x-kom hosting

proszę o pomoc

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Powiedz jeszcze raz gdzie jest podłączony drugi koniec niebieskiego kabla włożonego w żółty port routera. Jeśli do puszki, to co jest na drugim końcu puszki ?

Andrzejos
komentarz
komentarz (edytowane)
7 godzin temu, gj88 napisał:

Nie chwal sie nielegalnym pobieraniem gier na forum bo poleci ban :P

 

Ten "spec" co ci to robil cos tak namieszal strasznie, że nawet tutaj spec dostaję gorączki i nie moze obczaić niemożliwego. Może trzeba X-Files do tego :D

Wpadłem na gienialny pomysł :D

 

Autorze podłącz kabel z zołtego portu z routera bezposrednio do  PC/laptopa i daj zrzut z ipconfig /all tutaj. O ile wogóle komputer pokaże, że masz internet, oraz daj zrzut z szczegółów połączenia z windows.

Haha :) Gra "instalowana" na PC ze Steam. (Mogłem wprowadzić w błąd mówiąc ściągana).

Tak jak prosiłeś, podłączyłem tylko ten niebieski kabel z routera do PC 

 

Poniżej zdjęcia IPconfigu i szczegółów połączenia sieci 

 

"MasterYoghurt"

do puszki, nie wiem czy to gniazdko telefoniczne itp. (Nie znam sie za bardzo :/ typowy Janusz ze mnie 

Zrobiłem rownież zdjęcia o które prosiłeś :) mam nadzieje ze pomogłem 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Andrzejos
komentarz
komentarz
21 minut temu, gj88 napisał:

To ja pierdziele jakis zarabisty magik ci to zrobił. Na serio. Wymiekam, chyba moją wiedze o sieci to co Ty masz na robione totalnie przerasta.

 

Masz jakąs ogólną instalację w domuz jakims głównym złączem do wszystkich podobnych puszek z podobnym gniazdkiem do innych pokoi, np. w garażu czy cos. Bo to jest poprostu strasznie dziwne. Skoro podpinając kabel z gniazdka bezposrednio do PC nie działą internet, a przez router działa to to jest jakas czarna magia na maksa.

 

Jeżeli to Orange ADSL to musisz miec gdzieś albo router od Orange, który odbiera internet i przekazuje do gniazdek w domu po ethernecie, albo jakiś modem magiczny ADSL. Jeżeli nie masz to ktoś odkrył jakaś nową technologie, o której na tym forium nawet ekspert sieciowy nie wie.

 Może nie do końca zrozumiałem ;) 

1) podpiąłem kabel z router do PC - brak neta

2) podpiąłem kabel z puszki do PC - jest net

3) puszka ---> router ---> PC - jest net

 

Mam na dole w pokoju router podajże od Orange 

Z instalacją jest straszny problem bo jest mega syf nie wiadomo gdzie to wszystko jest ;( 

 

Mam nadzieję ze pomogłem :) 

Andrzejos
komentarz
komentarz (edytowane)
10 minut temu, gj88 napisał:

Czyli jednak masz router z ADSL :P Dopiero dzis nam to powiedziales :D

 

Miałbys możliwosć póścić kabel od tego routera od ORange bezposrednio do PC chociaz na jeden dzien i przetestować?? ;)

Sory za wprowadzanie w błąd :( 

 

dowiedziałem sie ze mam kable są telefoniczne podajże.

 

mam na dole laptopa. Mam podłączyć przez kabel do routera ? Puszka --> router. Orange --> laptop ? 

 

W poprzednim poście dodałem zdjęcia z podłączenia PC do bezpośrednio do puszki.

 

hehe dodam jeszcze ze działa tylko jedno wejście na kabel, ten po lewej zdjęcie tez jest wyżej gdzieś ;) 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Andrzejos
komentarz
komentarz
8 minut temu, gj88 napisał:

Wiesz co ja wymiekam :P Weź zawołaj jakiegos porządnego elektryka i niech ci te gniazdka porobi porzadnie bo tkai masz bajzel, że klękajcie narody z tymi gniazdkami.

 

Weź sobie wpisz RJ-11 wikipedia i RJ-45 wikipedia i poczytaj czym to się różni i do czego służy :) Wtedy moze zrozumiesz różnice gniazdko telefoniczne (RJ-11) i gniazdko ethernet (RJ-45) bo wątpie, że komus tu bedzie chcialo sie produkowac o tym skoro jest na wikipedi wszechwiedzacej :)

Ten router od orange to chyba od jakiegoś ADSL dla biznesu bo Livebox i funbox są zupelnie inne iz  tyłu maja zupelnie inaczej oznaczone porty.

No chyba na to wychodzi ze biznes bo mam umowę neostrada biznes 

 

wiem ze to nie jest gniazdko pod kable telefoniczne ale dowiedziałem sie ze zródłem są kable telefoniczne gdzieś schowane ? To one w takim razie przesyłają neta ?

 

A gdybym miał juz wołać elektryka to pod co dokładnie ? Zeby poukładał kable i lepsze gniazdka zrobił ? 

Andrzejos
komentarz
komentarz
8 minut temu, gj88 napisał:

 Neostrady biznes już nie ma w ofercie ORange wiec jak ci sie skonczy umowa to nie wiem co zrobisz ;) To tak na marginesie ;)

 

Najprosciej wziaśc kabel z routera z portu DSL (RJ-11) tego od Orange  i isc za tym kablemn gdzie on sie konczy ;) Tam gdzie sie konczy najprawdopodobniej wpietyw  gniazdko telefoniczne trzeba by sprawdzic kabelkiw  ścianie podpiete do gniazdka, ale sam tego nie zrobisz.

 

Zadzwon jutro na infolinie neostrady wybierz pomoc techniczna potem sluchaj kiedy powie neostrada biznes i inne oferty dla biznesu wybierz to tonowo i powiedz co sie dzieje. Przyjdzie technik od nich w poniedziałek i zrobi ci to gniazdko. Przy ofercie na firme łachy nie robi. Natomiast to co masz podlaczone do routera Orange dalej po kablu jakis drugi router to jzu twoje i i nic im do tego. Jak bedzie mily czlowiek mozesz pogadac moze cos doradzi. ;)

 

Ten spec co ci to porobil to chyba taki spec jak Ty bez urazy oczewiscie bo sma powiedziales iz sie nie znasz ;) Nakombinowal ci tak, że nawet ja sie gubie, a nie takie instalacje idac po kablu do źródła rozgryzałem chodz ekspertem nie jestem ;)

Kurde zeby dojść do końca tego kabla bedzie trzeba ściany rozwalać :/ 

mam pytanie czy ta opcja by wystarczyła aby poprawić szybkość neta ? 

 

Orange zaproponowało mi szybkość do 80mb/s (lepszego nie da rady) 

W kwietniu nowa umowa + porządek w kablach.

 

 

politolog
komentarz
komentarz
14 minut temu, Andrzejos napisał:

Kurde zeby dojść do końca tego kabla bedzie trzeba ściany rozwalać :/ 

mam pytanie czy ta opcja by wystarczyła aby poprawić szybkość neta ? 

 

Orange zaproponowało mi szybkość do 80mb/s (lepszego nie da rady) 

W kwietniu nowa umowa + porządek w kablach.

Autorze tematu nie czytaj bzdur tego użytkownika gj88 . Teraz wszystko jest jasne . W Orange mówi się ,,, kablówka na DSL ,, bo to jest na takiej samej zasadzie działania . Do tego routera , którego zrobiłeś zdjęcia raczej się nie zalogujemy bo jest zabezpieczony . Twoja  801 600 006 – infolinia dla klientów biznesowych sądzę , ze tam konsultanci mogą zobaczyć na jakich wartościach modem/router się zsynchronizował . CO do 80 Mb/s zależy w jakiej lokalizacji , ale jestem sceptyczny bo masz problem nawet z 10 .

Andrzejos
komentarz
komentarz
54 minuty temu, politolog napisał:

Autorze tematu nie czytaj bzdur tego użytkownika gj88 . Teraz wszystko jest jasne . W Orange mówi się ,,, kablówka na DSL ,, bo to jest na takiej samej zasadzie działania . Do tego routera , którego zrobiłeś zdjęcia raczej się nie zalogujemy bo jest zabezpieczony . Twoja  801 600 006 – infolinia dla klientów biznesowych sądzę , ze tam konsultanci mogą zobaczyć na jakich wartościach modem/router się zsynchronizował . CO do 80 Mb/s zależy w jakiej lokalizacji , ale jestem sceptyczny bo masz problem nawet z 10 .

Dobra czyli podsumowując ten cały wątek, co polecasz mi zrobić ? 

 

Moze podmienić routery ? Cholera wie, jestem zielony. Na 100% w kwietniu biorę ten nowy pakiet do 80mb. 

politolog
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Andrzejos napisał:

Dobra czyli podsumowując ten cały wątek, co polecasz mi zrobić ? 

Zadzwoń na 801 600 006 i niech podadzą ci 2 informacje .

- Żeby podali ci wartości SNR oraz tłumienia w dB  na jakich zsynchronizował się ich modem/router ( zapisz je )

- Oraz do jakiej Przełącznicy Głównej jesteś podłączony

  • Dobra wypowiedź 1
Andrzejos
komentarz
komentarz
24 minuty temu, politolog napisał:

Zadzwoń na 801 600 006 i niech podadzą ci 2 informacje .

- Żeby podali ci wartości SNR oraz tłumienia w dB  na jakich zsynchronizował się ich modem/router ( zapisz je )

- Oraz do jakiej Przełącznicy Głównej jesteś podłączony

Dałem radę zalogować sie na stronę routera. Jezeli to nie te dane co potrzeba to zadzwonie lub poszukam jeszcze w innych zakładach :) image.jpg

 

image.jpg

politolog
komentarz
komentarz

Tragedia i ONI chcą ci dać 80 na papierze .

  • Dobra wypowiedź 1
Andrzejos
komentarz
komentarz (edytowane)

 

 

52 minuty temu, politolog napisał:

Tragedia i ONI chcą ci dać 80 na papierze .

No tragedia nie wiem teraz co z tym zrobić :/ 

 

w kwietniu kończy mi sie umowa.

1) przeglądałem dostępność innych dostawców internetu - muszę zostać przy Orange. (nie ma odpowiedniej instalacji u mnie na osiedlu) wiec upc, Netia itp odpadaja 

2) co do Orange, dzwoniłem kilka dni temu i wchodzi w grę jedynie te powiększenie do 80 Mb (światłowód odpada - brak instalacji :/) 

3) czy te dane które Ci wysłałem ze strony routera Orange są odpowiednikiem całej dostępności, szybkości  internetu w moim domu ? 

 
Andrzejos
komentarz
komentarz
Dnia 11 listopada 2016 o 13:06, politolog napisał:

Tragedia i ONI chcą ci dać 80 na papierze .

Jakis komentarz na koniec zeby zamknąć temat ? Co najlepiej zrobić ? 

politolog
komentarz
komentarz
46 minut temu, Andrzejos napisał:

Jakis komentarz na koniec zeby zamknąć temat ? Co najlepiej zrobić ? 

Zadzwoń do Orange  i spytaj do jakiej Przełącznicy Głównej jesteś podłączony ( chodzi o adres ) .

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

SNR w odbieraniu masz 6.1dB. Masz sporo zakłóceń, tutaj interpretacja:

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.