x-kom hosting

Problem z jakimkolwiek podkreceniem.

bluuu
utworzono
utworzono

No wiec tak na dzien dobry moja specyfikacja kompa:

1. Plyta: ABIT IX38 Quad GT LGA 775 Intel X38 ATX Intel Motherboard ( update byl.)

2. Procek: Intel Core 2 Duo E8400 Dual Core Processor LGA775 3.0GHZ Wolfdale 1333FSB 6MB

3: Pamiec: OCZ ReaperX HPC 4GB(2 x 2GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 1000 (PC2 8000) Dual Channel Kit Desktop Memory Model OCZ2RPX10004GK

4: Karta: Visiontek Radeon HD 3870 X2 1GB GDDR3 2XDVI HDTV Out PCI-E DIRECTX10.1 Video Card

5: Dysk: Seagate Barracuda ES.2 ST3500320NS 500GB 7200 RPM SATA-300 Hard Drive - OEM

6: Zasilacz: CORSAIR CMPSU-520HX ATX12V v2.2 and EPS12V 2.91 520W Power Supply

No wiec tak, wchodze do BIOS'a i zmieniam taktowanie zegara, ustawienie timingu, o niewielkie wartosci (stopniowo) i potem zapisuje ustawienia. Nastepnie zapisuje profil OC i ustawienia w BIOS'sie. I obojetnie jakie ustawienia bym dal, to albo komp caly czas piszczy albo w ogole sie nie wlacza, po prostu utrata stabilnosci, BIOS sflashowany do najnowszej obecnej wersji.

Mysle ze przy takim sprzecie OC powinno sie bez problemu odbywac ;/

Sonido
komentarz
komentarz

Dziwne.

Może zresetuj ustawienia BIOSu. Najpierw zrób na default ręcznie, a jak to nie pomoże to wyjmij zworkę. Poza tym jeżeli komp piszczy to pewnie karta graficzna albo brak parzystości RAM. Ile jest tych piknięć?

bluuu
komentarz
komentarz

Default byl robiony za kazdym razem jak sie nie udalo podkrecic, zeby sie w ogole wlaczyl :D

Karta normalnie chodzi, jej przetaktowanie zmienilem, ale tylko z poziomu windy.

Pikniec? Caly czas piszczy..

O jakich zworkach mowisz ? :>

Gość
komentarz
komentarz

Najpierw daj napięcie na ram 2,2v, timingi na 5-5-5-15, zapisz, zobacz czy działa, jak tak to bierz się za podkręcanie.

Oszczędzanie energii, spread cośtam na disabled

bluuu
komentarz
komentarz

No i tak zrobilem jak mowisz, ustawilem te timinigi,

Komp sie wylaczyl i wlaczal sie na 1 sekunde, potem padal, potem znow na 1 sekunde, padal..

i res cmos'a..

Sonido
komentarz
komentarz
O jakich zworkach mowisz ? :>

Zworkę z płyty głównej. Działa tak jak wyjęcie baterii i powoduje całkowity restart ustawień BIOSu.

bluuu
komentarz
komentarz

Hm, zmienilem timingi w BIOS'ie raz jeszcze, komp w sumie normalnie reaguje, ale pokazuje na plycie blad C1. Z tego co wyczytalem w internecie jest problem z RAM'ami.. ;o

edit: ustawilem wszystko, tylko teraz jest blad c1, v 2.2 , 5 - 5 - 5 - 5 - 15,

komp sie nie chce uruchomic, zatrzymuje sie na ramach. Jak ustawie sam voltage i default'owe ustawienia ramow jest ok, komp idzie, chyba te timingi nie ida ;/

Sonido
komentarz
komentarz

Bo dla OCZów powinieneś o ile się nie mylę ustawić timingi 5-5-5-18. Spróbuj te wpisać, może ruszy. Dodatkowo kości wsadź w inne sloty.

Gość
komentarz
komentarz
ale pokazuje na plycie blad C1

Jak masz coś takiego w biosie to wyłącz. To może trochę ograniczać o/c.

bluuu
komentarz
komentarz

Przepraszam za odgrzebywanie tematu, ale nie chcialem zakladac nowego, a dotyczy tego samego kompa.

Chodzi o to ze udalo mi sie podkrecic procka do 3.9 GHz'a przy napieciu 1.4v, ramy ustawilem na 5-5-5-18 przy v 2.2, chodzi calkiem ok, tylko martwi mnie wynik w 3Dmarku 06' bo wynosi on 9959.. przy default'owych ustawieniach.

Co na ten komp jest wynikiem zenujacym. Mam zainstalowane najnowsze stery, karta ma podwyzszone taktowania, inne ustawienia default..

Na tym sprzecie powinienem spokojnie wyciagnac te 13000.. Stery, catalysty 8.3. DirectX 9.0c. Porownalem wyniki z tymi na stronie producenta programu i jakos przy tej konfiguracji spokojnie ponad 13000 z hakiem punktacje ida.

Gość
komentarz
komentarz
tylko martwi mnie wynik w 3Dmarku 06' bo wynosi on 9959

Żeczywiście, bardzo mało, bo powinieneś mieć ok 13-14k.

Sonido
komentarz
komentarz

Napewno puszczasz 3D Mark w default (tak jak się uruchamia, bez żadnych zmian rozdziałek, AA, details)? Sterownik do grafy może masz jakis stary, poszukaj nowszego, bo podobno już jakiś lepszy Catalyst wyszedł. To normalnie niemożliwe, żeby na takim sprzęcie tylko tyle marków :o :coto:

bluuu
komentarz
komentarz

Tak, puszczam defaultowe ustawienia 3DMarka.

Generalnie wyniki w dwoch testach mam

SM2.0 Scrore: 5703 pkt

HDR/SM3.0 Score: 4996 pkt

CPU Score: 1952

Jak to sie zliczy sumowo wychodzi 12651, a 3Dmark zliczyl 10606, napewno ma swoje kryteria :)

Martwi mnie wynik CPU Score..

W kazdym badz razie, dalem ustawienia fabryczne karty..

Moze mam cos zle podlaczone w kompie? Temperatury mam b. niskie.

test screen z kompa.

ocscreenhj6.th.png

Sonido
komentarz
komentarz

A w BIOsie przepustowość nastawiona na PCI-E x16? <_<

Wyjmij i dociśnij kartę jescze raz, przeczyśc styki. Choć wątpię, żeby pomogło bo kompa masz nowego, więc nie ma tam żadnego sufu. No naprawdę nie wiem co jeszcze Ci poradzić. Porównaj z userami tej karty i podobnych procków ile oni mieli marków np. w tamacie przyklejonym.

bluuu
komentarz
komentarz

wyjalem karte, przenioslem do drugiego slotu, taka sama historia, zastanwiam sie czy cos nie jest z winda, albo moze wadliwa karta jest.. (?)

Co do BIOSu, flashowany i magistrala ustawiona na 16x..

Nie wiem co jest ;x

spokojnie 13000 powinienem miec a mam 10700, zal.

Sonido
komentarz
komentarz

W tej sytuacji chyba tylko system. Format zrób i puśc test na czystym Windows'ie. Chyba, że nie chcesz to dobrze system przeskanuj CHKDSK (Uruchom) i antywirusem. Może coś siedzi w windzie i blokuje kartę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.