x-kom hosting

Problem ze sterownikiem 3D.

Conrado127
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam jestem tu nowy więc pozdrawiam wszystkich. Mam pewien powarzy kłopot otóż

mam kartę graficzną zintegrowaną z płytą główną ma ona 128MB tylko że nie ma akceleratora 3D kupiłem nową ale musiałem ja sprzedać bo komputer na tej nowej po pewnym czasie wysiadał. Nie chcę kupować znowu nowej karty ze względu na to że ta zintegrowana jest dobra tylko że nie ma tego akceleratora i większość gier po prostu nie idzie jak np.: Medieval Lords, czy prince of persia piaski czasu. Moje pytanie jest takie jest jakiś sposób na to abym miał ten akcelerator 3D bez zmiany karty na nową? Po za tym mam komputer niezły: 504RAM, Celeron 2.8 tylko ta karta!

Proszę o szybką odpowiedź.

Edytowane przez Lipton
Zmiana nazwy tematu.

tazman
komentarz
komentarz

Jest na to metoda musisz rozbudować kompa dokupując grafike innego rozwiązania nie ma i tyle

remix
komentarz
komentarz

a jaka to jest konkretnie karta?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

tazman, a co sądzisz o tym, żeby kupić po prostu VooDoo?

tazman
komentarz
komentarz
Voodoo Graphics wspomagał między innymi następujące efekty graficzne:

* Korekcja perspektywy

* Bi-linearne filtrowanie tekstur

* Level of detail (LOD) MIP mapping

* Sub-pixel correction

* Cieniowanie metodą Gourauda

* Anti-aliasing

* 16-bitowy bufor głębokości

* Alpha blending (efekt przezroczystości)

* Efekt mgły

* Nakładanie wielu tekstur, ich przenikanie i animowanie

Nie wiem czy po 1 warto po 2 czy aż tak pomoże

* Pamięć 8 lub 12 MB SDRAM,

* rodzielczości: 640x480, 800x600 oraz 1024x768 (tylko w układzie SLI),

* Głębia koloru 16-bit.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Cóż, mój kumpel ma na kompie z Celeronem 450 MHz VooDoo (chyba 3) i chodzi mu nawet Stunt GP (tnie bo tnie, ale chodzi, komp ma poza tym 96 MB RAM).

Gość
komentarz
komentarz

FrogsterPL, Voodoo 3 jest na AGP, a do Voodoo2 nie ma sterów pod XP.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No to płyta obsługująca Celka 2,8 zapewne ma AGP, czyż nie? :)

Gość
komentarz
komentarz

FrogsterPL, Tak, ale gość napisał, że nie chce dodatkowej grafiki, a Voodoo3 taką jest! Ma w sobie kartę 2d i akcelerator 3d. Jeżeli już ma wstawiać to coś lepszego niż Voodoo3, które nie ma T&L i jest dość kiepskie, jak na dzisiejsze czasy :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

To szczerze mówiąc, chyba tak czy siak najlepiej byłoby kupić jakiegoś Radeona 7000/7200 używanego na allegro za 15 zł, a tą zintegrowaną kartę wyłączyć w BIOSie. Przynajmniej moim zdaniem ;)

Conrado127
komentarz
komentarz

Płyte mam pa Pci expres, a katra jest konkretnie taka Intel® 82915G/GV/910GL expres chipser family.

Natomiast płytka główna to GIGABYTE GA-8I915G DUO.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hm. A czy masz na płycie też sloty PCI? (te stare PCI)

Conrado127
komentarz
komentarz

Tak mam slot PCI.

[ Dodano: 2007-02-25, 14:12 ]

A nowej grafiki nie chcę, ponieważ miałem Geforce 6600GT i chodziła tylko dwa tygodnie na moim komputerze dałem ją do serwisu i stwierdzili ze jest dobra zamontowałem ją drygi raz i to samo! Jaką mam gwarancje że jak kupie jakiegoś radeona to i on nie pójdzie??

[ Dodano: 2007-02-27, 18:47 ]

Nie mam te nowe PCI-expres 16. A powiedzcie mi coś więcej o tym woodoo czy to duży wydatek?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.