w canonie wyjdzie mniej więcej)... tylko właśnie jak z jakością zamienników? Jest opcja uszkodzenia drukarki przez zamiennik, bo będzie słabej jakości? Mogą być problemy z zamiennikami?

 

Czy ja laserówką wydrukuje obrazy np, czy kot będzie wyglądał jak kot - tylko w wersji czarno-białej, że tak powiem? :)

paparazzo
komentarz
komentarz (edytowane)

Kochana, nawet nie-kot będzie wyglądał jak kot ;)

Co do jakości druku z lasera - w mojej ocenie jest bardziej "ostry", bardziej precyzyjny niż atrament. Ale inaczej sobie oczywiście radzi "obrazami", bo na te nie naniesie kolorów.

Na laserówce drukowałem BW próbniki wizytówek klienta i szczegółowość logotypów była zdecydowanie na poziomie.

Jeśli nie jesteś pewna jakości, podeślij jakieś zdjęcie, wydrukuję, pstryknę zdjęcie i wstawię do wątku, żebyś mogła ocenić.

 

Dodatkowo od momentu wciśnięcia "DRUKUJ" do odebrania kartki mija u mnie 10-15 sekund. Atramentowa w tym czasie dopiero zaczyna "myśleć" i zgrzytać tuszami rzucając nimi to na lewo to na prawo więc i czas wydruku jest krótszy.

Producenci sprzętu zawsze starają się "utrudnić" życie podrabiającym tonery. W mojej służbowej laser-kolor po włożeniu "kiepskiej jakości zamienników" wychodziły pasy przez całą kartkę. Wystarczyło włożyć oryginalny tusz lub dobrej jakości zamiennik a problem znikał. Więc z zamiennikami trochę loteria.

 

Z tego co napisano - urządzenie zawiera materiały eksploatacyjne - więc coś w rodzaju tonera "startowego". To niepełny toner, starczy pewnie na 200-300 stron ale zawsze coś. Gdy się skończy założysz zamiennik i zobaczysz, czy dużo straciłaś z jakości. Jeśli będzie OK-ey, znaczy że spokojnie możesz korzystać. Jeśli będzie kiepski, kupisz trochę lepszy.

Firm produkujących zamienniki jest sporo. To już wyższa półka zamienników ale nadall połowa ceny oryginału:

https://saturn.pl/komputery-i-tablety/toner-activejet-atb-1030n-zamiennik-brother-tn1030?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

 

 

Swoją drogą oryginał kosztuje trochę dużo bo 160..https://www.markowetonery.pl/pl/p/Toner-Brother-TN1030-Oryginalny/248

Ale nadal jeśli starczy na 1000 stron to druk wychodzi Ciebie 0,16 PLN za stronę. 

 

Parametrami drukarka jest OK-ey. Zwróć uwagę, że nie ma w zestawie przewodu komputer-drukarka zwanego "kabelkiem" więc jeśli nie jesteś w posiadaniu takowego to będziesz musiała dokupić)

 

 

 

 

---------

Zwracam tylko uwagę, że to laser czarno - biały.
Jeśli faktycznie często drukujesz w kolorze to jest to rozwiązanie nie dla Ciebie i lepiej pozostać przy kolorowej ale jednak atramentówce.

 

Edytowane przez paparazzo
  • Dobra wypowiedź 1
iza121
komentarz
komentarz (edytowane)

ok, a co z 1mb pamięci w tej drukarce? Czy drukowanie sporych pdf'ów będzie stanowiło problem - powiedzmy 100mb pdf? Czy pamięć w drukarce ma rzeczywiście znaczenie?

 

raczej stawiam na zamienniki, niż oryginalne tonery ;) - zresztą podobno drukarka ma funkcję oszczędzania na której wydrukuje do 2tys kartek, ciekawe, czy to prawda :D

Edytowane przez iza121
paparazzo
komentarz
komentarz
4 minuty temu, iza121 napisał:

ok, a co z 8mb pamięci w tej drukarce? Czy drukowanie sporych pdf'ów będzie stanowiło problem - powiedzmy 100mb? Czy pamięć w drukarce ma rzeczywiście znaczenie?

Nie będzie miało wpływu na druk.

 

5 minut temu, iza121 napisał:

raczej stawiam na zamienniki, niż oryginalne tonery ;) - zresztą podobno drukarka ma funkcję oszczędzania na której wydrukuje do 2tys kartek, ciekawe, czy to prawda :D

To teoria ale w prawie każdej drukarce z obecnej epoki jest rodzaj trybu drukowania  i można wybrać econo. Do większości wydruków też starczy.

 

Jeśli jeszcze mogę przed snem namieszać Ci w głowie to zerknij na super wydajną drukarkę..

http://www.x-kom.pl/p/274312-urzadzenie-wiel-atramentowe-canon-pixma-g3400-wifi.html?gclid=CN6B9svl4NECFUXgGAodN5MOYg

 

Wkład oryginalny kosztuje 30 PLN i starcza na 7000 stron. :) Ale coś za coś - na starcie płacisz "ciut" więcej

iza121
komentarz
komentarz (edytowane)

Moja pomyłka - Brother ma tylko 1mb pamięci ram (po co właściwie jest ram w drukarce w takim razie?)

 

Zastanawia mnie też, czy on będzie współpracował z Windows 10 ;) (tak już patrząc przyszłościowo)

 

 

Cały czas jestem na chwilę obecną nastawiona jestem na tego Brothera, bo jeśli potencjalnie przeliczyć cenę urządzenia (w pakiecie jest toner na 1000 wydruków według producenta) + koszt tonerów, to po 4tys kartek cena wydruku powinna mnie wynieść ok. 8gr (chyba, że trafię na kiepskiej jakości toner) - na chwilę obecną mam zadania dla drukarki na ok 2tys kartek, więc w miarę szybko to zweryfikuje

 

 

Natomiast proponowany Canon, wydaje się fajną opcją na start - 7tys kartek koloru, 6tys wydruków mono, nie mniej jednak mam wizję problemów później. Mogę się mylić ale 4 różne kartdridże x37zł (każdy) obecnie i brak zamienników na chwilę obecną nie wróży nic optymistycznego w przyszłości

Edytowane przez iza121
paparazzo
komentarz
komentarz (edytowane)

RAM to w dużym uproszczeniu brudnopis. W drukace służy jako bufor pomiędzy komputerem a faktycznym laserem. Do RAM trafiać będą kolejne strony przygotowane do wydruku. Dla zobrazowania - komputer może w mgnieniu oka przesłać przez USB 100 stron do drukarki i dane będą w niej "siedzieć" i czekać na swoją kolej. Jeśli RAM nie może pomieścić tych 100 stron a np tylko dwie to gdy wydrukuje stronę i pamięć trochę się zwolni, komputer będzie komunikował się z drukarką i "dosyłał" kolejne strony w trakcie ich "schodzenia" z kolejki wydruku.
Zwalnia to tempo wydruku ale nie jest czymś czym warto byłoby się interesować.

Trudność może nastąpić gdy jedna strona do druku mogłaby się nie zmieścic. Wówczas drukarka teoretycznie może się "Zbuntować".
W praktyce drukowałem stronę PDF drukarskiego  która miała 140MB na drukarce laserowej która ma 32 RAM i nie było to dla niej problemu.


1MB to chyba ciut za mało jak na ówczesne czasy. NIeznacznie droższy Canon iSensys ma już 32MB.

 

EDIT

Nawet ta drukarka ma już 16MB

http://allegro.pl/drukarka-laserowa-ricoh-aficio-sp112-toner-kabel-i6693561899.html

 

EDIT 2
Ten Brother za 299 też ma 16

http://allegro.pl/brother-hl-1210we-gw36m-wifi-1210w-fv-usb-36gw-pl-i6250856764.html

Edytowane przez paparazzo
  • Dobra wypowiedź 1
iza121
komentarz
komentarz (edytowane)

dobra, to biorę hl 1210, kompatybilny jest z tonerami od tego 1110, więc też nie powinno być problemów z dostępem do zamienników w przyszłości i też są tanie ;) 

 

zresztą hl 1210 według strony producenta, ma nawet 32mb: http://www.brother.pl/printers/laser/hl-1210we

 

 

tylko jeszcze jak z tą kompatybilnością, z Windows 10? (nie sprawdzę po zakupie, bo mam tylko dostęp do 7 (niestety moja karta sieciowa była niekompatybilna z 10 i nie mogłam skorzystać z darmowej aktualizacji)  i xp.... ale 10 będzie pewnie w przyszłości) No dobra, wg strony, podanej przez Ciebie jest napisane, że kompatybilny z 10, a według strony producenta z 8... ciekawe jak to rozumieć :D

Edytowane przez iza121
paparazzo
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobry wybór.

 

Trzeba czytać między wierszami. Wiesz.. faceci którzy piszą te strony myślą bardzo skrótowo ;) Zobacz na pobieranie sterowników. 


Są dostępne do Windows 10 więc zakładam, że już dopracowano metody druku na Win10 :)

http://support.brother.com/g/b/downloadtop.aspx?c=pl&lang=pl&prod=hl1210we_eu

 

Edytowane przez paparazzo
  • Dobra wypowiedź 1
iza121
komentarz
komentarz

Dobra, zamówiona, podobno w poniedziałek ma być do odbioru :P Teraz wystarczy dokupić toner i będzie cacy, często zdarzają się tonery na których nie idzie drukować?

paparazzo
komentarz
komentarz

Prywatnie mnie się jeszcze taki nie trafił . Na pewno w tamtej drukarce nie będzie tonera startowego?

iza121
komentarz
komentarz

Jest, ale skoro na starcie mam dla niej zadanie na minimum 2tys kartek, to toner nie starczy

Dżony2
komentarz
komentarz

Tanie w eksplatacji są Brothery z linii DCP, jak DCP J105. Poszukaj sobie cen zamienników i się przekonasz:)

iza121
komentarz
komentarz

hl1210 mam już w domu po zadrukowaniu ok tysiąca stron (głównie drukowane po obu stronach kartki, właściwie to się nie doliczę ile wydruków ma za sobą ;) ) mogę stwierdzić, że jestem zadowolona, działa sprawnie, nie ma problemów z konfiguracją wi-fi z komputerem (z tabletem dalej walczę :D ), dość mocno się nagrzewa, a  wtedy robi sobie krótkie przerwy w drukowaniu co trochę wydłuża czas wydruku. Po za tym, na razie bez problemowa i intuicyjna, jakość wydruku - a wszystko drukowałam w trybie oszczędzania jest ok. Teraz czekam na nowy toner.

 

Niepokoi mnie natomiast wymiana tonera właśnie i bębna (to w późniejszym czasie ale przy moim drukowaniu, to może nastąpić niebawem właściwie :D)... bo jakby tylko na siłę wychodzi ten mój toner i boję się, że coś popsuje. Czy to powinno wychodzić dopiero po mocniejszym szarpnięciu? (bębna mi się nie udało wyciągnąć - w instrukcji nie piszą jak to zrobić) - jakby co, otworzę nowy temat, bo zdaje sobie sprawę, że to pytanie wykracza, poza zakres tematu ;) 

 

 

 

  • 8 miesięcy później...
danna2
komentarz
komentarz

A jak z zamiennikami do drukarki, mam na myśli tusz, czy warto takie  kupić?

r102
komentarz
komentarz

Drukarka bywa albo tania w zakupie albo tania w eksploatacji...

 

Jak musi być atramentowa to może pomyśl o Epsonach z serii L - najtańsza to chyba  L310 -  cena ok 450 zł - a dostarczone wraz z drukarką tusze pewnie starczą na cały okres eksploatacji /z powodu planowej bylejakości nie podejrzewam żeby jakakolwiek produkowana dzisiaj drukarka "domowa" wytrzymała dłużej niż 2 lata...

  • 4 miesiące później...
Kruchy07
komentarz
komentarz

Witam, odświeżę wątek, ale szukam taniej drukarki i też taniej w eksploatacji. Drukuję czasami 20 stron, czasami 1, a czasami nic przez 2 miesiące. Z tego co czytałem wyżej dedykuję, że powinna to być drukarka dbająca o toner żeby nie zasychał. Doradzicie coś? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.