x-kom hosting

Wybór TP Archer C20/ARCHER C20i/Asus RT-AC51U

wyrwanyzbuszu
utworzono
utworzono

Dobry dzień :-) Potrzebuje sensowej pomocy w wyborze router z pośród tych:

  • Router TP-LINK Archer C20 802.11a/b/g/n/ac 733Mb/s
  • Router Asus RT-AC51U Dual Band USB 3G/4G 733 Mbps
  • TP-LINK ARCHER C20i Router a/b/g/n/ac USB DualBand

Są to najtańsze routery z USB, a potrzebuje podpiąć modem Huawei E3372 i ze standardem ac. Który wybrać i czy warto dopłacać? Do tej pory korzystałem z samego modemu i było okey, ale teraz chce zwolnić miejsce USB w laptopie, a rozdzielacz USB nie jest tak do końca mobilnym rozwiązaniem. Może ma ktoś jakiś inny sposób, to też chętnie rozważę :)

Dodam, że internet to LTE, także prędkość sięga od 20-90 Mb/s w moim przypadku.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie znalazłem info by C20 obsługiwał modemy na USB.

Ten C20i chyba także nie trawi modemów USB.

 

Apropo Asusa i modemu to przeczytaj uważnie ten wątek:

http://forum.jdtech.pl/Watek-asus-rt-ac51u-tp-link-tl-mr3420-i-huawei-e3372s-153

 

Ludzie czasem wgrywają alternatywny system operacyjny do routerów (np Gargoyle) by mieć obsługę modemów USB. Ale nie na każdy router da się wgrać alternatywny system operacyjny.

 

 

Edytowane przez MasterYoghourt
wyrwanyzbuszu
komentarz
komentarz

Dziękuje. Tylko niepokoją mnie te ograniczenia. Wiem, że każde dodatkowe urządzenie wprowadza opóźnienie i ograniczenie, ale może jest jakaś alternatywa  routera?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.