x-kom hosting

60Hz VS 144Hz. Jaka jest różnica fps w CsGo.

Kamil5050
utworzono
utworzono

Witam. Bardziej się opłaca 144Hz cz 60Hz?  Jestem ciekaw czy przy 144Hz jest więcej FPS. Jak to działa?

Matematyk0
komentarz
komentarz

Ilość Hz to ilość możliwych do wyświetlenia klatek na sekundę. Jeżeli komputer jest w stanie wygenerować 50 fps, zarówno monitor 144Hz, jak i 60Hz pokaże jedynie 50 klatek. Jeżeli zaś komputer generuje więcej klatek, np. 200, jak to zazwyczaj ma miejsce w CSie, monitor 60Hz pokaże tylko 60 klatek w ciągu sekundy, zaś 144Hz - 144 klatki. Ilość Hz nie wpłynie jednak na to, ile Twój komputer może wygenerować fps - tzn. jeżeli masz w CSie 30 klatek na monitorze 60Hz, to podłączenie monitora 144Hz nie zwiększy ich ilości - pokaże dokładnie te same 30 klatek w tym samym czasie.

kriso81
komentarz
komentarz

nigdy nie grałem w CS ale mimo to śmiem twierdzić, że obecnie każda karta grafiki na rynku nie starsza jak 4 lata wyciągnie ponad 100 klatek, więc bierz monitor 120 lub 144 Hz, bo przy 60 to możesz sobie grac w RPG lub strategie

Matematyk0
komentarz
komentarz
2 godziny temu, kriso81 napisał:

nigdy nie grałem w CS ale mimo to śmiem twierdzić, że obecnie każda karta grafiki na rynku nie starsza jak 4 lata wyciągnie ponad 100 klatek, więc bierz monitor 120 lub 144 Hz, bo przy 60 to możesz sobie grac w RPG lub strategie

 

Po ostatnich aktualizacjach sporo kart ma problem z utrzymaniem 100+ klatek, w wielu momentach spada do <30 bez żadnej przyczyny. No i monitor 144Hz nie zrobi z niego progejmera, a dorzucanie kilkuset złotych dla grania w jedną grę zazwyczaj nie ma sensu. Ale kto co lubi :)

Youki
komentarz
komentarz
13 godzin temu, kriso81 napisał:

rynku nie starsza jak 4 lata

Twory typu R7 240 GDDR3 nie dadzą rady zapewnić takiej ilości stabilnych klatek tak więc dziwna ta teoria ;)

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.