x-kom hosting

Linux od zera

phobos11
utworzono
utworzono

Mam prośbę. Chciał bym poprosić kogoś kto ma wystarczająco dużo czasu i odpowiednią wiedze, żeby umieścił na tej stronce ABC linuxa. Począwszy od instalacji a skończywszy na tym jak odpalić jakikolwiek program. Ostatnio zainstalowałem wspólnymi siłami z kumplem na moim kompie Mandrive 07 power pack. Wyglądało ładnie.. ale niestety nie było ładnie. Po zainstalowaniu systemu wszystko niby cacy ale odpalenie głupiego skypa było dla nas :| zagadką. Odpaliliśmy go z konsoli ( nie wiem czy to musiało być zrobione akurat tak ). Później chcieliśmy kadu. No to ściągnęliśmy i co dalej :| który plik obsługuje instalator i czy w ogóle w Mandrivie jest coś takiego jak instalator? Na domiar złego chcieliśmy go zostawić takiego stwierdzając że ok "pobawimy się nim" po kombinujemy. Ale Mandriwa już nie chciała się włączyć za 2 razem. Zawsze zacinała się przy wczytywaniu zegarka na początku i koniec. Nie znam się wcale na Linuxie i dlatego prosił bym o jakiś poradnik dla początkujących.

demonix
komentarz
komentarz

Najlepszym poradnikiem jest www.google.com. Tam praktycznie wszystkiego o linuksie się dowiedziałem. Trzeba szukać(dokładnie), i gdy nie znajdzie się odpowiedzi pytać na forach. Żeby poznać linuksa trzeba trochę czasu i nie można się do tego szybko zniechęcać.

A co do tego ABC Linuksa to jest masa stron w internecie o linuksie można się naprawdę wszystkiego dowiedzieć.

Zarov
komentarz
komentarz

Poczytaj to:

http://www.asseq.pl/ebooks.php?id=7

Najlepszym sposobem na nauke jest grzebanie w systemie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.