x-kom hosting

modem z wifi Vectra, problem

Borkos92
utworzono
utworzono

Witam!

Posiadam internet z Vectry 100Mb/s, od operatora otrzymałem modem z funkcją wifi ARRIS Tg 862. Problem jest następujący. Do tej pory korzystałem z oferty 50Mb/s wszystko działało bezproblemowo, zero lagów, problemów z połączeniem, niedawno za 5 zł więcej zaoferowali 100 Mb/s bez zmiany urządzenia. Efekt?

Znaczne skoki pingów, szczególnie podczas graniaw gry online typu Lol, zdarza się nawet skok do 400-600 raz na 10 sekund, regularnie. Wszystko dzieje się poprzez łączność bezprzewodową na wszystkich 3 urządzeniach domowych (2x laptop, 1x PC) Po kablu problem znika, jest wszystko ok. Oczywiście nie poinformowali o tym mnie iż przy zmianię umowy przez Wifi uzyskam maksymalnie 50 Mb/s

Pisałem do "supportu", z ich strony nie widzą problemów, zmieniali kanały - bezskutecznie.

W związku z tym mam pytanie, czy jest sens zakupu routera, chociażby TP-LINK TL-WR841N, podłączyć go do obecnego modemu i z niego udostępniać internet przez Wifi. 

Jeśli to istotne, mieszkanie w bloku 3 pokojowe, zasięg wszędzie na maxa.

 

 

politolog
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Borkos92 napisał:

czy jest sens zakupu routera, chociażby TP-LINK TL-WR841N, podłączyć go do obecnego modemu i z niego udostępniać internet przez Wifi. 

Lepiej zainwestować w taki router http://www.x-kom.pl/p/121460-router-d-link-dir-605l-80211b-g-n-300mb-s.html .

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Powinieneś zainwestować w router z portami gigabitowymi oraz z wifi o prędkościach 300mbps minimum dla standardu "n". TP-Link Archer C2 spełnia te wymogi oraz posiada dodatkowo wifi w standardzie AC z prędkością do 433mbps. Router tworzy dwie sieci, jedną dla standardu "n", drugą dla standardu "ac". To pozwala lepiej podzielić obciążenie na kilka urządzeń.

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-9_Archer-C2.html#overview

Poza tym, ma kontrolę przepustowości, odłączalne anteny i można do niego podłączyć niektóre drukarki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.