x-kom hosting

Bardzo wysokie zużycie ram

gralfoneq
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, ostatnimi czasy borykam się z problemami z moim dość nowym laptopem (ma około 2 miesięcy). Jakiś czas temu zaczął się wieszać, tzn ma lagi podczas przeglądania internetu itp. Zauważyłem, że gdy to się dzieje wskaźnik ramu w menadżerze urządzeń wariuje, zużycie 200-300mb, a pokazuje, że wykorzystuje 95% zasobów (mam 8gb ram). Ktoś podpowie co się dzieje? Mam windows 10. Załączam screena z menadżera, z góry dzięki za każdą pomoc i pozdrawiam :)

 

P.S. Dodam, że zrobiłem test ramu i wszystko w porządku, a nawet jeżeli zużycie jest normalne (przy starcie komputera) to i tak ze wskaźników wynika, że mam ok. 2,5Gb ramu(?), dziwne to dla mnie troszkę :/

Bez tytułu.png

Edytowane przez gralfoneq

Gerlath
komentarz
komentarz

a ten win 10, nie jest przypadkiem 32 bitowy?

gralfoneq
komentarz
komentarz

W odpowiedzi na twoje pytanie załączam screen, pozdrawiam :)

abcda.png

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż wszystkie uruchomione procesy z zakładki Procesy.

gralfoneq
komentarz
komentarz

mniej więcej tak to wygląda, chrome zjada, ale wiadomo zawsze zjadał sporo, natomiast nie jest to 8gb...

a.png

Youki
komentarz
komentarz

A co masz konkretnie w chrome uruchomione i jakie masz wtyczki?

gralfoneq
komentarz
komentarz

W sumie to najgorzej jest jak oglądam jakiś livestream na youtube czy twitchu, aczkolwiek dzieje się to również gdy mam wyłączonego chroma, więc nie wiem czy to jest przyczyna :/ a co do wtyczek to w sumie flash player, mam jeszcze adblocka wgranego, a poza tym to świeży chrome, więc nie wiem.

Youki
komentarz
komentarz

Wykonaj czysty rozruch uruchom chrome tylko, te same karty otwórz i pokaż ponownie.

gralfoneq
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale to nie jest zawsze, czasem mi się tak dzieje, czasem nie...

 

Czasem jak włączę chrome jest ok, czasem nie, czasem i bez chroma się jebie.

Edytowane przez gralfoneq

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.