x-kom hosting

Jaki internet dla mnie? - obecnie neostrada.

nike0018
utworzono
utworzono

Siema wszystkim! ;) 

Obecnie posiadam w swojej miejscowości (wieś) internet neostrady wraz z telefonem stacjonarnym(bez limitu na stacjonarne) od 1 do 10 mb/s, w rzeczywistości jest to około 4,5-5,5 mb/s, a ping w granicach 50-60. 

Dziś dzwoniła do mnie Pani z orange, że proponuje mi połączenie umów w jedną (zostanie nadal umowa od 1 do 10 mb/s) i wymianę routera na FUNBOX'a 2.0 za mojego Sagem F@st 2704. Zapewniała mnie, że prędkość wzrośnie do około 8-9 mb/s czy to możliwe? Mierzyłem odległość od najbliższego nadajnika i jest to dokładnie 2,6 km, a od dalszego 3,5 km.
Jak oceniacie tą ofertę? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Do najbliższej centralki Orange znaczy się ? Tutaj masz wykres osiąganych prędkości w zależności od odległości od centralki:

 

7Uf3Niu.gif

 

Obecnie łączysz się poprzez technologię ADSL2+ w swoim Sagemie. Z FunBox'em 2.0 można łączyć się poprzez technologię VDSL2, która jest znacznie szybsza na krótkich odległościach (powiedzmy tak do 300 metrów od centralki). Natomiast na odległościach powyżej 400-500 metrów widać że jest wolniejsza od ADSL2+. Dodzwoń się do techników z Orange i zapytaj się jak czy zmiana będzie miała sens.

 

Więcej info o ADSL2+/VDSL i odległościach od centralki:

http://technowinki.onet.pl/od-adsl-do-vdsl/w5lcs

politolog
komentarz
komentarz
7 godzin temu, nike0018 napisał:

Obecnie posiadam w swojej miejscowości (wieś) internet neostrady wraz z telefonem stacjonarnym(bez limitu na stacjonarne) od 1 do 10 mb/s, w rzeczywistości jest to około 4,5-5,5 mb/s, a ping w granicach 50-60. 

Wrzuć SNR oraz tłumienie ze swojego routera do Neostrady tutaj . 

nike0018
komentarz
komentarz (edytowane)

Proszę bardzo tak wyglądają statystyki z obecnego routera. ;)

1.jpg

2.jpg

 

I tak wygląda obecnie rzeczywista prędkość mojego internetu o tej porze.

3.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego kalkulatora, po wpisaniu wartości tłumienia download (attenuation): http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

wynika, że jesteś około 3,6KM od centralki. Maksymalnie możesz liczyć na 5,5Mbps download w dotychczasowej technologii ADSL2+. O technologii VDSL2 nie ma co nawet myśleć.

nike0018
komentarz
komentarz

To wynika z tego, że korzystam z tego dalszego nadajnika, a nie z tego bliższego, który jest 2,6km ode mnie. Czy nie mogą mnie przełączyć pod ten bliższy?

Mam jeszcze drugi router które nie używam. Jest to TP-LINK W8901G, czy ten router jest lepszy od mojego obecnego (Sagem F@st 2704)? Którego lepiej używać? 

Truly
komentarz
komentarz

To czy mogą czy nie mogą przełączyć trzeba wyjaśniać z nimi osobiście. Ja już spotkałem się z możliwością, że takie rzeczy są niewykonalne, bo brakuje np. wtyków w skrzynce rozdzielczej.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
Cytuj

Mam jeszcze drugi router które nie używam. Jest to TP-LINK W8901G, czy ten router jest lepszy od mojego obecnego (Sagem F@st 2704)? Którego lepiej używać? 

Jeśli wszystko działa to zostaw tak jak jest. Poza tym, ten Sagem wydaje się nowszą konstrukcją, zostawił bym tak jak jest.

nike0018
komentarz
komentarz
31 minut temu, Truly napisał:

To czy mogą czy nie mogą przełączyć trzeba wyjaśniać z nimi osobiście. Ja już spotkałem się z możliwością, że takie rzeczy są niewykonalne, bo brakuje np. wtyków w skrzynce rozdzielczej.

Ok, skontaktuje się z nimi czy jest taka możliwość, aby poprawić szybkość łącza, bo jeśli przełączyli by mnie na ten nadajnik co jest oddalony o 2,6 km, to do ilu około mb/s mogłaby wzrosnąć prędkość?

 

23 minuty temu, MasterYoghourt napisał:

Jeśli wszystko działa to zostaw tak jak jest. Poza tym, ten Sagem wydaje się nowszą konstrukcją, zostawił bym tak jak jest.

 

Ok, a czy jeśli przedłużył bym umowę i dostał ten router FunBox'a 2.0, to czy wzrost prędkości na tym nadajniku i tej linii byłby możliwy, czy wymiana routeru na pewno nie zwiększy prędkości?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zmiana routera nie ma znaczenia.

nike0018
komentarz
komentarz

Ok, a jeśli przełączyli by mnie na ten nadajnik co jest oddalony o 2,6 km, a nie 3,5 km, to do ilu około mb/s mogłaby wzrosnąć prędkość?

politolog
komentarz
komentarz
3 godziny temu, nike0018 napisał:

Ok, a jeśli przełączyli by mnie na ten nadajnik co jest oddalony o 2,6 km, a nie 3,5 km, to do ilu około mb/s mogłaby wzrosnąć prędkość?

Na wsi DSLAMY Orange są albo przy Szkołach Podstawowych , albo przy wiejskich  Urzędach Pocztowych ( przed 1989 TP i Poczta była jedną firmą ) . NIKT nie powiedział , że mogą cię gdzieś przełączyć . 

 

Dnia 29.11.2016 o 14:56, nike0018 napisał:

Dziś dzwoniła do mnie Pani z orange, że proponuje mi połączenie umów w jedną

Wciskanie KITU o nazwie pakiet :D pewnie z telefonem internetowym .

kafejaxx44
komentarz
komentarz

Lte proponuje ja mam w cyfrowy polsat i wyciąga u mnie na wsi 20mb\s. Nie kiedy szybciej.

Tylko limity mają w regulaminie (dopiski) a miało byc bez limitu pobranie 500gb net spada do 1mb.

nike0018
komentarz
komentarz

politolog a co myślisz o tym moim tłumieniu i SNR, które prosiłeś abym wstawił? Jaką maksymalną szybkość osiągnę na tym łączu?

politolog
komentarz
komentarz
17 godzin temu, nike0018 napisał:

a co myślisz o tym moim tłumieniu i SNR, które prosiłeś abym wstawił? Jaką maksymalną szybkość osiągnę na tym łączu?

Już wstawiłeś tą tabelę masz tłumienie prawie 50 dB . W praktyce więcej nie osiągniesz ,SNR nie ruszysz ., bo masz około 6 dB . Co do tej pani z Orange wciska ci bzdury , byleby byś wziął pakiet . Konsultanci sprzedaży oprócz aplikacji teoretycznej NIC więcej nie mają . Kobieta powinna posługiwać się bardziej słowem centrala niż nadajnik . Jak zadzwoni zadaj 3 pytania 

- Czy będzie zmiana modulacji ?

-Czy zostanie zmienione kodowanie z interleave na FAST ?

- I jaki będę miał Annexu A czy Annex B ?

I usłyszysz odpowiedzi , zapisz to i wrzuć na Forum .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.