x-kom hosting

proszę o pomoc

Andrzejos
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć wszystkim,

Nie wiem czy dobry dział, najwyżej proszę o przeniesienie :) 

 

Posiadam internet "kablówka" z Oragne (internet + telefon)

Zrobiłem testy na stronie Speedtest.net.pl :

1) PING ~ 50/60

2) PRĘDKOŚĆ WYSYŁANIA ~ 0.30/0.40 MB/S

3)PRĘDKOŚĆ POBIERANIA ~ 1.50/4 MB/S 

 

Grywam w cs:go, ping lata mi od 70 do nawet 500 :( zależy od dnia i godziny 

dzisiaj ściągałem grę Battlefield 1 na Origin. Prędkość pobierania ~ 440 KB/S  DRAMAT !!! 

 

Jeżeli ta informacja jest przydatna to :

1) gniazdko ----> router D-link (nowy) -----> Ethernet -----> PC 

2) szybkość 1.0 gb/s podawana na PC 

3) szybkość w umowie z Orange 1-10 Mb/s

 

Nie wiem co zrobić ? wykupić inny internet ? Pomocy. Proszę 

politolog
komentarz
komentarz
17 minut temu, Andrzejos napisał:

router D-link (nowy)

Wrzuć screena z SNR oraz tłumienia z D-Linka tutaj .

Andrzejos
komentarz
komentarz
4 godziny temu, politolog napisał:

Wrzuć screena z SNR oraz tłumienia z D-Linka tutaj .

Kurde cieżko mi to znaleść, strona główna routera jest fatalnie zrobiona. 

 

Jutro dzwonię do Orange i zapytam o szybkość internetu który mam w umówie. Ten który podałem w poście znalazłem na PC. (Nie ten co trzeba)

 

wydaje mi sie ze wystarczy wykupić lepszy pakiet internetowy. Jakies 100mb/s styknie, zeby mieć komfort w graniu online. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tak jak kolega wcześniej powiedział, musisz sprawdzić parametry swojej linii by ocenić jaką prędkość możesz osiągnąć. Podaj swój model D-Linka.

Andrzejos
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

 Podaj swój model D-Linka.

D-Link Wireless AC1200 Dual Band Gigabit Router

 

 

ps. Szybkość mojego internetu z umowy to od 1-10mb/s czyli słaby 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pokaż w jakie wejście wpiąłeś kabel od gniazdka telefonicznego w swoim D-Linku:

 

dir860la1imagelback.png

Andrzejos
komentarz
komentarz (edytowane)

W umówie z dostawca internetu mam 1-10 Mb/s, wiec chyba z tego ten problem ze słabym internetem.

image.jpeg

 

Niebieski kabel - gniazdko 

szary kabel - PC 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Przeczytaj tabliczkę znamionową pod spodem routera i podaj model. Ten nie wygląda mi na AC1200.

Andrzejos
komentarz
komentarz
18 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Przeczytaj tabliczkę znamionową pod spodem routera i podaj model. Ten nie wygląda mi na AC1200.

 

image.jpeg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Super, a teraz zrób takie samo zdjęcie ale przesuń aparat trochę w lewo, aż zobaczysz w obiektywie napisy o jakimś modelu. Możesz zrobić to jeszcze szybciej, szczytując model z pudełka po routerze, albo z paragonu jego zakupu.

Andrzejos
komentarz
komentarz
4 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Super, a teraz zrób takie samo zdjęcie ale przesuń aparat trochę w lewo, aż zobaczysz w obiektywie napisy o jakimś modelu. Możesz zrobić to jeszcze szybciej, szczytując model z pudełka po routerze, albo z paragonu jego zakupu.

 

image.jpg

Andrzejos
komentarz
komentarz
34 minuty temu, MasterYoghourt napisał:

Przecież ten router nie ma modemu ADSL ? Tu jest jego specyfikacja: http://www.dlink.com/pl/pl/home-solutions/connect/routers/dir-842-wireless-ac1200-dual-band-gigabit-router

Jakim sposobem udało ci się go podłączyć do gniazdka telefonicznego ?

 

Moim zdaniem problem nie leży po stronie routera. Tak jak mówiłem mam wykupioną szybkość internetu od 1-10 Mb/s. Szybkość jest tutaj problemem. 

 

A co do routera, sam osobiście nie instalowałem go, ogarnął to jakis spec ;) początkowo w tym gniazdku nie było żadnego zasięgu, cos zrobił i mam internet ;) 

image.jpg

politolog
komentarz
komentarz
20 minut temu, Andrzejos napisał:

Moim zdaniem problem nie leży po stronie routera. Tak jak mówiłem mam wykupioną szybkość internetu od 1-10 Mb/s. Szybkość jest tutaj problemem. 

Ale NIKT nie powiedział , że router jest problemem . Potrzebujemy statystyk linii , SNR oraz tłumienia , to podstawowe informacje , bez tego to przypomina wróżenie z fusów . Potrzeba nam z routera screen  mniej/więcej takiej tabeli .

https://www.google.pl/search?q=snr+i+tłumienie&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjX1Nq5zpfQAhWB8ywKHVKFCuEQ_AUICSgC&biw=1024&bih=636#imgrc=ISzFDSryOmP1sM%3A

Andrzejos
komentarz
komentarz
3 godziny temu, politolog napisał:

Ale NIKT nie powiedział , że router jest problemem . Potrzebujemy statystyk linii , SNR oraz tłumienia , to podstawowe informacje , bez tego to przypomina wróżenie z fusów . Potrzeba nam z routera screen  mniej/więcej takiej tabeli .

https://www.google.pl/search?q=snr+i+tłumienie&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjX1Nq5zpfQAhWB8ywKHVKFCuEQ_AUICSgC&biw=1024&bih=636#imgrc=ISzFDSryOmP1sM%3A

Przepraszam ale nie daje rady znaleźć potrzebnych informacji :/ 

image.jpeg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Primo po pierwsze, posiadasz router xDSL, nie podłączysz się nim bezpośrednio do Neostrady/FunPack. Primo po drugie, gniazdko, którego zrobiłeś zdjęcie nie jest gniazdkiem telefonicznym tylko Ethernet. Primo ultimo, jeśli jesteś przekonany, że posiadasz Internet od Orange, zadzwoń do nich albo sprawdź w umowie co to jest za rodzaj łącza.

 

Profilaktycznie wykonaj polecenie:

tracert google.pl

i wklej tu wynik.

Andrzejos
komentarz
komentarz
2 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Primo po pierwsze, posiadasz router xDSL, nie podłączysz się nim bezpośrednio do Neostrady/FunPack. Primo po drugie, gniazdko, którego zrobiłeś zdjęcie nie jest gniazdkiem telefonicznym tylko Ethernet. Primo ultimo, jeśli jesteś przekonany, że posiadasz Internet od Orange, zadzwoń do nich albo sprawdź w umowie co to jest za rodzaj łącza.

 

Profilaktycznie wykonaj polecenie:


tracert google.pl

i wklej tu wynik.

Dzwoniłem do Orange

DSL - neostrada biznes do 10Mb/s (1-10mb/s)

 

 

image.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Trochę poszperałem i od dwóch lat Orange nie sprzedaje już Neostrady Biznes. Obecnie w ofercie biznesowej jest tylko Turbo DSL i Dynamiczny DSL: http://dsl.orange.pl/oferta_cennik/

 

Pierwsze pytanie, na co ci potrzebny taki pakiet ? Kto ci go zasugerował i czemu ?

Andrzejos
komentarz
komentarz
8 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Trochę poszperałem i od dwóch lat Orange nie sprzedaje już Neostrady Biznes. Obecnie w ofercie biznesowej jest tylko Turbo DSL i Dynamiczny DSL: http://dsl.orange.pl/oferta_cennik/

 

Pierwsze pytanie, na co ci potrzebny taki pakiet ? Kto ci go zasugerował i czemu ?

Pakiet był na firmę, umowę mam do kwietnia. Inni dostawcy internetu nie wchodzą w grę, (brak dostępności w mojej okolicy, brak kabli czy innych rzeczy) zaproponowali mi internet do 80 Mb/s więcej nie da rady (żadne światłowody nie wchodzą w grę) :/ 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

A czym ta oferta jest lepsza od zwykłej Neostardy cz FunPack'a ?

Poza tym, może jest opcja żebyś wcześniej zamienił ten Internet na Neostradę, dzwoniłeś do Orange ?

Zastanawia mnie jeszcze co jest po drugiej stronie tej puszki, do której masz podłączony router. Sprawdzałeś co masz podłączone do gniazdka telefonicznego ?

gj88
komentarz
komentarz

Do autora tematu ten "spec" co ci instalował tego D-Linka to chyba spec, ale dosłownie w cudzysłowiu. Na firmę mozna mioeć neostradę. FunPuck chyba nie bardzo bo to z telewizja, ale moze coś sie przez 3 lata zmieniło. Za oferte internetu an firme tylko bulisz nie potrzebnie.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

@gj88

To może być faktycznie jakiś spec - czarodziej. Zobacz, że D-Link ma WAN na skrętce, którą wpina do puszki w ścianie, a po drugiej stronie wychodzi z tego ADSL. Na trace route nie widać nawet śladu po jakimś urządzeniu pomiędzy D-Link a centralką Orange. Jak to jest zrobione bez routera z modemem ADSL, wytłumacz mi ?

gj88
komentarz
komentarz
4 minuty temu, MasterYoghourt napisał:

@gj88

To może być faktycznie jakiś spec - czarodziej. Zobacz, że D-Link ma WAN na skrętce, którą wpina do puszki w ścianie, a po drugiej stronie wychodzi z tego ADSL. Na trace route nie widać nawet śladu po jakimś urządzeniu pomiędzy D-Link a centralką Orange. Jak to jest zrobione bez routera z modemem ADSL, wytłumacz mi ?

Nie moge sie powstrzymać :P Wmurował router ADSL w ściane :D

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ba, to nawet nie router, bo nie ma go na liście traceroute, czyli nie przełącza pakietów między sieciami. Tylko, że jeśli jest to modem ADSL, który z jednej strony terminuje sygnał ADSL, a z drugiej ma skrętkę to musi być to router, bo przełącza pakiety między dwoma różnymi sieciami. I to jest kuźwa zagadka.

Andrzejos
komentarz
komentarz (edytowane)

O kurde Panowie nic nie ogarniam :). Czy router który kupiłem jest słaby ? (tak wnioskuje z komentarzy ;)) dzwoniłem do Orange i mogę zamienić neta dopiero w kwietniu. 

 

co mógłbym jeszcze zrobić żebyście pomogli mi z internetem ? :) 

 

tak jak mówiłem wcześniej, gniazdko  nie przesyłało wczenaiej żadnego sygnału (ten spec używał jakies specjalne urządzenie do mierzenia sygnału) 

Nie wiem co dokładnie zrobił ale utworzył u mnie internet (łącze wi-fi) gdzie wcześniej go nie było (mam router na dole w pokoju ale sygnał jest zerowy w moim pokoju, dlatego potrzebowałem speca zeby mi ogarnął neta w pokoju)

 

Internet od Orange mam fatalny 1-10mg/s 

 

wlsnsnie pobieram Mafie 3 --->

szybkosc pobierania ?? Marne 400 KB/s, dramat 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.