x-kom hosting

Interia imap i pop3

hulkfcb
utworzono
utworzono

Siema szukam pomocy ostatnio gdy wszedłem na moja poczte w statystykach zobaczyłem dwa nieznajome znajome numery ip po sprawdzeniu jeden pochodzi z Ukrainy a drugi z Chin czy to wlamanie ? Czy przez spam na mojej skrzynce w folderze spam jest dużo wiadomości typu tu zarobisz 4000 $ czy to przez to ? Bardzo proszę o pomoc na dole zalacznik

Screenshot_20161128-190504.png

Mazda
komentarz
komentarz

Tak, jest to możliwe. Spam też może być spowodowany podaniem jakiejś stronie swojego emaila. Miałem podobnie i zmieniłem emaile na gmail. Prawie wcale nie przychodzą mi takie wiadomości ;)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Profilaktycznie zmień hasło do konta.

hulkfcb
komentarz
komentarz

Tylko chodzi mi oto że jak są dwa różne ip pod imap i pop3 to się włamaltay 2 osoby czy jedna ?

Mazda
komentarz
komentarz
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Musimy rozważyć czy to nie jest jakaś pomyłka ze strony Interii. Miałeś trudne hasło ? Był w nim małe i duże litery, cyfry, znaki specjalne ?

hulkfcb
komentarz
komentarz

NormalnE hasło imię pierwsza litera z dużej i reszta liczby pokolei

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Staraj się nie tworzyć haseł ze słów, które można znaleźć w słowniku. Standardowe metody ataku wykorzystują słownik. Hasło w stylu imię i data urodzenia lub 1234 to nie najlepszy pomysł.

 

Możesz stworzyć mocne hasło ze znanych słów albo zwrotów. Na przykład zwrot: "I can fly" możesz zmienić na hasło: 1C@nF1Y

Albo zwrot "Sami Swoi" na: $@M1$w01. Taki układ pozwala ci łatwo zapamiętać trudne hasło.

hulkfcb
komentarz
komentarz

Dobra hasło hasłami ale pomożesz mi odpowiedzieć czy dwie osoby mi się włamały czy jedna ? Czy jak ? może to coś od interi ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Jedyny dowód jaki masz to ten wypis z Interii. Biorąc pod uwagę, że miałeś słabiutkie hasło, to jest to prawdopodobne. Ale zapomnij o tym, że kogokolwiek złapiesz za rękę, zwłaszcza w Chinach. Złodzieje używają cudzych, zainfekowanych komputerów do takich włamań. Tutaj masz informacje temat tego jak złodzieje się włamują:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Botnet_(bezpieczeństwo_komputerowe)

 

Pamiętaj, że najgorzej jak ktoś odgadnie hasło do na przykład twojego konta w Allegro. Zacznie sprzedawać z twojego konta, zabierze kasę bez wysyłania towaru, a ty wylądujesz na Policji i w sądzie, być może z ogromnym długiem.

hulkfcb
komentarz
komentarz

A mam pytanie to były dwie osoby tak ? i któraś z nichasłem ściągnąła pocztę moja ? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tak, mogła ściągnąć albo usunąć.

hulkfcb
komentarz
komentarz

Aha a to nie ma te wlamanie nic wspólnego ze spamem bo przychodzi mi dziwny jakieś tu zarobisz 3000$ i link

 

 I jak by zostały pobrane wiadomości to by się skasowaly tak ? Bo tak chyba jest w domyślnych gdzie moge zobaczyć te ustawienia ? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To zależy jak masz ustawionego klienta poczty. Można w nich ustawić, żeby usuwał z serwera ściągniętą pocztę.

 

Jeśli chodzi o ustawienia, to zależy o jakim kliencie mówimy. Czytasz pocztę przez przeglądarkę internetową, czy używasz specjalnego programu ?

hulkfcb
komentarz
komentarz

Interia czytam normalnie na przeglądarce chrome

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Przeglądając pocztę przez przeglądarkę nie ściągasz poczty do siebie na komputer. W takim przypadku przeglądana poczta pozostaje na serwerze.

hulkfcb
komentarz
komentarz

A w te ustawienia nigdzie nie wejdę na poczcie ? Jeżeli ktoś się zalogował przez imap to co to oznacza tzw ktoś zalogował się z innego urządzenia tak? Czemu gdy ja się loguje z innego urządzenia nie wyskakuje mi pod tym imap mój ip? I co oznacza dokładnie logowanie te przez pop3 przez kogoś ? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wykorzystując POP3 łączysz się z serwerem poczty i ściągasz całą pocztę. W zależności od ustawień, wiadomości ściągnięte zostają albo skasowane z serwera albo pozostawione. Po ściągnięciu wiadomości twój klient odłącza się od serwera poczty i pracuje offline.

 

Natomiast w przypadku IMAP, twój klient nie ściąga całej poczty a tylko jej nagłówki. Cała wiadomość jest pobierana dopiero wtedy gdy chcesz ją otworzyć. W tym przypadku klient poczty jest cały czas połączony z serwerem poczty.

 

Kolega Mazda dał ci linka do opisu POP3 i IMAP.

hulkfcb
komentarz
komentarz

Sorry ze tak was mecze ale mam jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie.Tak więc jeżeli osoba która mi się włamał przez ten imap i pop3 jej adres ip nie powinien widniec w zakładce ostatnie logowanie ? Na drugim koncie Interii tak samo mam logowanie z Pakistanu i Chin imap/pop3 ,natomiast na trzecim nie mam nic w zakładce imap ale w pop 3 mam host interia.pl i jakiś numer gdy sprawdzam ten adres to mi wyskakuje adres sieci do której jestem aktualnie zalogowany ? Nie wiem czy jest możliwość że ktoś przez spam się włamał czy coś w stylu a może to coś od Interii zna się ktoś na tym ? Z góry dzięki za pomoc

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Może są to próby logowania ? Zapytaj się administracji Interii, tutaj masz ich forum:

http://forum.interia.pl/do-admina-kategoria,catId,1850

hulkfcb
komentarz
komentarz

Dzisiaj znowu patrzę i mam jakiś numer ip tym razem z Hiszpanii 212.142.154.154 wpiszcie w Google ten ip to wychodzi coś o spamie możliwe że te wlamanie to jest ze spamu jakiegoś dziwnego co mi przychodzi? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Spam raczej nie potrafi zdobywać czyichś haseł. Pytałeś się na forum Interii ?

hulkfcb
komentarz
komentarz

Zobacz sobie na Google co jest z tym ip i mi napisz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.