x-kom hosting

Czy newostrada to krętacz ?

Kotecek_PL
utworzono
utworzono

Witam, właśnie mam taką dziwną rozkminę i nie potrafię zrozumieć pewnego aspektu . Miałem internet Neostrada 10 Mb/s , realnie było jakieś 5,5 Mb/s downloadu 1 Mb/s uploadu.

Teraz mam podpisaną umowę neostrada 80 Mb/s ( realnie działa jakieś 25 Mb/s downloadu około 4 mb/s Uploadu  ) Te same kable ten sam router , ta sama infrastruktura, nic się nie zmieniło .

 

Moje pytanie brzmi jak to może działać z prędkością 25 Mb/s downloadu skoro nie można było wyciągnąć pełnego 10 Mb/s ? oficjalnie w mojej miejscowości nie mogę mieć nadal więcej jak 10 Mb/s ale załatwiłem to tak że pojechałem do miasta i podpisałem po prostu umowę na 80 Mb/s . Co stało na przeszkodzie 10 Mb/s skoro potrafi działać jakieś 4 krotnie szybciej ? jak to wytłumaczyć ? czy prędkości są celowo spowalniane programowo ? na razie wygląda mi to na zwykłe oszustwo

danielb406
komentarz
komentarz (edytowane)

W umowie masz wyraźnie napisane, że prędkości są DO:10/20/80mb/s, a nie ściśle określone. Druga sprawa to odległość od "centralki nadawczej", im dalej tym prędkości mniejsze. 

P.S. Podpisując umowę na 80mb musiałeś zmienić router na Funboxa 2, bo tu jest VDSL, a nie ADSL.

Kotecek_PL
komentarz
komentarz

no tak, oczywiście pisze "DO" , bo przecież nie mieszkam ani bliżej ani dalej od centrali :D więc tym się wytłumaczyć nie mogą

Dostałem router Funboxa ale mam TP-Link TD-W9980, obsługuje i VDSL i ADSL, funboxa też przetestowałem i było by okej gdyby nie tak zamulone porty usb , HDD działał jak kiepski Pendrive .

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tutaj masz wykres przybliżonych osiągalnych prędkości w zależności od odległości do centralki, w technologiach ADSL/VDSL:

 

7Uf3Niu.gif

stefan83
komentarz
komentarz

lepiej korzystaj sobie z internetu wifi

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

no nie powiedział bym

politolog
komentarz
komentarz
9 godzin temu, stefan83 napisał:

lepiej korzystaj sobie z internetu wifi

Każda usługa ma plusy i minusy . Co do Orange  z tym VDSL to kpina z klientów .

tadekkk
komentarz
komentarz

Miałem przez jakiś czas usługę internetu od nich i powiem szczerze, że trochę lipa..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.