x-kom hosting

Prawo autorskie. Pobieranie plików z sieci.

Dawid_Dj
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Mam do was kilka pytań.

 

1. Co to są nielegalne źródła filmów do pobrania? Czy one w ogóle istnieją?

2. Pobieranie filmów i muzyki jest legalne, pod warunkiem gdy ich dalej nie udostępniamy

Cytuj

    Art. 23 ustawy o prawie autorskim

    1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. (...)

    2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

 

3. Pobieranie gier i programów komputerowych jest zawsze nielegalne? Jeśli tak to dlaczego jest tego pełno w sieci?

4. Czy pobranie filmu na dysk i przechowywanie go ponad 24h jest nielegalne?

5. Pobieranie muzyki czy filmów jest nielegalne w jednym przypadku - jeśli dany utwór nie miał jeszcze premiery w naszym kraju?

Matematyk0
komentarz
komentarz
42 minuty temu, Dawid_Dj napisał:

1. Co to są nielegalne źródła filmów do pobrania? Czy one w ogóle istnieją?

2. Pobieranie filmów i muzyki jest legalne, pod warunkiem gdy ich dalej nie udostępniamy

 

Z tego co kojarzę, jeżeli nie udostępniasz dalej plików, można ściągać muzykę i filmy, ale tylko te, które miały swoją premierę w Polsce.

 

45 minut temu, Dawid_Dj napisał:

3. Pobieranie gier i programów komputerowych jest zawsze nielegalne? Jeśli tak to dlaczego jest tego pełno w sieci?

 

Ściąganie płatnych programów i gier jest zawsze nielegalne. A jest tego pełno, bo mnóstwo ludzi chce ściągnąć i mają gdzieś wszelkie prawa autorskie.

 

Miałem to niedawno na wykładzie, ale że odbywał się o 7:30, to trochę mi się przysnęło i zbyt dużo nie pamiętam :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.