x-kom hosting

DPC Watchdog Violation - Windows 10

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Youki ,
Ozianin
utworzono
utworzono

Wczoraj dostałem w swoje ręce Acer Aspire 5740 z Win 10 32 Bity. Wszystko było spoko, dzisiaj rano postanowiłem poinstalować trochę rzeczy i wyskoczył mi wyżej wymieniony blue screen, zaczął się systematycznie powtarzać, czasami parę minut po uruchomieniu laptopa, czasami po kilkudziesięciu. Czytałem trochę na angielskich forach ale nic nie pomogło. Jakieś rady?

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Ozianin
komentarz
komentarz
6 minut temu, Youki napisał:

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

Wrzucę jak wrócę do domu. W laptopie został wymieniony zasilacz na uniwersalny modecom MC-D90AC, który mam wrażenie, że dziwnie pykał. Może to mieć jakieś znaczenie?

Youki
komentarz
komentarz

Możliwe, póki co chciałbym zajrzeć do dumpów. Będziesz miał czas to podeślij :) 

  • Dobra wypowiedź 1
Ozianin
komentarz
komentarz
18 minut temu, Youki napisał:

Możliwe, póki co chciałbym zajrzeć do dumpów. Będziesz miał czas to podeślij :) 

http://www66.zippyshare.com/v/325eZmjZ/file.html Próbowałem przywrócić system co poskutkowało jakimś błędem i koniecznością stworzenia konta od nowa (większość plików została). System znowu wywalił, w linku pliczek z tego.

  • Rekomendowana odpowiedź
Youki
komentarz
komentarz

Instalowałeś, aktualizowałeś ostatnio jakieś sterowniki do karty sieciowej/Ethernet Atheros?

  • Dobra wypowiedź 1
Ozianin
komentarz
komentarz
9 minut temu, Youki napisał:

Instalowałeś, aktualizowałeś ostatnio jakieś sterowniki do karty sieciowej/Ethernet Atheros?

Yup, ze strony producenta laptopa.

Youki
komentarz
komentarz

To zainstaluj starszą wersję na czysto.

  • Dobra wypowiedź 1
Ozianin
komentarz
komentarz
54 minuty temu, Youki napisał:

To zainstaluj starszą wersję na czysto.

Zainstalowałem inną wersję i podziałało przez około godzinę. To plik z ostatniego blue screena, nadal jest to samo?

http://www15.zippyshare.com/v/KNSpHLIE/file.html

Youki
komentarz
komentarz

Usuwałeś rejestr po ostatnich sterownikach?
WU przez ten czas nic nie instalował?

Jaki masz antyvirus?

 

Tak w ogóle korzystasz z karty Wi-Fi czy to Ethernet?


Z tego co widzę, używasz bittorrenta. Gdy nie pobierasz nic to też masz taki problem?

  • Dobra wypowiedź 1
Ozianin
komentarz
komentarz (edytowane)
31 minut temu, Youki napisał:

Usuwałeś rejestr po ostatnich sterownikach?
WU przez ten czas nic nie instalował?

Jaki masz antyvirus?

 

Tak w ogóle korzystasz z karty Wi-Fi czy to Ethernet?


Z tego co widzę, używasz bittorrenta. Gdy nie pobierasz nic to też masz taki problem?

Nie usuwałem, zaraz ściągnę coś do czyszczenia i to zrobię. Z WU nic nie mogło wskoczyć. (przynajmniej patrząc na ustawienia tak sądzę) Od wczoraj siedzę tylko na windows defenderze. Korzystam z karty wi-fi i z tego co zauważyłem to pobieranie nie wpływa w żaden sposób na pojawianie się blue screenów.

 

// Na anglojęzycznych forach na przyczynę wskazywali głównie funkcję szybkiego uruchamiania oraz sterowniki. Te pierwsze u mnie odpada, a jeśli sterowniki to nie mam pojęcia gdzie szukać poprawnych. Póki co jest względnie ok.

Kolejny BSOD http://www38.zippyshare.com/v/DjLFgJxu/file.html

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki ze strony Acera czy Atherosa instalowałeś?

  • Dobra wypowiedź 1
Ozianin
komentarz
komentarz (edytowane)
2 minuty temu, Youki napisał:

Sterowniki ze strony Acera czy Atherosa instalowałeś?

Acera, pod ten konkretny model laptopa. Przy kolejnym blue screenie spróbuję te z Atherosa.

Youki
komentarz
komentarz

I jak? :)

  • Dobra wypowiedź 1
Ozianin
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Youki napisał:

I jak? :)

Zainstalowałem te ze strony Atherosa i dzisiaj przez cały dzień nie wywaliło ani razu. Mimo to nie instalowałem innych sterowników (co pewnie może wpływać na wydajność) z obawy o kolejne problemy. Jeśli posiadasz jakiś sprawdzony program (?) do wyszukiwania zgodnych sterowników to nie pogardzę, bo te ze strony producenta jak widać się kłócą. Tak czy siak wielkie dzięki za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

Żadne programy, pobierać samemu bezpośrednio od strony producentów. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.