x-kom hosting

Samsung, rodzaj matrycy (S,C..) czy jest sens szukac ?

chicek
utworzono
utworzono

Witam

Wlasnie mam zamiar zakupic samsunga, wiem że kiedys były oznaczone w zależnośći od rodzaju matrycy, S, A, C... z czego S ponoć była najlepsza. Rozmawiałem ze sprzedawcami w sklepach i stwierdzali ze obecnie juz nie ma tego oznaczenia na naklejce a i z poziomu menu tez juz nie da sie sprawdzic.

A wiec loteria ? Czy roznica w jakosci miedzy tymi matrycami jest naprawde tak widoczna ? Ktos sie orientuje ?

Najlepiej jesli ktos widział np porownanie tej "lepszej" i "gorszej" i jest w stanie powiedziec czy naprawde spadek jakosci jest bardzo odczuwalny.

airdamien23
komentarz
komentarz

Z tego co się orientuje nie ma już odznaczeń. Ja kupowałem monitor rok temu i handlowiec w sklepie nic mi o tym nie mówił o S, A, C.

Powiedz Jaki dokładnie model monitora od Samsunga chcesz kupić i jaki budżet posiadasz ? a matryce są:

- TN (TFT)

- MVA/MVA Premium

- PVA

- IPS oraz S-IPS

Najlepsze są MVA i TN ( Samsungi mają TN "TFT" )

chicek
komentarz
komentarz

do 1000 zł, Samsung 226BW

na innym forum ktos mi anpisał tak

Jeśli tak to sprawdza się w następujący sposób:kontrast,jasność dajesz na 0, wychodzisz z menu,potem przyciskasz znów klawisz menu, a następnie na ok.5 sek przycisk source.Pojawia się menu serwisowe z m.in.rodzajem matrycy.

Na przykład:M-ME22H0CAA 1002 (moja matryca):

* X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.

* X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.

* X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.

* X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel.

airdamien23
komentarz
komentarz

22" Samsung SyncMaster 226BW jest bardzo dobrym monitorem, bardzo dobre kolory, czas reakcji 2ms czyli brak smużenia w grach i filmach można go podpiąć złączem DVI ( złącze cyfrowe ) kąty widzenia też są dobre :)

Ja mam model Samsunga 931BW Wide i jestem z niego zadowolony :)

Jeśli tak to sprawdza się w następujący sposób:kontrast,jasność dajesz na 0, wychodzisz z menu,potem przyciskasz znów klawisz menu, a następnie na ok.5 sek przycisk source.Pojawia się menu serwisowe z m.in.rodzajem matrycy.

Na przykład:M-ME22H0CAA 1002 (moja matryca):

* X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.

* X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.

* X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.

* X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel.

Nie patrz na to nie ma sensu bawić się w to. Jak za cene 1000zł polecam Ci go nic lepszego za tą cene nie znajdziesz :)

Poczytaj opinie na temat monitora na róznych stronach www np. w sklepach komputerowych.

Sonido
komentarz
komentarz

Również polecam Samsung 226BW! Mam i jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej, że ostatnio odkryłem profile wyświetlania :D

Jednym klawiszem na monitorze i w jednej chwili można zmienić profil na: Text, Internet, Games, Movie, Custom, Sport, Dynamic Contrast - bardzo wygodne rozwiązanie.

chicek
komentarz
komentarz

No to chyba jednak wezme tego 226BW... raz kozie śmierć.

Gosc w PcProjekt powiedzial ze jak w ciagu 5 dni by jakis dead wyskoczyłto wymienia. BTWw ma ktos jakies opinie o tym sklepie ?

Ewentualnie może polecic inny w krakowie poza Pcprojekt czy Vobisem ?

a tak ps. to jak spytałem goscia w Vobisie o te rodzaje matryc to zrobił wielkie oczy i powiedzial ze nie ma pojecia o czym mowie...

airdamien23
komentarz
komentarz
a tak ps. to jak spytałem goscia w Vobisie o te rodzaje matryc to zrobił wielkie oczy i powiedzial ze nie ma pojecia o czym mowie...

Widać jak się znają na komputerach

Gosc w PcProjekt powiedzial ze jak w ciagu 5 dni by jakis dead wyskoczyłto wymienia.

Samsungi nie mają gwarancji na marwte pixele. Ale jeśli tak Ci gość w sklepie powiedział że w ciągu 5 dni pojawią się martwe pixele i wymienią na nowy to bardzo dobrze :)

BTWw ma ktos jakies opinie o tym sklepie ?

Sklep jak sklep, mało znany ale jeśli dają gwarancje na martwe pixele to jest fajnie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.