x-kom hosting

Internet pomocy

kab12345
utworzono
utworzono

Dzień dobry.

Chciałbym kupić nowy internet. Posiadam radiówkę 3mb/s której mam już dość ponieważ nie mogę ani pograć ani pooglądać filmów bez zacinania. 

Rano internet jeszcze daje rade, ale w południe i wieczorami to już masakra. 

Moja lokalizacja to: https://www.google.pl/maps/place/Białobrzegi/@51.6478992,20.9041518,13z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4718fd422f6d7329:0xb7c390441e38735d!8m2!3d51.6464991!4d20.9565466

Kolega mi poleca UPC, ale chciałbym jeszcze zasięgnąć opinii osób trzecich. Potrzebuje internetu do grania a także musi być to kabel lub światłowód (niestety u mnie nie jest dostępny).

Sęk w tym, że nie mam telefonu stacjonarnego, obok mojego domu parę metrów dosłownie jest studzienka w którym biegnie kabel telefoniczny. 

Pytania:

1. Jest możliwość podłączenia się do tej linii ?

2. Czy te pare metrów to są duże koszta ?

3. Np. UPC ma możliwość podłączenia się do tej linii telefonicznej ?

4. Muszę założyć gniazdko telefoniczne w domu, ale telefonu stacjonarnego nie muszę mieć ?

 

Jeśli coś pominąłem to proszę kogoś kto się zna o wytłumaczenie mi mojej sytuacji co mogę jaki internet w moim przypadku etc. Dziękuje. 

politolog
komentarz
komentarz
19 minut temu, kab12345 napisał:

Jest możliwość podłączenia się do tej linii ?

Idziesz UPC podajesz adres i wtedy oni sprawdzają czy mogą cie podłączyć .

20 minut temu, kab12345 napisał:

2. Czy te pare metrów to są duże koszta ?

Cena Przyłącza abonenckiego  zależy od firmy oraz lokalnych warunków i możliwości .

22 minuty temu, kab12345 napisał:

3. Np. UPC ma możliwość podłączenia się do tej linii telefonicznej ?

Każdy większy operator z reguły posiada swoje kable/infrastrukturę .

24 minuty temu, kab12345 napisał:

Muszę założyć gniazdko telefoniczne w domu, ale telefonu stacjonarnego nie muszę mieć ?

Gniazdko telefoniczne to domena Orange oraz firm , które korzystają z ich łącz .

W sieciach kablowych instaluje się tzn zakończenie sieciowe .

kab12345
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, politolog napisał:

W sieciach kablowych instaluje się tzn zakończenie sieciowe .

Yhy a np. w takiej sytuacji mogę mieć router ? Bo też chciałbym sobie w domu korzystać między innymi z telefonu.

politolog, a jaki ty masz internet lub jaki polecasz ?

Bo np. podobno Vectra ma rozłączenia a ja bym nie chciał czegoś takiego 

politolog
komentarz
komentarz
44 minuty temu, kab12345 napisał:

a jaki ty masz internet lub jaki polecasz ?

Na twoim miejscu wziąłbym UPC . Bierzesz w sieci kablowej tylko modem operatorski a kupujesz router przeznaczony do xDSL .

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Wpierw dowiedz się jaki Internet możesz mieć. Jeśli chodzi o router, to zwykle nie ma problemu by sobie go podłączyć.

 

Nie musisz mieć gniazdka telefonicznego by mieć telefon stacjonarny. Wystarczy, że kupisz router z bramką VoIP i wykupisz numer telefoniczny w jakimś z wielu dostawców telefonii VoIP. Wtedy podłączysz sobie zwykły telefon stacjonarny do routera.

 

Vectra raczej nie ma rozłączania. Neostrada kiedyś lubiła się rozłączać, co można było ominąć poprzez stworzenie własnego połączenia z auto wybieraniem po rozłączeniu.

 

 

kab12345
komentarz
komentarz

ok dowiem się proszę nie zamykać tematu bo w razie czego napisze 

politolog
komentarz
komentarz
3 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Nie musisz mieć gniazdka telefonicznego by mieć telefon stacjonarny. Wystarczy, że kupisz router z bramką VoIP i wykupisz numer telefoniczny w jakimś z wielu dostawców telefonii VoIP. Wtedy podłączysz sobie zwykły telefon stacjonarny do routera.

 

Nie działa internet wtedy telefon także nie działa , w Orange to chętnie oferuje , żeby pozbyć się kosztu utrzymania centralek telefonicznych .

3 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Vectra raczej nie ma rozłączania

Rok miałem NIGDY więcej , szkoda użerania się , czasu i nerwów .

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Co się takiego złego z Vectrą działo ?

politolog
komentarz
komentarz
29 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Co się takiego złego z Vectrą działo ?

Mają w Vectrze bajzel .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.