x-kom hosting

Netia- ping skacze od 4 dni

ryuzaki12
utworzono
utworzono

Witam, od 3 miesięcy mam internet z Netii, a od 4 dni ping skacze mi z 40 do 600 ms, utrzymując się średnio na 120. Chciałem zapytać czy ktoś mógłby zinterpretować mi wyniki z programu winMTR i powiedzieć czy problem jest po mojej stronie czy stronie dostawcy?

1.jpg

politolog
komentarz
komentarz

Jak nazywa się twój modem/router ? 

ryuzaki12
komentarz
komentarz (edytowane)

netiaspot. Mam też tv z netii i właśnie zauwazyłem ze problem występuje tylko wtedy kiedy tv jest włączone. Jak tv jest wyłączone to ping jest nawet o dziwo o 10-20 ms mniejszy niż był wczesniej. Dziwna sprawa bo nic nie było zmieniane w podłączeniu tv a teraz nie da się ogladać tv i grać na necie jednocześnie. Jakieś pomysły?

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, ryuzaki12 napisał:

netiaspot. Mam też tv z netii i właśnie zauwazyłem ze problem występuje tylko wtedy kiedy tv jest włączone.

Oprócz internetu , pewnie są zasoby tv wykreowane na tym łączu . 

ryuzaki12
komentarz
komentarz

No tak dekoder jest podłaczony do tego rutera przez ethernet inaczej tv nie działa. Ale zawsze tak było i pytanie jakim cudem to sie mogło tak spiepszyć.

politolog
komentarz
komentarz
25 minut temu, ryuzaki12 napisał:

Ale zawsze tak było i pytanie jakim cudem to sie mogło tak spiepszyć.

Dzwoń do Netii . Pewnie ci każą zresetować netięspota i ciekawe co jeszcze :D

ryuzaki12
komentarz
komentarz

hehe no takie rzeczy mam już za sobą. ehh..

politolog
komentarz
komentarz
9 minut temu, ryuzaki12 napisał:

hehe no takie rzeczy mam już za sobą. ehh..

Masz nauczkę na przyszłość NIGDY nie bierze sie spotów i routerów od operatora . 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wyłącz tuner TV i sprawdź na stronie speedtest.net jak szybkie masz łącze.

ryuzaki12
komentarz
komentarz (edytowane)

Bez tv jest szybsze około 2 razy. Jak jes tv włączone to wszystko sie piepszy : ping, prędkość pobierania i uploadowania.

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wykonaj test o który cię prosiłem i podaj jego wynik.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Te 10mbps pupska nie urywa. Z tego co się orientuję telewizja internetowa zabierze ci 5-7mbps twojego transferu, więc nie wiele pozostanie. Orange w przypadku gdy ma się opcję do 10mbps stosuje telewizję satelitarną, ale ty się niestety załapałeś jeszcze na internetową.

ryuzaki12
komentarz
komentarz

Tylko żę wcześniej było okej, mimo tv ping nie skakał ( chociaż co ciekawe niezależnie od tego czy tv było włączone czy nie był wyższy niż jest teraz kiedy tv jest wyłączone ). Mozliwe że prędkosc spadła i stąd te wszystkie problemy. W umowie mam max 20 mbps tylko pytanie jak to intepretowac? Jezeli mam 10 to wszystko jest ok?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tak, wszystko jest okej. W opcji do 20mbps, minimalna gwarantowana prędkość to 10mbps.

ryuzaki12
komentarz
komentarz

aha, czyli nie mam możliwości działania zbytnio, mimo ze ewidetnie cos sie u nich przestawilo i jest tragedia.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

niestety

ryuzaki12
komentarz
komentarz

dzieki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.