x-kom hosting

:( po 6h pracy 1 sub pixel

chicek
utworzono
utworzono

juz sie cieszylem ze dostala mi sie matryca S a tu kiszka.... po 6h na moim nowiutki 226BW wyskoczyl pierwszy subpixel kolor zielony. Mam 5 dni zeby wymienic na nowy jak cos...

Zastanawiam sie poczekac jeszcze czy od razy wymieniac...

Szkoda mi tej matrycy S :( zaloze sie ze teraz jak wymienie to dostane jakas gorsza :(

snip91
komentarz
komentarz

Spróbuj pstryknąć palcem w martwy pixel. Czasami takie coś pomaga.

chicek
komentarz
komentarz

nie no czarów nie ma, zdechł piksel to zdechł.

Najbardziej denerwuje mnie to ze tak jak mowie trafilem na matryce S a jak znam życie to jak mi wymienia to dostane pewnie jakas najgorsza <_<

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja bym wymieniał od razu. Na moim półtorarocznym BenQ nie ma żadnej Sub Pixela, wiec po 6h jak ci wyskoczył to nic dobrego to nie wróży.

Foq66
komentarz
komentarz

Spróbój przycisnąć ołówkiem albo gdzies w poradnikach jest link do programu ktory potrafi leczyc badpixele.

Sonido
komentarz
komentarz

Napewno pstryknąłeś? Bo u mnie po ok. tygodniu, dwóch teź się pixel pojawił na takim samym monitorze i pstryczek pomógł. Musisz uderzyć palcem w pixel i powinien zniknąć.

btw: gdzie sprawdziłeś jaką masz matrycę? Bo u mnie na naklejce z tyłu pod pokrywą nie ma żadnego oznaczenia.

chicek
komentarz
komentarz

pstrykac ? cos pstrykalem ale nic nie dało. Mocno to tzreba pstrykac ?

Gdzies czytalem ze ktos jak pstryknal to mu jeszcze 2 wyskoczyly :P

Matryca>

wejdz do menu i zmniejsz kontrast i jasnosc do 0

wyjdz z menu

wejdz do menu i wcisnij "source" ( trzymaj kilka sec)

pojawi sie nowe menu serwisowe i tam bedzie taki numer długi:

np taki M-ME22H0CAA 1002 przed ostatnia litera w pierwszej lini, ta pogrobiona to rodzaj matrycy

i tak:

X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.

X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.

X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.

X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel

Foq66
komentarz
komentarz

Mocno pstryknij/docisnij olowkiem jak niepomoze to daj na gwarancje.

Sonido
komentarz
komentarz

Pstryczek taki jakbyś chciał kogoś w ucho pstryknąć :P w miarę solidny, ale zarazem, żebyś monitora nie rozwalił ;)

chicek
komentarz
komentarz
Pstryczek taki jakbyś chciał kogoś w ucho pstryknąć :P w miarę solidny, ale zarazem, żebyś monitora nie rozwalił ;)

pstrykalem i przyciskalem ;p lol ale bez efektów, subpixel sie opiera dalej.

Szkoda mi tej Ski wymieniac i wiadomo to czy na nastepnym tez nie wyskoczy ? albo nie dostane dla rownowagi jakiejs najgorszej z tych 4 :co_jest:

Sonido
komentarz
komentarz

Dzięki chicek ;)

Ja mam X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel. Nie wiem czy to dobra czy zła matryca, ale u mnie nie ma żadnych oznak, żeby było coś z nią nie tak.

btw: znalazłem w tym menu co mi podałeś jeszcze coś takiego jak:

Auto Auto ON

PixelShift OFF

Wiesz może do czego to służy i czy prawidłowo mam zaznaczone?

chicek
komentarz
komentarz

nie mam pojecia, obilo mi sie gdzies o uszy ze ten pixel shift to jakis system co ma zapobiegac wypalaniu pixeli lol, ale nie pamietam dokladnie jak to dzialalo i o co tam chodzilo...

chicek
komentarz
komentarz

sprawdzalem to cos ale nie pomogło.

Oddalem do sklepu, maja sprawdzic i dac nowy, powiedzieli tez ze w miare możliwosci poszukaja z matryca S...

zobaczymy co to bedzie, chyba zostaje tylko modlic sie o S'ke :P

Sonido
komentarz
komentarz

A nawet jak nie będzie to matryca typu S to wątpię, aby była jakaś różnica w jakości obrazu. Ja mam CMO Panel i nie widzę, aby tu czegoś (na ekranie) brakowało. Wszystko ma ładne kolory i elegancko chodzi :D

chicek
komentarz
komentarz

Ok wymieniony, juz stoi nowy tez z matryca S :D wyszukali mi goscie na magazynie. Tutaj wielki ukłon w strone PCProjekt, słyszałem troche złych opini ale musze w tej chwili stwierdzic ze sie postarali. Jak narazie wszystko ok, 0 deadów 0 sub :) oby tak dalek odpukac :P

Sonido
komentarz
komentarz

Później najwyżej "odpukniesz w pixel" :P

No to lux, że tak Ci załatwili.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.