x-kom hosting

Internet z Voice-Net problem z grami i rozłączaniem internetu.

Gornik92
utworzono
utworzono

Witam!

Przechodząc od razu do rzeczy. Nie dawno zmieniłem operatora z multimedia na takiego jak w tytule i powoli zaczynam żałować swojej decyzji. W multimediach miałem prędkosć 60 Mb/s gdzie dawali mi modem a router miałem zakupiony własny TP-link WR741ND. Ale oczywiście zachciało mi się mieć większą predkość bo multimedia w moim rejonie nie oferowała wiecej niz 60 Mb/s a cena też mnie nie przekonywała. W moim mieśćie od jakiegośczasu oferuje się firma voicenet na którą sie skusiłem. Wszystko pięknie ładnie internet 144 Mb/s, bezpośrednio światłowód do mieszkania, dali również router DASAN H640GW który prawdopodobnie jest powodem wszystkich problemów o których zaraz napisze. A mianowicie u wcześniejszego dostawcy żadnych problemów z polaczeniem nie miałem. Wszystkie gry online chodziły bez zarzutu a głownie chodzi mi o GTA Online jak i równiez o the crew. W obu przypadkach u starego dostawcy i na własnym routerze miałem NAT otwarty i uPnP włączone a teraz w GTA Online pokazuje NAT umiarkowany i uPnP wyłączone a w the crew NAT ścisły i jest napisane że moga byc problemy z polaczeniem i że nalezy otworzyc jakies porty albo ze wystarczy wlaczyc uPnP. Nie jestem laikiem w tych sprawach i od razu pomyslalem sobie wejde w ustawienia routera i po prostu wlacze to uPnP i bedzie po problemie. Ku mojemu zdziwieniu takiej opcji ten router nie posiada albo ja źle szukam... Przeszukałem każdą zakładkę a wiem, że uPnP sie włącza w wiekszosci przypadków w ustawieniach zaawansowanych routera. Myślę sobie, dobra nie ma takiej opcji to moze po prostu przekieruje porty które sa dedykowane danej grze i bedzie po problemie. Ale niestety to też nie przynioslo żadnych efektów, tak jakby w ogole nic sie nie stało.Próbowałem również właczyć tą funkcje w usługach windows 10 jak i również otworzyć tam porty.0 efektu. Problemu by nie było ale niestety prawodpodobnie przez ten cały NAT i brak włączonego uPnP co chwile gdy gram na pełnym serwerze zostaję sam w sesji, mam problemy żeby grać ze znajomymi bo co chwile mnie wyrzuca jak i również nie mogę rozpocząć stworzonych akcji przez innych graczy bo mi się zawiesza na napisie uruchamianie sesji i po pewnym czasie wyrzuca mnie do swobodnej rozgrywki online (przykład GTA Online). Co najśmieszniejsze problem zgłaszałem do "techników" którzy nie mają bladego pojecia co to jest uPnP jak i również NAT. Jak to oni mówili "my tylko montujemy i ma działać...". Firma jest ogólnie z Rzeszowa i pomyślałem, że zadzwonie do centrali i zgłosze problem bo moze to u nich lezy przyczyna. Pani przyjęła zgłoszenie i powiedziała ze zglosi to do dzialu technicznego... A mówiłem jej wyraźnie żeby mi zmieniono NAT na otwarty. Ogólnie nic w tym kierunku nie zrobili. Prócz problemów z grami online mam jeszcze problem z rozłączaniem internetu pod obciążeniem a głównie podczas pobierania czegoś z dużą prędkośćią. Wygląda to tak, ze przy ikonce internetu pojawia się żółty trójkącik i samoistnie sie odświeża do momentu powrotu internetu i do kolejnego jego "wywalenia". Sytuacja ta nie zdarza się zawsze i dzieję sie to w losowych momentach najczęściej wieczorami jak cos pobieram. Czasem jest tak, że pobiore 40 gb bez "wywalenia" a czasem wystarczy pare GB zeby juz rozlaczylo. Sprawe rowniez zglaszałem po raz drugi i jutro rzekomo mają sie ze mna kontaktowac technicy z samej centrali. Ale powiedzcie mi czy jest w ogóle szansa żeby włączyć to uPnP lub otworzyć jakoś ten NAT? Jest to w ogóle możliwe że ten router nie obsługuje tej funkcji? Może to oni w tej centrali mają takie możliwości? Bo powiem szczerze, że jak się nie da to ja składam wypowiedzenie w trybie natychmiastowym że nie wywiazuja się z umowy. Byli też u mnie "technicy" we własnej osobie i powiedzieli, że oni moga co najwyzej wymienic router ale to prawdopodobnie nic nie da i zebym sie kontaktowal z sama centrala wiec teraz bede oczekiwał co ci z centrali zrobia. Przesyłam screen z ipconfig. Jeżeli bedzie trzeba wiecej informacji to oczywiscie ich udziele. Mam nadzieje ze dosc dokladnie opisałem problem i bardzo prosze o pomoc!

Bez tytułu.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Skąd pewność, że masz własny publiczny IP ?

Niektóre gry, usługi online wymagają publicznego adresu IP, ty go raczej nie posiadasz. Zadzwoń i upewnij się:

http://www.voice-net.pl/dla-domu-internet.html

Dostawcy NIE muszą dawać ci osobnego publicznego IP, często trzeba za to dopłacać.

 

Druga sprawa to rozłączanie Internetu. Dobrze żebyś określił, czy to wina twojego kompa czy routera. Jakbyś podłączył drugi komp/laptop kablem to byś zobaczył czy wywala jednocześnie obydwa, czy tylko twojego kompa. Czy router, który ci dali wygląda na nowy czy używany ?

Gornik92
komentarz
komentarz

To wychodzi na to, że w multimediach miałem własny publiczny IP? A teraz mam adres prywatny i to powoduję te problemy z siecią? Gdyby mi zmieniono na publiczny to wtedy pozbyłbym się tego problemu z rozłączaniem i NATem? Ja dzwoniłem do nich już parę dobrych razy i centrala mnie odsyła do techników którzy odsylają mnie do centrali i tak w kółko... Mogł mi ktos od razu powiedzieć, że o to chodzi, a po rozmowie z technikami jak i z infolinią nikt kompletnie nie wie o co chodzi, to przepraszam ja mam wiedzieć?. Ile może takie własne IP kosztować i jak się upewnić jakie dokładnie mam? W centrum sieci i udostępnieniach mam napisane siec prywatna. Gównie chodzi mi żebym mógł spokojnie grać przez sieć w moje ulubione gry (głównie GTA Online). Z tego co wygooglowałem żeby nie mieć problemów z połączeniem w tej grze trzeba mieć NAT otwarty i uPnP włączone. U wcześniejszego dostawcy tak miałem, u tego jest niestety taki problem.

 

A jeżeli chodzi o rozłączanie internetu to dzieję sie to na wszystkich urządzeniach jednocześnie. Po prostu router się resteuje, a czy router był używany to trudno powiedzieć, wygląda mi na nowy ale pewności takiej nie mam... Bo była sytuacja, jak mi uruchamiali usługę, że niby wzięli nie ten router i musieli jechac po inny... Technicy u mnie byli osobiście i mówili, że to prawdopodobnie w centrali jest problem, bo mieli podobny przypadek u mnie w mieście gdzie wymienili u kogoś router i to dalej nie pomogło i dopiero po kontakcie z centralą pozbyto się tego problemu. Zaczynam powoli sie tym wszystkim zniechęcać dzwoniłem do nich wczoraj, dzisiaj rano gdzie mówiono, ze zajmą się tą sprawą a dalej nikt nie jest łaskawy żeby do mnie zadzownić.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

ad1. Zadzwoń do voice-net czy można u nich wykupić publiczny adres IP.

ad2. Z tego co się orientuje Multimedia w typowej usłudze oferuje publiczne IP.

ad3. W twoim przypadku problemem nie jest NAT, przekierowanie portów, czy uPnP, tylko brak własnego publicznego adresu IP.

ad4. Jeśli sprawdziłeś dokładnie, że wywala wszystkie urządzenia podłączone do neta w jednym momencie to zgłoś awarię routera. Zobacz co się dzieje z diodami routera podczas normalnej pracy, gdy szwankuje i odzyskuje sprawność. Na routerze może być dioda wskazująca połączenie lub jego brak, z siecią WAN.

 

Powodzenia w wojażach z operatorem.

Gornik92
komentarz
komentarz

Ale publiczne IP to znaczy stałe IP zgadza sie? Mi sie wydaje ze w multimediach też miałem zmienne IP. Jak dla mnie operator blokuje porty i to jest przyczyna. Dzwoniłem nawet do działu obslugi kienta ubisoft i mi mowiono ze ściły NAT oznacza ze dostawca blokuje jakies porty. Juz sam nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Jak dokładnie sprawdzić jakie mam to IP ? Bo wygląda na to, że prywatne zmienne. A ma być publiczne stałe albo publiczne zmienne juz sam sie w tym pogubiłem?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)
Cytuj

Ale publiczne IP to znaczy stałe IP zgadza sie?

Nie, nie zgadza się. Statyczne i dynamiczne IP to druga sprawa. Możesz posiadać publiczne IP, które jest statycznie lub dynamicznie przyznawane, to samo dotyczy IP z puli prywatnej.

 

Cytuj

Mi sie wydaje ze w multimediach też miałem zmienne IP.

Za pewne, w Multimedia miałeś dynamicznie przyznawane ale ważniejsza sprawa że było one publiczne.

 

Cytuj

Jak dla mnie operator blokuje porty i to jest przyczyna.

Jeśli nie posiadasz publicznego IP, to nie ma nawet co blokować. Ty NIE posiadasz portów nasłuchujących widocznych w Internecie. Przekierowanie portów ma sens tylko w przypadku publicznego IP.

 

Cytuj

Dzwoniłem nawet do działu obslugi kienta ubisoft i mi mowiono ze ściły NAT oznacza ze dostawca blokuje jakies porty.

Twój dostawca nawet nie ma co blokować. Jesteś widoczny tak jak inni klienci pod JEGO publicznym adresem IP. Porty tego adresu należą do niego i choćbyś się skichał to ci ich nie przekieruje. On nie ma takiego obowiązku by dawać ci za darmo publiczne IP, za to się zwykle płaci. Aby sprawdzić pod jakim adresem funkcjonujesz w Internecie sprawdzisz na tej stronie: http://whatismyipaddress.com/pl/moj-ip

To jest publiczne IP należące do twojego dostawcy.

 

On stosuje wobec ciebie i innych klientów "NAT overload" zwany również PAT. Polega to na tym, że mnóstwo klientów, w tym i ty jesteście widoczni w Internecie pod tym samym publicznym adresem. Jeśli kolega za ścianą ma też światłowód od Voice Net, to po załadowaniu powyższej strony również zobaczy ten sam adres IP.

 

Cytuj

A ma być publiczne stałe albo publiczne zmienne juz sam sie w tym pogubiłem?

Jeśli dadzą ci ofertę kupna, to będzie to stały, publiczny adres IP. Będziesz musiał za niego płacić co miesiąc z 10zł, lub coś koło tego.

Gornik92
komentarz
komentarz (edytowane)

Zadzwoniłem do BOKu i mają mi zmienić na publiczne IP za dopłatą 10 zł do abonamentu... czyli jak będe miał sieć publiczną to skończą się moje problemy z połączeniem w grach i będę mógł w końcu przekierować porty i otworzyć ten NAT zgadza się? Powiedziano mi, że ten router nie obsługuje uPnP ale z tego co widziałem jest tam opcja DMZ i wydaję mi się, że te 2 funkcje mają podobne zastosowanie? Mają mi dać publiczne IP na próbe na tydzień czasu to wtedy będę wszystko testował bo jak nie pomoże to trzeba będzie pewnie rezygnować ale mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze ;) Ja się jednak obawiam, że mając to publiczne IP i tak problemu nie rozwiąże skoro dostawca blokuje porty to czy majac takowe IP będę je mógl bez problemu odblokowywać? Pani w centrali mówiła z resztą, że ja mam publiczne IP. Bo nie wiem czy my się z panią dobrze zrozumieliśmy bo moze oni mi dadzą po prostu stałe IP które i tak będzie publiczne jak to co mam tylko, że teraz jest zmienne? Zaczyna mnie to zastanawiać dlatego, że z nimi to w ogóle ciężko się dogadać... W grach jest podane IP wewnętrzne i zewnętrzne ale sa to inne wartości jak z ipconfig. A płacić im za coś co nie pomoże też nie mam zamiaru. Z tego co wyczytałem w tych tytułach w które gram ma być NAT otwarty do poprawnego łaczenia się z innymi graczami gdzię tłukę im to do głowy ale oni dalej nie kapują o co biega...

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nie używaj terminu "NAT otwarty" bo to nic nie mówi a więcej miesza. Już ci pisałem na jakiej zasadzie obecnie funkcjonujesz w sieci i czemu potrzebujesz własne publiczne IP. Jak już będziesz miał publiczne IP to daj znać.

Gornik92
komentarz
komentarz

Dzwonili do mnie z infolinii i Pani powiedziała żebym zresetowal router bo mi przydzielili zewnętrzne IP. Teraz kwestia jak mam to sprawdzić czy jest zewnętrzne czy wewnętrzne bo w ipconfig mam dalej takie samo jak wcześniej to ipv4. Nie powinno mi się przypadkiem zmienić na inne?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zobacz jak będą działać gry, z którymi miałeś problem. Jeśli nadal on występuje to należało by przekierować porty z routera na kompa.

Gornik92
komentarz
komentarz (edytowane)

Powiem tak problem z rozłączaniem internetu leżał po stronie operatora. Wykryli gdzie lezy problem i technicy to naprawili i faktycznie póki co jeszcze mi się to nie przytrafiło. Ale problem jest dalej w tych grach tylko, że teraz się zastaanwiam czy w tym GTA to przypadkiem nie przez serwery mnie czasem wyrzuca. bo będąc w multmiediach tez mi sie czasami tak przydażało tylko, że teraz robi się to dużo częściej. Czasami jest taki dzień, że gram długo w jednej sesji i nic mnie nie wywala a czasami jest taki dzień, że co dołacze do nowej to zaraz zostaje w niej sam. Więc nie wiem czy to przypadkiem nie jest wina serwerów Rockstar bo wiem, że wielu ludzi ma ten problem. Ale z tego co piszę rockstar NAT musi być otwarty i tutaj nawet podaje link https://support.rockstargames.com/hc/en-us/articles/200525767-GTA-Online-Connection-Troubleshooting. I ludzie na zagranicznych forach też o tym piszą i podsyłaja podobne linki

 Przypominam sobie, że u starego operatora na routerze też próbowałem przekierować porty i pomimo tego i tak czasem mnie wywalało ale tak jak mówie było to dużo rzadsze zjawisko. Gra ma różne aktualizacje i możliwe, że przez nie są jakies obciazenia tych serwerów i dlatego mnie czasem wyrzuca. Ale pewnośći też nie mam takiej do końca. Chciałbym sie w jakiś sposób upewnić, ze mam już to zewnętrzne IP bo odnosze wrażenie, że nic się nie zmieniło. Sprawdzałem na stronkach IP check itp to mi pokazuję ze mam zewnetrzne ale w cmd na lapku mam cały czas zmienne np 192.168.1.101 albo 192.168.1.102. A wyczytałem w internecie, że IP powinno być takie samo na tych stronkach do sprawdzania jak i w cmd IPv4. Chetnie spróbowałbym przekierować te porty ale teraz pojawił się kolejny problem bo zmieniono hasło na router i pani z infolinii powiedziała, że oni nie dają dostepu do routera i byłą bardzo zdziwiona, że w ogóle miałem do niego dostęp wcześniej. Ale jest szansa, że technik mi poda to hasło jak się z nim skontaktuje. Chyba, że do tego dasana przywrócili ustawienia fabryczne i jest inne domyślne hasło ale ja nie wiem jakie. Wcześniej był login: admin hasło:vertex25 ale już niestety nie działa, próbowałem też login:admin, hasło:admin i też niestety nie wchodziło... W grach nadal pokazuję, że jestem za NATem ale to chyba norma w instalacji FTTH jak się ma tylko router od dostawcy. Co radzisz mi w tej sytuacji zrobić? Najważniejsze żebym miał pewność, że mam to zewnętrzne IP i zdobyc jakos dostęp do routera...

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wcale nie musisz i nie będziesz mieć zewnętrznego IP w cmd. Znajdujesz się w sieci lokalnej pomiędzy routerem a twoim komputerem, a w LAN nie ma adresów publicznych.

 

Skoro już masz publiczny adres IP wejdź na tę stronę: http://www.whatsmyip.org/

i zapisz sobie swój adres IP

 

Sprawdź w ustawieniach GTA > sieć, czy masz "NAT open" czy inny.

 

Jeśli jest jakiś inny niż otwarty, to zapytaj się techników operatora w jaki sposób przekierowali porty twojego publicznego IP na twój komputer.

 

 

Cytuj

GTA Online wymaga, aby następujące porty pozostawały otwarte:

  • Porty TCP: 80, 443
  • Porty UDP: 6672, 61455, 61457, 61456 oraz 61458

 

 

Gornik92
komentarz
komentarz (edytowane)

No to ja ten adres już sobie sprawdzałem na różnych stronkach tego typu co mi podałeś więc to IP już mam. Ale wydaję mi się, że już wcześniej to IP gdzies widziałem bo ja miałem chyba zewnętrzne no ale mniejsza juz o to... W ustawieniach GTA od początku w nowej firmie mam NAT umiarkowany i właśnie cały czas chodzi mi o to żeby go otworzyć. Mi się cały czas wydaję, że oni nic nie zrobili a teraz wręcz utrudnili bo nie mogę sie zalogować na router. Oni prawdopodobnie przydzielili mi stałe IP a zewnętrzne było od samego początku więc mi się wydaję, ze te 10 zł więcej do abonamentu to niepotrzebny wydatek.  Myślałem nad tym żeby zresetować router do ustawień fabrycznych przyciskiem na urządzeniu żeby hasło wróciło na domyślne tylko boję się, że znów będę musiał do nich dzwonić bo mi całkiem internet odetnie. Te porty które podałeś już próbowałem przekierować ale nic to nie dawało NAT nadal był i jest umiarkowany po dziś dzień. Ja już zaczynam wątpic, ze cokolwiek z tym zrobię. Przydałoby mi się spróbować przekierować te porty ale co jak teraz na router się nie zaloguję. Tak to właśnie jest jak operator daje router z brakiem możliwośći podłączenia swojego własnego... Mówiono mi że po prostu ten router jest przystosowany do tej instalacji internetu no i że żaden inny nie będzie działał... A w jaki sposób mogli mi oni te porty przekierować? O ile w ogóle to zrobili właśnie bo coś mi się tu nie podoba. Czekam na dalsze sugestie? :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
13 godzin temu, Gornik92 napisał:

Oni prawdopodobnie przydzielili mi stałe IP a zewnętrzne było od samego początku więc mi się wydaję, ze te 10 zł więcej do abonamentu to niepotrzebny wydatek.

Nie rozumiesz różnicy między własnym publicznym adresem IP a korzystaniem z publicznego IP w systemie PAT/NAT overload. Nie chce mi się już tłumaczyć różnic, poczytaj sobie, doszkol się i wtedy wyciągaj wnioski.

 

13 godzin temu, Gornik92 napisał:

Te porty które podałeś już próbowałem przekierować ale nic to nie dawało NAT nadal był i jest umiarkowany po dziś dzień.

Jak możesz je przekierować ja nie masz dostępu do routera ?

Nadal nie rozumiesz sensu przekierowania portów i zależności adres IP <> port

 

13 godzin temu, Gornik92 napisał:

A w jaki sposób mogli mi oni te porty przekierować? O ile w ogóle to zrobili właśnie bo coś mi się tu nie podoba. Czekam na dalsze sugestie? :)

Skoro sami chcą konfigurować ten router to poproś ich o informacje w jaki sposób przekierowują oni porty twojego publicznego adresu IP na twój komputer. Póki nie dostaniesz tej odpowiedzi, nie będę w stanie ci pomóc. Wklej tu ich odpowiedz, słowo w słowo.

Gornik92
komentarz
komentarz

W kwestii przekierowywania portów to mówiłem o sytuacji jak miałem do routera dostęp przed konserwacjami ale nie miałem własnego publicznego IP. Także się trochę nie zrozumieliśmy ;) Po prostu oni po tym jak usuwali usterkę zmienili mi hasło do routera prawdopodobnie w centrali a teraz mi nie chcą dać tego hasła. Ja mówiłem Pani przez telefon, że potrzebny mi jest dostęp do routera bo chce przekierować porty na swój komputer majac ten własny publiczny IP o którym piszesz, ale ona powiedziała, że oni nie dają dostepu do routera i sie dziwiła że miałem takowy dostęp wcześniej. Technicy którzy zakładali mi internet dali mi wtedy login i hasło. Mogę próbować dzwonić do tych techników na ich nr prywatne bo mi podali na wypadek gdyby się coś działo więc ew od nich mogę takie info uzyskać ale poki co żaden nie odbiera. Bo wychodzi na to, ze gdybym mial dostęp do tego routera i mając to publiczne IP w tym momencie mógłbym przekierować te porty i wtedy to powinno działać? Dam znać jak się coś dowiem w kwestii uzyskania tego loginu i hasła. Ale pytałem również co by się stało gdybym zresetował router do ustawień fabrycznych? Bo wtedy login i hasło powinno zmienić sie na domyślne tylko, że nie będe miał konfiguracji?

politolog
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Gornik92 napisał:

Ale pytałem również co by się stało gdybym zresetował router do ustawień fabrycznych? Bo wtedy login i hasło powinno zmienić sie na domyślne tylko, że nie będe miał konfiguracji?

Kombinujesz jak koń pod górę . Dostawca internetu obligatoryjnie zabezpiecza swój sprzęt , i to ON decyduje jaki dostęp otrzyma użytkownik/klient  Resetowanie routera do ustawień fabrycznych raczej ci nie pomoże . 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.