x-kom hosting

Windows 10 - 100% użycia dysku i procesora, zacina się

jinxmore
utworzono
utworzono (edytowane)

Od nowości mój laptop kiepsko chodzi na win10. Zacina się,muli. Zrobiłam to, co radzi większość poradników: wyłączyłam cotygodniową defragmentacje, windows search, powywalałam wszystko,co niepotrzebnie włączało się z przy uruchamianiu systemu, wyłączyłam powaidomienia, wszelkie wysyłanie danych do Microsoft, itp. Skanowałam również antywirusem i wszystko okej.Teraz zacina się rzadziej, ale czasem wystarczy mu opera/ chrome +jeden inny program i już koniec. A czasem w ogóle, pisząc maila potrafi mi się zaciąć, nagle użycie dysku 100%,najczęściej powoduje to host usług lokalnych, albo system, albo cokolwiek innego. Użycie dysku, procesor wszystko na wysokich obrotach. Laptop jest nowy, a dwa nie ma aż tak kiepskich parametrów, żeby nie dało się normalnie internetu przejrzeć. Pomoże ktoś? Na starym laptopie miałam to samo po aktualizacji z win7 do win10, jednak wtedy znalazłam rozwiązanie, chociaż też metodą chybił trafił, bo wyłączałam dużo rzeczy na podstawie kilkunastu poradników i nie wiem,co koniec końców pomogło. 
Wstawiam screeny z przeciągu kilku minut. 

Bez tytułu.png

Bez tytułu2.png

Bez tytułu3.png

Bez tytułu4.png

Bez tytułu5.png

Bez tytułu6.png

Edytowane przez jinxmore

jinxmore
komentarz
komentarz

Naprawdę nikt nie wie, co z tym zrobić? Problem ciągle występuje. 

Youki
komentarz
komentarz

Dużo tu w systemie namieszane, do tego spotkałem kilka przypadków gdzie wyłączenie telemetrii powodowało wiele różnych błędów jak przykladowo duże użycie dysku.

Do tego ten jeden proces pobiera Ci prawie całą wolną pamięĆ RAM, jak go wylaczysz to sie uruchamia ponownie?

jinxmore
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Zauważyłam, że proces "Telemtry" włącza się tylko przy lub po instalacji jakiegoś programu/gry, itd. Tak to w ogóle się nie włącza, ale wtedy 100%użycie dysku powoduje system albo najczęściej host usług lokalnych. Teraz np. nie mogę dokończyć tego postu, bo komputer się tak zacina, a mam włączona tylko jedną zakładkę w chrome - to forum. Zazwyczaj takie użycie dysku trwa kilka-kilkanaście minut i samo przechodzi i tak wraca co najmniej kilka razy na dzień.
Nie zmieniłam nic, a w ciągu 3-4 minut użycie dysku spadło (jak na załączonych zdjęciach). Teraz jakiś czas będzie spokój, a potem nagle znowu będzie to samo. 
Co może być przyczyną? Czasami też dochodzi duże zużycie procesora. 2601.png2.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź jak to wygląda w trybie awaryjnym z dostępem do sieci.

 Laptopa już miałeś z systemem, tak?

jinxmore
komentarz
komentarz

Tak, laptopa już miałam z zainstalowanym systemem, nawet ma śmieszną naklejkę"This PC is designed for Windows 10", to chyba troszkę kiepsko zaprojektowali. Sprawdziłam jak komputer działa w trybie awaryjnym z obsługą sieci i okazało się, że tej sieci w ogóle nie obsługuje,a w menadżerze zadań w ogóle nie ma zużycia dysku, tylko procesora i pamięci. Chwile posiedziałam w tym trybie awaryjnym i nic się nie działo. 

Youki
komentarz
komentarz

Jak możesz to skorzystaj z partycji Recovery do przywrócenia ustawień fabrycznych i sprawdź czy będzie podobnie, tylko nic nie instaluj, oprócz sterowników jeśli nie będą zainstalowane.

Tylko zgraj sobie dane.

QOU
komentarz
komentarz

Jest jeszcze jedna metoda warta sprawdzenia , miałem ten sam problem.

To mój temat , wszystko tam opisał co i jak powyłączać , może coś to da

 

jinxmore
komentarz
komentarz

U mnie nie w tym na pewno tkwi problem, ponieważ Windows Defender i wszystko, co z nim związane mam wyłączone. Ale dzięki za chęci. Co do partycji Recovery, to chyba jej nie mam, lub jest ona jakoś ukryta. Nie wiem jak to zrobić, Samsung miał sam taki program, który przywracał z ukrytej partycji recovery, a tutaj nie ma czegoś takiego, albo nie wiem, gdzie jest. Zresztą nie wiem, czy to coś da, bo od początku był taki problem, zanim cokolwiek swojego zainstalowałam. W sumie nie mam pomysłu, wiem, że są jakieś programy, które sprawdzają różne błędy, itp, ale raz nie wiem jakie a dwa nie wiem, jak to w ogóle rozumieć, odczytać i co potem zmienić, kompletnie się nie orientuję w tym.

Oldek
komentarz
komentarz

Co do recovery. Spróbuj czegoś takiego.

Wyłącz laptopa. Gdy to zrobisz trzymaj klawisz "0" na klawiaturze i włącz laptopa. Gdy pokaże się okno odzyskiwania systemu "recovery" możesz puścić klawisz 0.

 

Jeżeli to nie zadziała to spróbuj trzymać klawisz 0 oraz klawisz uruchomienia laptopa cały czas, aż do momentu uruchomienia okna recovery.

jinxmore
komentarz
komentarz

Dobrze, dzięki, tylko czy zainstalowanie systemu z recovery ma szansę w ogóle rozwiązać ten problem. Na innych forach ludzie próbowali i nic to nie dało. Zauważyłam, że to 100% użycie dysku powodują różne procesy, raz jest to host usług lokalnych ograniczonych do sieci lub bez "ograniczony do sieci", raz avast, raz system, raz Microsoft Telemetry (który zresztą wyłączyłam, a i tak co jakiś czas sam się uruchamia), albo jakieś przerywanie systemowe. Czyli problem nie tkwi w jednym konkretnym procesie. Skanowałam antywirusem i malware bytes i drugi program znalazł dwie rzeczy i je usunął,ale nie wpłynęło to na wydajność komputera.

  • 4 miesiące później...
nolb
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem na 2 zupełnie różnych laptopach Acer i Lenovo. Próbowałem już wszystkiego czy to z youtuba "100% disc usage" czy to z for z całego świata i ewentualne zmiany pomagały na krótką chwilę. Zaczynam podejrzewać, że to konflikt programów jakie standardowo używam. Albo mam uszkodzony dysk albo programy jak Chrome, Skype, antywirus i któryś jeszcze mają do siebie problem? Stawiam flaszkę za rozwiązanie

 

 

 

 

Bish
komentarz
komentarz

@nolb -przywracanie systemu było? 

nolb
komentarz
komentarz

Tak przywracanie też próbowałem.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.