x-kom hosting

Jaki sklep polecacie

Kreatywny
utworzono
utworzono

Pomogliscie mi zestawic czesci do mojego komputera, teraz czas na kupno i zlozenie.

Od razu zaznacze, ze sam nie chce skladac tego sprzetu, bo nie znam sie na tym.

Potrzebuje Waszej opinii, Waszych obeznan z komputerowymi sklepami.

Chcialem na poczatku kupic w jakims lokalnym sklepie w mojej miejscowosci (Czestochowa), ale tu sa takie przebitki cen, albo sklepy maja taka opinie,ze nie wiem.

Czy moglibyscie mi poradzic?

Slyszalem cos o morele.net / esc.pl / komputronik.

Gdzie najlepiej?

 

Z gory dziekuje ;)

RSK1990
komentarz
komentarz (edytowane)

Komputronik i Morele masz w Częstochowie, komputer zamawiasz przez neta a odbierasz go w sklepie.

Komputronik ma zazwyczaj wyższą marże niż inne sklepy takie jak morele, esc, proline, salurion, agito(teraz emag) czy inne znane.

Ja swój komputer zamawiałem w Salurionie bo wyszło najtaniej ale sam go poskładałem w domu bo to mi sprawia przyjemność. :E  Nie mogłem narzekać na nich, szybko doszło i dobrze zabezpieczone podzespoły.

Siostrze zamawiałem już 2 razy w ESC.pl i ostatni raz niecały rok temu a był to komp raczej gamingowy bo dla siostrzeńca i przyszedł już poskładany też szybko i sprawnie. O innych sklepach się nie wypowiadam bo nie robiłem tam zakupów.

Edytowane przez RSK1990
DiMateo
komentarz
komentarz

Ja polecam X-kom, skladają za darmo, mają dobre ceny i miłą obsługę 

Kreatywny
komentarz
komentarz

Też myślałem widzisz "DiMateo" o X-Komie, ale właśnie boje się o ich składanie sprzętu.

Podobno mają dosyć dużo sprzętu i dużo ludzi.

Chodzą słuchy też, że właśnie niektórym pracownikom już za bardzo nie zależy na tym żeby był dobrze komputer złożony i robią to na tzw... odpierdziel.

 

Komputer jednak mój trochę mnie skrobnie i wolałbym żeby to było zrobione profesjonalnie, a nie przez jakiegoś pracownika, który będzie się uczył na mojej skrzynce, albo coś :P

bemol911
komentarz
komentarz
11 minut temu, Kreatywny napisał:

Komputer jednak mój trochę mnie skrobnie i wolałbym żeby to było zrobione profesjonalnie, a nie przez jakiegoś pracownika, który będzie się uczył na mojej skrzynce, albo coś

 

To składaj sam ;) ja już poprawiałem kiepsko złożone PCty zarówno przez X-kom, morele i komputronik. 

Kreatywny
komentarz
komentarz

Samemu nie dam rady :D 

Z moim doświadczeniem, to X-kom, morele, lub komputronik będzie musiało poprawiać po mnie :D


 

 

bemol911
komentarz
komentarz

To bierz w X-komie, lepiej składają niż morele i są tańsi niż komputronik.

  • 1 rok później...
Kreatywny
komentarz
komentarz

Cześć,
mam zamiar złożyć i kupić komputer online, zastanawiam się który sklep będzie najlepszy.
Mój obecny komputer kupiłem (wraz ze składaniem) na morele.net. 
Wszystko było ok, oprócz (jestem w tym zielony i nie wiem jak to fachowo nazwać) wykrzywionych wejść na porty usb i inne. (Nie czytało mi także poprawnie karty graficznej)
Chciałbym przy kupnie teraźniejszego takowych sytuacji uniknąć.
Macie jakiś najbardziej godny polecenia sklep. (Jestem świadomy tego, że forum jest partnerem komputronika, więc go powinniście chwalić).
Chciałbym jednak żebyście obiektywnie doradzili któryś.
+
Małe pytanie dodatkowe - Jeśli kupiłbym dany sprzęt wraz z oprogramowaniem, to czy dało by się tak zrobić, żeby wgrane mi już zostało oprogramowanie np na dysk SSD, a gdy ja odbiorę komputer to już zapisywało się docelowo na dysk HDD? Czy tak raczej się nie da.
A jeśli się nie da, to czy ciężko takie coś samemu zrobić?

 

 

// Łączę z duplikatem

// Cinomatic

Gawel
komentarz
komentarz

Ja właśnie polecam Morele,może dlatego że mam blisko do punktu :) Jężeli kupujesz składaka to powinni ci wgrać Windowsa.Co do zmiany ścieżki instalacji teoretycznie da się to zrobić ale podobno sprawia to więcej kłopotów niż korzyści.Lepiej ręcznie zmienić.Możesz zmienić domyślną lokalizację zapisywania nowej zawartości typu zdjęcia,filmy,dokumenty

politolog
komentarz
komentarz

Osobiście polecam xkom.pl . Kupowałem w nim sporo sprzętu , od pasty przewodzącej , RAM , płyty główne itd . Do obsługi klienta nie mam żadnych zastrzeżeń . 

pioterko
komentarz
komentarz

Kupował ktoś części z esc? Czy to norma że są na nich plomby gwarancyjne sklepu czy może oklejają żeby ukryć sprzedaż używanych podzespołów?

Gawel
komentarz
komentarz
Kupował ktoś części z esc? Czy to norma że są na nich plomby gwarancyjne sklepu czy może oklejają żeby ukryć sprzedaż używanych podzespołów?
Stickery naklejają po to żebyś tam nie grzebał, normalka jak kupujesz gotowy zestaw

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.