x-kom hosting

Jednak warto odczasu do czasu czyścic kompa z kurzu

Gość
utworzono
utworzono

Ostatnio postanowiłem "posprzątac" w kąpie ,odkręciłem obudowe i wyczyściłem bebechy z kurzu ,wszystko dokładnie ,wszystkie wiatraki wszczególności od procka bo głośno chodził od niedawna. Po założeniu obudowy i podłączeniu kompa zamurowało mnie, temp procka zmalała o 18*C !!!!! .Wcześciej miałem 56-58*C w spoczynku a teraz 38-39*C w stresie do 45*C a wcześniej w stresie do 63*C. Spadły równierz obroty boxowego chłodzenia o 700RPM. Z 1900RPM na 1200RPM. Mój procek to Pentium D 3,00GHz "925".

Sonido
komentarz
komentarz

Żadna nowość, że 3ba kompa czyścić z kurzu ;)

Ile czasu go nie odkurzałeś? Bo tam było kurzu pewnie aż grubo skoro tempa spadła o 18'C :o

Ja swojego (w środku) czyszczę średnio raz na miesiąć sprężonym powietrzem i mam tempy w porządku. Po czyszczeniu zazwyczaj spadają o 2-3'C. Obudowa dość szczelna :mruga:

Gość
komentarz
komentarz

Nieczyściłem go jakieś 10miesięcy :)

Gość
komentarz
komentarz

Wcale się nie dziwie, pewnie miałeś tonę kurzu :D

swirek
komentarz
komentarz

Bylem kiedys (okolo 10 lat temu) u znajomego w pomieszczeniu serwerowym fabryki lekow Pliwa Krakow. Tam na srodku pomieszczenia stal sobie na stoliczku taki 386 z odkryta obudowa. Wszyscy traktowali ten sprzet jak jakiegos bozka. Wejscie do pomieszczenia mieli tylko nieliczni :unsure: . Na wiatraku procka byla 3cm warstwa kurzu. Ale nikt nie czyscil. Wszyscy sie bali, ze jak dotkna to przestanie dzialac :blink: . Komp obslugiwal siec lokalna zlozona z okolo 500 komputerow. Hyh. I DZIALAL ! :D

jascha_violin
komentarz
komentarz

A macie jakieś sposoby ograniczające dostęp kurzu do wnętrza? Widziałem na Allegro jakieś filtry na wentyle ale nie wiem czy to działa? W mojej budzie - NZXT - są jakieś filtry, podobno przeciw kurzowi, ale oczka mają tak duże, że nie wiem czy to coś warte?

Sonido
komentarz
komentarz

Ja w sumie mam tylko wentylator boczny za taką maskownicą, niby grill niby filtr i nie powiem ilość kurzu w obudowie naprawdę znikoma. Kurzu chyba nigdy się nie pozbędzie, bo komp musiałby być idealnie szczelny, a jest to raczej niemożliwe, bo wraz z wtłaczanym powietrzem wentylator zasysa kurz. Chyba, że przy konsekwentnym zastosowaniu chłodzenia wodnego WSZYSTKICH podzespołów możnaby było takiej sytuacji uniknąć, ale jest to strasznie drogie i jak narazie nieopłacalne.

Także pozostaje ściera, sprężone powietrze i odkurzacz ;)

Gość
komentarz
komentarz

ja swojego nie czyscilem 2 lata jak sie juz zabralem do czyszczenia do zmarnowalem zale pudelko paleczek... i nic prawei nie zebralem wiec pogonilem do mojego kochanego logosa po sprezone powietrze kupilem dwie tuby iii ?? prawie sie nie udusiłem od wdychanego kurzu ... jak chcialem wymienic paste na procku to niemoglem zmyc stara, jak kamien byla !! musialem szlifować...ale temperaturka mi spadla o 7 c

Sonido
komentarz
komentarz

:hahaha: bo 3ba było odkurzacz podstawić pod spray z powietrzem, to by tak nie pyliło :P

Tylko 7'C :o

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.