x-kom hosting

Jak otagować zbiorowo pliki ale każdy jego inną nazwą własną?

Eighteen
utworzono
utworzono

w/w

Proszę o pomoc! - Dzięki

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

W jakiej aplikacji lub w jakiej witrynie chcesz tagować pliki i po co ?

 

Tagowanie pod własną nazwą mija się a celem. Tagujesz by ułatwić wyszukiwanie danych plików.

Zobacz na przykład tę stronę:

http://www.wykop.pl/tag/memy/

Tagi są oznaczone znakiem #. Jak widzisz, opisuje to treść danego postu w kilku słowach - tagach.

Eighteen
komentarz
komentarz

Zazwyczaj katalogowałem w Mp3tag 2.55a, ale nie upieram się przy danym programie. Tagować chciałbym pod sprzęt audio. Nie odczytuje on nazw plików jeśli nie są zapisane w tagach więc nazwy trzeba przenieść do ich środka. Robienie tego plik po pliku może mi zająć lata. Szukam czegoś automatycznego

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dla ciebie sprawdziłem ten program o którym wspomniałeś. Więc za bardzo go nie poznałeś, bo ten program pozwala na masową zmianę tagu. Ściągnij aktualną wersję stąd: http://www.dobreprogramy.pl/Mp3tag,Program,Windows,13220.html

Po prawej stronie masz linki bezpośrednie. Uruchom program i z menu plik wybierz "zmień katalog". Wskaż katalog z plikami mp3, które chcesz zmienić. Jeśli chcesz wszystkie na raz, to zaznacz katalog główny z mp3 jako cel. W prawym oknie wyświetlą ci się wszystkie mp3 w tym folderze i podfolderach.  Zaznacz je wszystkie i z menu "konwersja" wybierz "nazwa pliku - znacznik". Teraz najważniejsze, jeśli chcesz mieć byle jak to wybierz domyślne ustawienie. Ale jeśli chcesz ładnie tagować dany album, to wyczyść całość wpisów i ręcznie je ustaw. Pokażę ci na przykładzie. Pliki mp3 w albumie mają taki format:

08 - ATB - Sun Goes Down

A więc ustawiasz tak znaczniki:

%track% - %artist% - %title%

Czyli, dajesz wpierw track (numer piosenki), dalej artystę i na koniec nazwę piosenki. Pomiędzy nimi wstawiasz myślniki by program wiedział, gdzie kończy się numer piosenki, a gdzie artysta i jej nazwa.

Kumasz o co chodzi ?

  • Dobra wypowiedź 1
Eighteen
komentarz
komentarz

Dzięki! Masz rację - nie znalazłem tego w moim programie, choć i tak znalazłem to już w dwóch innych co jest bardziej przejrzyste (MusicBrainz Picard 1.3.2 / TagScanner 6.0.16) Czyli jednak się da - cieszę się że zmieniłeś zdanie! Rep za Twoją wolę walki! :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.