x-kom hosting

Co mogę podkręcić w tym zestawie ?

Reactor700
utworzono
utworzono

Co mogę bezpiecznie podkręcić przy takim zestawieniu (wszystkie części są nowe, ani razu nie używane, niektóre jeszcze nie dotarły do mnie więc nie wiem dokładnie jaką temperaturę osiągają podzespoły przy fabrycznych ustawieniach) :

----------------------------------------------------------

Procesor : AMD ATHLON 64 X2 5000+ AM2 2,6Ghz

----------------------------------------------------------

RAM : OCZ 2GB DDR II 800 Platinum Rev.2 4-4-4 (2 x 1GB)

----------------------------------------------------------

Karta graficzne : Radeon X1950 PRO 256 MB (PCI-E x16)

----------------------------------------------------------

Płyta główna : ASUS M2A-VM HDMI VGA DDR2 CH RAID GBLAN AMD690G

----------------------------------------------------------

Dysk twardy : Seagate 250GB ST3250410AS 16MB (SATA)

----------------------------------------------------------

Zasilacz : Chieftec 450W

----------------------------------------------------------

Chłodzenie procesora : SCYTHE Ninja PLUS rev.B

----------------------------------------------------------

Ogólnie chciałbym pocieszyć się z komputera przez jakieś 4-5 lat i nie nie wiem sam czy mogę coś podkręcić aby to wytrzymało na tyle.

Moje ewentualne fundusze na dodatki proponowane przez was to : 150 zł

Pozdrawiam.

Sonido
komentarz
komentarz

Procek minimum do wartości 2.8 powinien pójść, choć zależy od modelu, wtedy będzie można i wyżej.

Pamięci do 900MHz

No i grafę np. ATI tool'em.

Jeżeli masz 150 PLN to można by sprzedać tego Radeona i kupić jakąś mocniejszą grafę. np. 8800GS (dokładając jeszcze trochę)

Reactor700
komentarz
komentarz

Dzięki.

Ale zakup nowej karty odpada bo dopiero kupiłem tą i nie chcę jej na razie sprzedawać (nawet jej nie użyłem ani razu) :)

Do 2,8 mówisz procka ? Myślałem że z tym chłodzenie co mam 3,0 pójdzie spokojnie ale...

wy wiecie lepiej (bo co do podkręcania to mam tylko doświadczenie w śrubkach :)

Gość
komentarz
komentarz
Myślałem że z tym chłodzenie co mam 3,0 pójdzie spokojnie ale...

To przecież AMD X2 a nie C2D. Nawet z takim chłodzeniem nie wiem czy pójdzie. Windsor czy Birsbane? 90nm czy 65nm? Jaka rewizja?

Reactor700
komentarz
komentarz

Technologia wykonania to 65nm

Rdzeń ma Brisbane

Rewizje to G1

Czyli nie chodzi już o chłodzenia a o ograniczenia wynikające w konstrukcji procesora ?

snip91
komentarz
komentarz

To dobrze, że Brisbane bo lepiej się kręci od Windsora. 3 GHz może się uda wyciągnąć.

Reactor700
komentarz
komentarz

Więc miałby on już moc porównywalną z 6000+ ?

snip91
komentarz
komentarz

Nie do końca, bo 6000+ ma więcej cache.

Reactor700
komentarz
komentarz

A jak odczuje 1 MB cache a 2 MB cache w grach ?

Czy plansz np. dłużej będą się buforować do pamięci czy inaczej to się ma ?

snip91
komentarz
komentarz

Jakiejś wielkiej różnicy nie ma, ale różnica będzie głównie w operacji na plikach.

Napisałem, że MOŻE się uda 3 GHz wyciągnąć, co nie jest pewne :)

Reactor700
komentarz
komentarz

Pożyjemy, zobaczymy :)

A spodziewana temperatura po podkręceniu z tym chłodzeniem to jaka według Ciebie może być ?

snip91
komentarz
komentarz

W stresie żeby nie przekraczała 70'C to będzie OK.

Reactor700
komentarz
komentarz

Tyle i ja wiem :)

W takim razie dzięki wszystkim którzy uczestniczyli w dyskusji, będę teraz ostrożniej podchodził do sprawy podkręcenia tego procesora. Pozdrawiam i dzięki wielkie raz jeszcze.

Sonido
komentarz
komentarz

W idle'u wydaje mi się, że jak uda Ci się go do 3.0 podkręcić to będzie ok. 50'C. W AMD nawet niewielkie OC przekłada się na duży skok temperatury. Ile masz obecnie stopni?

Reactor700
komentarz
komentarz

Jeszcze nie złożyłem komputera, ponieważ wszystkie części nie doszły. Na razie planuję tylko co podkręcić :) Jak 50 stopni w idle'u to raczej nie będę go szarpał. Szkoda robić z kompa grzejnik :)

Sonido
komentarz
komentarz

Aa rozumiem ;) 50'C chodziło mi po podkręceniu na 3.0 a nie standardowo przy 2.6 :P bo tu pewnie 30-40'C.

Reactor700
komentarz
komentarz

A na tym Zalmanie co masz to jaką temperaturę masz na procku bez podkręcania ?

Sonido
komentarz
komentarz

Obecnie mam 33'C. Napięcie rdzenia minimalne 1.344V (co też zmniejsza temperaturę), ale na poprzednim Arctic Cooling 64 PRO miałem 60'C :P dlatego byłem zmuszony zmienić.

Reactor700
komentarz
komentarz

A jeżeli zmniejszę napięcie rdzenia jakie będą tego konsekwencje ? Np. w wydajności ?

Sonido
komentarz
komentarz

Dla twojego procka z tego co znalazłem wynika, że minimalne wynosi 1.25V. Sprawdź w CPU-Z albo Everest jakie masz i jeżeli większe to możesz zmniejszyć do tej wartości. Temperatura powinna spaść o kilka stopni.Dla twojego procka z tego co znalazłem wynika, że minimalne wynosi 1.25V. Sprawdź w CPU-Z albo Everest jakie masz i jeżeli większe to możesz zmniejszyć do tej wartości. Temperatura powinna spaść o kilka stopni.

Wydajność nie spadnie, chyba, że byś zmniejszył poniżej tej wartości to mógłby się wieszać i restartować, dlatego, że nie otrzymuje dostatecznej wartośći prądu do prawidłowego działania.

Gość
komentarz
komentarz
A jeżeli zmniejszę napięcie rdzenia jakie będą tego konsekwencje ?

Mniejsze temperatury procka.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.