x-kom hosting

Wydajność komputera bardzo spada podczas pobierania

ZiomekPoziomek332
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam całkiem nowy komputer i na codzień nie narzekam na jego wydajność, większość gier chodzi na najwyższych ustawieniach w okolicach 100 FPS, ale ostatnio jak pobieram jakieś większe pliki (gry, aktualizacje, filmy, duże programy) mój komputer zaczyna się zacinać mniej więcej po dziesięciu minutach pobierania do tego stopnia, że myszka nie rusza się po ekranie tylko co kilka sekund przeskakuje i nie mogę wtedy włączyć ani wyłączyć żadnego programu. Nie można wtedy nic z nim zrobić (włączając w to ctrl + alt + delete, uruchamianie menedżera zadań, czy wyłączenie komputera przez windows). Jedyne co pomaga to restart komputera przyciskiem na obudowie. Formatowanie nie pomaga, czy może być to wina przez dysk lub karty ram?

Moja specyfikacja to: karta graficzna- NVIDIA GeForce GTX 970, procesor- Intel Core i5-6600K CPU 3,5GHz czterordzeniowy, 8GB RAM, płyta główna- ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4, 120GB dysk SSD, 1TB dysk HDD (problem występuje na obu dyskach). Jeśli chodzi os sterowniki, to wszystkie staram się aktualizować na bieżąco. Jeśli ktoś zna rozwiązanie to prosiłbym o szczegółowe rozpisanie krok po kroku, bo nie znam się zbytnio na komputerach.

[przepraszam, jeśli wstawiłem temat w złe miejsce]

 

Youki
komentarz
komentarz

To co pobierasz zapisujesz na SSD czy HDD?

Pokaż zrzut z HD Tune, zakładka Health dla dysków.

BIOS też aktualny?

ZiomekPoziomek332
komentarz
komentarz (edytowane)
Cytuj
16 minut temu, Youki napisał:

To co pobierasz zapisujesz na SSD czy HDD?

zależy co pobieram (jeśli gry lub filmy albo inne pierdoły to na HDD, a aktualizacje, sterowniki, programy na SSD), ale problem występuje na obu dyskach

 

16 minut temu, Youki napisał:

BIOS też aktualny?

tak, też

Bez tytułu.png

Bez tytułu2.png

Youki
komentarz
komentarz

Dla HDD zrzut z HD Tune pokaż : )

ZiomekPoziomek332
komentarz
komentarz

zapomniałem go dodać, ale edytowałem komentarz i powinien być jak odświeżysz stronę :D

 

Youki
komentarz
komentarz

Zrób jeszcze pełne skanowanie w Error Scan dla HDD. 

ZiomekPoziomek332
komentarz
komentarz

wszystko wygląda ok 

HDTune_Error_Scan_IRIDIU_.png

Heheszek
komentarz
komentarz

Dla HDD nie dla SSD ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.