x-kom hosting

wyciszenie obudowy (pasywne)

tofik177
utworzono
utworzono

witam czym najefektywniej wyciszyc obudowe??? jakie pomysły nie chodzi mi tu o obnizanie szybkosci wiatraczków bo taki kontroler juz dawno zrobiłem, chodzi mi o maty wyciszajace,,itd

słyszałem o takich sposobach:

maty wyciszajace z miekkich acz gróbych dywaników oklejone w srodku gdzie sie da..

warstwa korka (jak tablice korkowe)

gdzies wyczytałem ze pomaga wstrzykiwanie silikonu w kazde łaczenie obudowy alby wyeliminowac drganiai bzyczenie miedzy szparami w obudowie

z tym silikonem to nie głupi pomysł bo nawet efektywny ;]

czekam na inne propozycje

pozdrawiam

DjConrado
komentarz
komentarz

Podstawa wyciszania to jakaś ciężka obudowa która dobrze pochłania drgania.

Polecam Chiefteca http://allegro.pl/item328773078_promo_new_..._sl_gratis.html .

Następnie można rozejrzeć się za matami np. takimi http://www.cooling.pl/be-quiet-maty-wycisz...odukt,1454.html

Myślę że wystarczą sama obudowa dobrze zatrzymuje dźwięki :D.

A jak już chcesz mieć naprawdę cicho to jakieś chłodzenie wodne może ;), chociaż to trochę niebezbieczne dla PC-ta.

Zalecam wiatraczki ;).

A i jeszcze jedno, przy matach obowiązkowo musisz mieć jakiś wentylatorek na obudowie ( chodzi o temperaturki ;) ).

Najczęstrzym kłopotem hałasu w PC-cie jest zasilacz i dysk. Możesz zmienić dysk na jakiś cichy. Samsungi są dobre pod tym względem. Brat ma 2 i prawie ich nie śłychać. W zasilaczu możesz zmienić wentylator no chyba że nie hałasuje ;).

No i to by było na tyle.

Pozdrawiam.

PS. sylikon odradzam może trochę nieciekawie pachnieć jak się nagrzeje ;)

tofik177
komentarz
komentarz

hmm wiesz ja mam 9 wiatraczków w kompie obieg powietrza jest lepszy niz w odkurzaczu ;]

do kazdego dodatkowego wentylatora zrobiłem sterowniki elektroniczne z płynna regulacja obrotów sa tak ustawione ze nie słychac ich głosniej niz wiatraki grafiki i procesora..

nie chodziło mi raczej o kupowanie obudowy nowej tylko jakies domowe pomysły forumowiczów i podizelenie sie nimi z innymi..

zrobisz sam masz satysfakcje kupisz gotowe masz pusty portwel proste

ja lubie grzebac w kompach nie powiem ze nie dlatego kminie rózne rzeczy z tego co pod ręką znajde

piku
komentarz
komentarz

Jak już to możesz zrobić kombinację korek+mata gdzie się da i mata gdzie ta kombinacja nie wejdzie. Ważne żeby jak najmniej gołej blachy zostawić. Zamiast bawić się silikonem to możesz użyć do izolacji blach gumy (np. dętki rowerowej :)) lub cienkiej pianki izolacyjnej/uszczelniającej jaką stosuje się w drzwiach i oknach. Wiatraki umieszczasz na gumowych kołkach (lepsze niż śrubu, bo nie dość że taki kołek minimalizuje drgania to jeszcze łatwo wiatraczek wyciągnąć) - TUTAJ masz - są bardzo tanie :) Tam gdzie nie możesz zastosować kołków - np. przy śrubach łączących budę z zasilaczem użyj podkładek gumowych na każdym styku zasiłki i obudowy. Chodzi o jak najlepsze wytłumienie i zmniejszenie drgań przenoszonych na obudowę. Do tego jeszcze możesz pokombinować z podstawką obudowy. Ja swoją miałem na akich nóżkach sprężynowych pochłaniających drgania jakie stosuje się w profesjonalnych gramofonach (swoje wykręciłem z Technicsa :P) Poza tym i tak najlepszą podstawą jest dobra obudowa. Jak kolega wyżej wspomniał: dobry Chieftec nie jest zły ;) Obudowa ma plastikowe prowadnice na napędy, co także i je w pewnym styopniu izoluje od obudowy.

Sonido
komentarz
komentarz
Podstawa wyciszania to jakaś ciężka obudowa która dobrze pochłania drgania.

Polecam Chiefteca http://allegro.pl/item328773078_promo_new_..._sl_gratis.html .

Może i ta buda pochłania drgania i jest cicha, ale wyglądu zero. Brzydka jak nie wiem :P...

Może znaleźć złoty środek i kupić coś od NZXT (Lexa-piękna i cicha), Thermaltake (np. Soprano) albo coś w tym stylu http://www.allegro.pl/item326729397_aeroco..._4speed_pl.html

piku
komentarz
komentarz
Może i ta buda pochłania drgania i jest cicha, ale wyglądu zero. Brzydka jak nie wiem tongue.gif...

Kwestia gustu. Dla mnie to szczyt ponadczasowej elegancji i prostoty, bez badziewiastych światełek i błyskotek :) Poza tym tofik pisał że nie chce nowej obudowy.

DjConrado
komentarz
komentarz

Jeżeli kupisz obudowę z oknem to nie masz co myśleć o wyciszaniu ani o matach. A ta obudowa http://allegro.pl/item328773078_promo_new_..._sl_gratis.html bardzo dobrze się prezentuje ;], ale to kwestia gustu.

amatikulu
komentarz
komentarz

z twego opisu wynika żę posiadasz już kilka własnych inowacji, nie wiem jaka ma byc nasza pomoc, ale...................................

najciszej bez większego wysiłku będzie zrobić wszystko na solidnym pasywie-np. te ze starszych xeonów -poszukaj- mi się udało zainstalować taką bryłkę po częściowym kombinowaniu z lutownicą i adapterem do sockettu-skutkiem czego zaoszczędziłem jakieś 150zł wydajność lepsza niż na box :) ,spotkałem się też z systemem pipe domowej roboty(wykorzystuje się takowe w modelarstwie), no i na koniec zakup dwóch nisko obrotowych ,dużej średnicy wiatraków marki noctua max 12db-żaden zallman czy inne po prostu noctua (producent podaje gotowe całkiem całkiem patenty na tunel powietrzny)

dodam jeszcze iz nie jestem zwolennikiem mat wszędzie ,bo gdzieś to powietrze musi uciekać, wydaje mi się również że szkoda na nie kasy, przecież wystarczy dobra grubsza karimata-efekt ten sam

p.s

radze podpatrzeć stare rozwiązania IBMa

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.