x-kom hosting

Strona, forum, czat

gohan263
utworzono
utworzono

Witam

 

Z góry przepraszam, jeśli zły dział i proszę o przeniesienie :)

 

Chciałbym założyć stronę/forum o tematyce popkulturalnej, ale nie wiem co będzie do tego najlepsze, bo na początku chcę to zrobić na darmowych serwisach.

Główne założenie jest takie by była główna strona z newsami oraz forum z czatem, ale nie wiem gdzie coś takiego mógłbym założyć i czy da się w ogóle, czy raczej forum to forum, a strona to strona i nic pośrodku.

 

Dzięki za ewentualne porady i pozdrawiam :)

lukasz298punto
komentarz
komentarz
41 minut temu, gohan263 napisał:

Witam

 

Z góry przepraszam, jeśli zły dział i proszę o przeniesienie :)

 

Chciałbym założyć stronę/forum o tematyce popkulturalnej, ale nie wiem co będzie do tego najlepsze, bo na początku chcę to zrobić na darmowych serwisach.

Główne założenie jest takie by była główna strona z newsami oraz forum z czatem, ale nie wiem gdzie coś takiego mógłbym założyć i czy da się w ogóle, czy raczej forum to forum, a strona to strona i nic pośrodku.

 

Dzięki za ewentualne porady i pozdrawiam :)

 

Jeżeli jest początkującym webmasterem to polecam wordpress, kilka poradników ograniesz i możesz juz bez problemów zakładać swoją stronę. 

gohan263
komentarz
komentarz

No tak, ale bardziej chce się skupić na forum, zrobić tam jakiś czat i zastanawiałem się, czy newsy nie umieszczać na forum, ale wolałbym jednak newsy w jakiejś osobnej tabelce albo stronie, ale nie wiem czy tak się da.

  • 3 lata później...
marcinas1993
komentarz
komentarz

zawsze możesz zrobić tak jak najpopularniejsze serwisy, czyli masz normalnie stronę z newsami - może to być Twój blog. Dodatkowo robisz zakładkę o nazwie "forum" i po kliknięciu w nią przenosi Cię na forum. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz założyć forum na skrypcie MyBB, a odpowiednie pluginy pozwolą Ci stworzyć też stronę z newsami jak np tutaj KLIK

maminowiec
komentarz
komentarz

Hej, jeśli chcesz założyć swoje forum to proponuje wykupić jakiś płatny serwer np za 50 zł na rok i swoją domenę za 15 zł. Wtedy masz pewność ze nie będzie na nim reklam, a jak forum sie rozrośnie to będziesz mógł przenieść go na szybszy serwer, a jak zrobisz wszystko na darmowym to póżniej stracisz użytkowników. Oprogramowanie to np phpbb3 

gavron7
komentarz
komentarz
36 minut temu, maminowiec napisał:

Hej, jeśli chcesz założyć swoje forum to proponuje wykupić jakiś płatny serwer np za 50 zł na rok i swoją domenę za 15 zł. Wtedy masz pewność ze nie będzie na nim reklam, a jak forum sie rozrośnie to będziesz mógł przenieść go na szybszy serwer, a jak zrobisz wszystko na darmowym to póżniej stracisz użytkowników. Oprogramowanie to np phpbb3 

 

Tak spytam - dlaczego robiąc cokolwiek na darmowym a później przenosząc na płatny serwer miałby stracić użytkowników?

maminowiec
komentarz
komentarz

Zazwyczaj na darmowych serwerach można korzystać z ich subdomeny. Forum pozycjonuje się pod dany adres, później przy przenoszeniu będzie musiał wybrać inną domene. 

gavron7
komentarz
komentarz

sam powiedziałeś że kup domenę, nikt nie broni kupić domeny i podpiąć pod darmowy serwer więc Twoja teoria upada :P

W takim przypadku nawet nie będziesz widział kiedy zmieniłem serwer...

maminowiec
komentarz
komentarz

Proponowałem mu kupić domenę w przypadku zakupu serwera. Poza tym nie każdy darmowy serwis akceptuje podpięcie swoich DNS-ów. 

gavron7
komentarz
komentarz

ale w konfiguracji każdej domeny możesz zrobić redirect... :P

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.