x-kom hosting

Własna obudowa w stylu thermaltake core p5

procorn
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam na moim "worklogu"!

Mam w planach stworzenie własnej obudowy o wyglądzie bardzo przypominającym obudowę Thermaltake Core p5 (https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-core-p5-ca-1e7-00m1wn-00-791001/)

Na razie jestem na etapie planowania. Na razie wiem tyle, że na przodzie będzie panel ze szkła hartowanego 500x500x5mm (https://www.szklonawymiar.pl/Szklo-na-Wymiar/szklo-hartowane) Koszt będzie wynosić ~80zł
 
Będą mi potrzebne jeszcze fragmenty blachy na "kołki" łączące szkło z korpusem oraz dwa fragmenty na korpus (500x500x3mm) i (600x600x3mm)
Na większym fragmencie narysuję wszystkie potrzebne otwory i je wytnę. Na mniejszym wytnę takie otwory, aby te obie dało się założyć na siebie. Powinny się trzymać w miarę solidnie. Potrzebne będą też mocowana na zasilacz, który będzie wentylatorem do przodu (tak jak w tym core p5), koszyki na dyski i tą część na której będzie zamontowana karta graficzna (jak w core p5). Po połączeniu dwóch blach wyjdzie mi sześcian o wymiarach 500x500x100mm (wysokość x długość x szerokość). (Ta większa blacha będzie zagięta). Nie wiem gdzie zamontuję panel I/O i gdzie go kupię. Jest też problem z tym koszykiem na kartę graficzną. Muszę kupić "PCI-e X16 Riser Cable" i jakoś to wszytko zmontować. Z całą resztą nie powinno być problemów.

Moje pytania:
-Jaki typ blachy na korpus wybrać i gdzie ją kupic oraz jaki będzie tego koszt?
-Gdzie będę mógł kupić pozostałe metalowe rzeczy lub gdzie kupię materiały żeby je np. wyciąć?
-Jak zrobić to wszytko z koszykiem na kartę graficzną i tym kablem (przedłużką PCI-E)?
-Gdzie kupię w miarę cienki panel I/O?

Z góry przepraszam za wszystkie może nie do końca zrozumiałe skróty myślowe i nieprofesjonalne nazewnictwo i proszę o uwagi odn. tego pomysłu. Szkice techniczne postaram się wysłać w najbliższym czasie.

Edytowane przez procorn

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.