x-kom hosting

Serwis ogłoszeniowy.

Jogurcino
utworzono
utworzono

Witam.

 Na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie posiadam jeszcze własnej strony internetowej a cały jej projekt mam jedynie na papierze.

Nigdy wcześniej nie budowałem strony internetowej i kompletnie nie znam się na tym od strony praktycznej. Zanim zacznę budować

stronę, chciałbym uzyskać odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Postanowiłem założyć własny temat, w którym całkowicie określę

swój problem oraz wątpliwości, ponieważ na żadnym z forum nie znalazłem konkretnych odpowiedzi, w związku z tym mam pewne obawy.

Czy za pośrednictwem firmy home.pl i oferowanych przez nią narzędzi będę w stanie zbudować stronę internetową działającą na podobnej

zasadzie do blablacar.pl? Napisałem podobnej, ponieważ serwis ogłoszeniowy który chciałbym założyć, nie będzie opierał się na ogłoszeniach

usług płatnych, a osoby które będą się ogłaszały na tym serwisie, będą to robiły (przynajmniej z założenia) całkowicie darmowo i oferowane

przez nich usługi będą również (znów z założenia) darmowe, w związku z tym zarabiać na stronie będę jedynie na reklamach (wizja dość odległa).

Kolejnym podobieństwem między moim portalem a blablacar.pl jest wyszukiwarka ogłoszeń. Czy za pomocą WordPress czy innych narzędzi oferowanych

przez home.pl będę w stanie bez inwestowania dodatkowych pieniędzy i bez wiedzy praktycznej z zakresu budowania stron, zrobić taką

wyszukiwarkę która po wpisanie frazy "warszawa" wyszuka mi wszystkie ogłoszenia z Warszawy? Oraz czy jest możliwość jakoś to skonfigurować w taki

sposób jak jest np. na olx.pl żeby wyszukiwarka znajdowała ogłoszenia w jakimś promieniu od danej miejscowości?

Następne pytanie jest następujące: czy aby zacząć zarabiać na reklamie jakieś kwoty, (a być może z czasem czerpać prowizje od założenia konta czy

coś w tym rodzaju) konieczna jest działalność gospodarcza, czy wystarczy to uwzględnić w rozliczeniu PIT?

 Zdaję sobie sprawę z tego że na pierwsze pytanie mogę sam sobie odpowiedzieć próbując to zrobić już w praktyce, i inwestując jakąś kwotę w stronę,

aczkolwiek zważywszy na bardzo ograniczony budżet nie chciałbym wydawać pieniędzy niepotrzebnie ucząc się na własnych błędach, dlatego

będę bardzo wdzięczy za wszystkie treściwe odpowiedzi oraz wszystkie udzielone wskazówki.

 Pozdrawiam, Tomasz.

krzysiuus
komentarz
komentarz

Przykro mi ale takiej strony nie zbudujesz korzystając z narzędzi home.

Wordpress sory ale on nadaje się głównie pod proste strony wizytówki. Stawianie na nim sklepów (woocommerce) czy innych "portali" woła o pomstę do nieba.

Masz tutaj bezpłatny skrypt ogłoszeń:

http://osclass.org/

Niestety bez odpowiedniej wiedzy i dużej $$ nie jesteś w stanie wykonać podobnego serwisu.

 

Jeżeli zarobek jest ciągły i powtarzalny to musi być DG!

 

  • Dobra wypowiedź 1
Jogurcino
komentarz
komentarz

Ok.

Dziękuję za informacje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.