x-kom hosting

[PYTANIE] Programy autostartu

Gqu063
utworzono
utworzono

Witam.

 

Mam pytanie, mianowicie chciałbym wyłączyć w autostarcie programy które były "od urodzenia" laptopa włączane od razu przy odpaleniu. Są to apki od Acera, panel NVIDI, od procesora (technologia pamięci Intel Rapid). Czy to nie wpłynie negatywnie na laptopa? Szczególnie te apki od procka czy acera, jakiś antyvirus (McAfee - jest on w ogóle dobry? Czy od razu go wyrzucić?)

 

Dodatkowo mam pytanko (taki mały offtopic)

Ostatnio zakupiłem sobie lapka Acer Aspire F15 F5-573G-524K i chciałbym spytać o opinie na ten temat, czy laptop  jest w miare optymalny. Wybrałem wersje z SSD dyskiem 128GB, i5 7 200u oraz z niestety tylko 4GB Ram (DDR4)  

Youki
komentarz
komentarz
9 godzin temu, Gqu063 napisał:

zy to nie wpłynie negatywnie na laptopa?

Nie.

Dołóż RAM do laptopa.

 

Tomyczek
komentarz
komentarz

Przeskanuj programem odkurzacz pobierz z neta dobry program można tam łatwo wyłączyć programy przy autostarcie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Matematyk0
komentarz
komentarz

Programy od Acera spokojnie możesz odinstalować, wszystkie. NVidia Experience też, przy następnych aktualizacjach sterowników zaznacz jedynie sterownik obrazu i dźwięku HDMI.

Do wyłączenia programów i usług z autostartu służy program autoruns, stworzony przez Microsoft: https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx. Po uruchomieniu jako administrator, po prostu odznaczasz rzeczy, które mają się same nie włączać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.