x-kom hosting

Internet od CP

DontGoICantDoThisOnMyOwn
utworzono
utworzono

Około pół roku temu podpisałem umowę z CP na internet, prędkość-niby LTE, które widać jedynie nocą, w ciągu dnia wygląda to tragicznie jak tutaj

http://www.speedtest.pl/test/138918386

1.Czy to normalne, że mam dużo większy upload niż download?

2.Teoretyczny ping-około 50ms, w nocy spadający do 30-20ms, taki mam tylko grając w CS, za to w World of Tanks - w ciągu dnia 90-110ms, nocą nieco spada do 70-80ms... Dlaczego różnica jest tak duża... i skąd ona się bierze?

3.Przy grze czasem w ciągu dnia w WoT jak dziś mając włączony TS podczas gdy mówię ping skacze mi do 500ms i więcej, uczynniając wszystko kompletnie niegrywalnym... Jest to sytuacja która zdarza się tylko niekiedy, ale oczywiście niezwykle denerwująca... Za to standardem jest, że wieczorem wchodząc na TS mój ping zwiększa się do 500ms i więcej, dopiero zamknięcie TSa oraz reset routera sprawiają, że ping wraca do normy(90-110ms), dlaczego?

Nie rozumiem tej sytuacji kompletnie, zapewne powinienem wrzucić skriny z jakiegoś programu, posłucham chętnie każdej odpowiedzi i próby odpowiedzi na trapiące mnie pytania...

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

World of Tanks ma zawsze podwyższony ping wynika z moich obserwacji. Jeśli do google.pl mam 30ms ping, to w WoT będę miał z 60ms.

 

Internet bezprzewodowy to nie jest dobry wybór dla gracza online. Wybieraj oferty Internetu kablowego, VDSL/ADSL, światłowód. Na kablach masz prawie zawsze mniejsze opóźnienie.

 

Możesz mieć większy upload niż download z prostej przyczyny. Wszyscy podłączeni do tej samej anteny LTE co ty, więcej ściągają niż wysyłają.

 

Najwięcej ludzi korzysta z neta w godzinach popołudniowych i wieczornych, dlatego te różnice w pingu zależne od pory dnia/nocy.

 

Być może masz tak mały transfer, że TeamSpeak jest gwoździem do trumny dla twojego połączenia, stąd te lagi.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.