x-kom hosting

Nieczytelna naklejka.

Bamsye
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Jakiś czas temu w laptopie marki hp wysiadł mi dysk. Po zakupie nowego instalacja windowsa wymaga bym podał klucz produktu, który jest na naklejce pod spodem komputera. Niestety moja naklejka po paru latach użytkowania jest nieczytelna i nie widać dwóch sekwencji ( ciągu cyfr po myślniku ), i teraz pytanie czy jest jakaś możliwość odzyskania tego klucza? Czy może on być zapisany gdzieś w biosie? Jeśli tak to gdzie go szukać, a jeśli nie to w jaki sposób mogę go odzyskać? 

bolek1960
komentarz
komentarz (edytowane)

Instalacja Windows 8.1 na laptopie z licencją Windows 8 nie ma prawa wymagać klucza produktu.

Warunkiem jest to aby była to wersja zgodna z licencją.

Pobierasz Windows 8.1 ze strony Microsoftu jako ISO dla innego komputera, wypalasz na dvd i instalujesz z niej system.

 

P.S.

Moja odpowiedź dotyczyła systemu preinstalowanego przez HP a taki system nie ma klucza na naklejce.

Więc Ty skoro piszesz o kluczu na naklejce to albo masz system dokupiony osobno albo coś kręcisz i tyle.

jacekzw
komentarz
komentarz

bolek1960 ma rację.A może to jest Windows 7?

Bamsye
komentarz
komentarz

Laptop był kupowany w x-com'ie a naklejka jest pod spodem komputera. Standardowo po kupieniu komputera miałem już wgranego win 8. 

bolek1960
komentarz
komentarz
Dnia 4.11.2016 o 08:55, bolek1960 napisał:

Instalacja Windows 8.1 na laptopie z licencją Windows 8 nie ma prawa wymagać klucza produktu.

Warunkiem jest to aby była to wersja zgodna z licencją.

Pobierasz Windows 8.1 ze strony Microsoftu jako ISO dla innego komputera, wypalasz na dvd i instalujesz z niej system.

 

W takim razie to jest odpowiedź.

Choć istnieje minimalna szansa że laptop miał wymieniona płytę główna i wstawili na taką bez licencji.

Czytałem już taki przypadek na forum że gość podczas aktualizacji BIOS i wejściu wentylatora na maksymalne obroty po prostu wyłączył laptopa.

Serwis Samsunga wymienił płytę za darmo ale gość dostał taką bez licencji na system.

 

Jaka to jest naklejka od HP czy od Xkom bo jak od Xkom to klapa.

Bamsye
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety od xkom, kontaktowałem się z nimi to stwierdzili, że nie mogą mi pomóc (choć łudziłem się, że prowadzą jakąś bazę danych odnośnie windowsowskich kluczy). Natomiast microsoft za klucz zastępczy zażądał sobie 170 zł. Czyli niestety nie uniknę dodatkowych kosztów. Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.