x-kom hosting

Szukam Chlodzenia Pod mojego Quada q6600

Wabnycek
utworzono
utworzono

Siemka! Szukam chlodzenia dla mojego quada, box strasznie brzęczy, Myslalem nad WC lecz jest możliwosc wycieku.....:/ i nie wiem czy warto.... NIe mam pojecia jakie chlodzenie kupic. Prosze pomożcie mi.....

Wabnycek
komentarz
komentarz

Kasy nieograniczam poki co, chce wiedziec ile trzeba na cos pożadnego ;d

Kosmoj
komentarz
komentarz

jezli masz kase to wez Mugena (moim zdaniem).

PS. sory za ten edit posta, ale sie cos zwalilo i 3 razy te same linki sie wkleily;P

Ciekawe co inni powiedza, ale ja jestem za Mugenem

Wabnycek
komentarz
komentarz

hmm a co powiesz mi o WC?

Sonido
komentarz
komentarz

Ja za Zalmanem ;) np. model 9700. U mnie sprawuje swoje zadanie doskonale.

Foq66
komentarz
komentarz

Scythe ninja,mugen,zalman 9700led beda najlepsze.

Gość
komentarz
komentarz

Na q6600 to potrzeba dużego kloca, więc można rozejrzeć się za Scythe Mungenem.

Wabnycek
komentarz
komentarz

powie mi ktos wreszcie cos na temat tego chlodzenia wodą?

Sonido
komentarz
komentarz

Jak masz zamiar wydać tyle co mniej więcej na dobry wentylator na procka to nie ma kupisz dobrego wodnego. Na porządne chłodzenie cieczą musisz wydać ok. 500, aby cicho i wydajnie chłodziło. Poza tym jeżeli ktoś się już decyduje na wodę na CPU to już od razu najlepiej brać też na grafę i mostki a to już koszty spore.

Lepiej ciche, a wydajne powietrzne, no chyba, że masz ok. tysiąć pln to można poszaleć i kupić wodne wraz z blokami na GPU i mostki.

Raxen
komentarz
komentarz

Zalman jest niezly, Mungenem ten niczego sobie. Dlaczego nie ma mistrza AC, przeciez wygrywa chyba w wiekszosci testow.

Thermalright Ultra-120 eXtreme:

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,40895/

Do tego dobry wentylator 120 i chyba nic lepszego nie ma.

Gość
komentarz
komentarz
Do tego dobry wentylator 120 i chyba nic lepszego nie ma

Daj Deltę i będzie tak mega wydajnie jak mega głośno :D

Raxen
komentarz
komentarz

Jak sie kupuje taki Cooler to i na dobry wentylator kasa sie znajdzie i moze jakis kontroler obrtow tez by sie przydal.

swirek
komentarz
komentarz

Chyba cichszego nie bedzie

http://www.cooling.pl/noctua-120x120x25-nf...odukt,1858.html

Na roznych stronach podaja roznie, ale wszyscy sa zgodni, przy nominalnej wartosci obrotow czyli 800 RPM natezenie dzwieku wynosi 8 dBA dolaczony adapter obnizy go do 5 dBA (przy 500 RPM).

Nie wiem czy przeszkadza to ze jest to wiatrak na obudowe. Jak dla mnie 120mm to 120mm jesli bedzie wydajny radiator z mozliwoscia zamontowania tegoz wiatraczka to nie powinno byc problemow. Cichsze juz tylko WC ;)

astrorek
komentarz
komentarz

Możesz dać Thermalright-a IFX-14 i trzy wentyle 120mm 3000 obr/min, lecz to będzie strasznie głośne. Ewentualnie - Thermalright Ultra-120 eXtreme.

Dziadi
komentarz
komentarz

Thermalright Ultra-120 eXtreme + wiatrak 120 mm lepszego nie ma chyba że wodne ale drogie

Raxen
komentarz
komentarz

Zastanawiam sie czy Thermalright Ultra-120 eXtreme poradzi sobie z nie kreconym Qadem chlodzac pasywnie?

Mowa wtedy jest o dobze wentylowanej budzie?

A jak nie to wrzuc na niego jakas 120 i jakies wolne obroty zeby nie bylo go slychac?

tazman
komentarz
komentarz

Jak dla mnie to dość duży zastrzyk ale ciepła, będzie sie grzal za duże gabaryty, potrzebujesz czegoś mniejszego, zastanów się nad zalmanem 9700NT, mniejszy , fakt nieco gorsze parametry przepływu powietrza, więc jeśłi nie powietrzny to może jakiś zestaw wodny ?

wojtek1989
komentarz
komentarz

siema

Zapomnieliście chyba o jednym chyba obecnie najlepszym chłodzeniu pasywnym :D SCYTHE Ninja Copper, jest drogi ale chyba najlepszy radiator na procka obecnie do tego polecam zobaczyć ten filmik

Jeżeli chodzi o wodę.... napisz ile mógłbyś kasy na to przeznaczyć to Ci coś zaproponuje :)

Pozdrawiam

Sonido
komentarz
komentarz

RZeczywiście osiągi bardzo dobre z tego co widać na filmie. Jest jedno, ale - cena 250PLN na allegro. Nie wiem czy w takiej sytuacji Zalman 9700 nie byłby lepszym wyjściem. Tempa minimalnie wyższa, ale 70zł tańszy.

snip91
komentarz
komentarz

Ja bym wybrał Thermalright Ultra-120 eXtreme + jakiś cichy wentylator 120x120.

Wydajniejsze od tego Zalmana.

Sonido
komentarz
komentarz

Może być i Thermalright, ale kupujący musi sprawdzić czy to bydle mu do budy wejdzie ;)

Raxen
komentarz
komentarz

Co bedzie lepsze w chlodzniu pasywnym jak i aktywnym ten Ninja Copper czy moze Thermalright?

wojtek1989
komentarz
komentarz

ninja zapewne, zwróć też uwage na to że ninja jest ciężka strasznie :P ale to nie powinno problemu sprawiać :)

Raxen
komentarz
komentarz

Ze jest cala z miedzi i troszke ciezka to nie swiadczy ze jest najlepsza. TR nie jest jakims cudem jesli chodzi o wyglad a jak narazie nikt nie wygral z nim jesli chodzi o AC ale z checia bym chcial zobaczyc tescik tego Copper-a gdyz TR wygral juz wiele testow.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.