x-kom hosting

Pirackie gry na laptopie

Syrach
utworzono
utworzono

Witam.

Załóżmy, że gdy kupię laptopa zainstaluje tam nieoryginalne gry ( przypuszczalnie załatwione od kumpla). < czy ściągnięte z chomikuj otwierane przez deamon tools'a)

Czy gdy laptop dostanie ,,usterki" a ja go oddam do sklepu to jakie konsekwencje mogą mnie czekać za pirackie gry? ( jeśli to dobra nazwa).

1. Czy mogą mi go nie naprawić, czy mogą zgłosić to na policję czy gdzieś ?

Pytam poważnie, bo zastanawiam się nad tym, gdy już kupię laptopa. Szkoda mi 100/200 złotych na nowe gry :P

Powtarzam - nie mam aktualnie gier z innych źródeł, w ogóle nie mam gier - poza tibią i Patrician III (oryginał).

Chętnie poczytam co może mnie czekać :)

 

 

Jeszcze jedno pytanie.

2. Czy gdy dodam trochę ramu do laptopa gwarancja już nie obowiązuje?

Youki
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Syrach napisał:

2. Czy gdy dodam trochę ramu do laptopa gwarancja już nie obowiązuje?

Obowiązuję.

 

DiMateo
komentarz
komentarz

1.Nie powinni robić problemu z pirackimi grami, to nie ich sprawa.

krzysiuus
komentarz
komentarz

Hmm poczytaj dokładnie warunki gwarancji bo jak pamiętam kiedyś oddawałem stacjonarkę (z marketu... ;/) na gwarancję to sformatowali cały dysk :P

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Zależy na kogo trafisz, czasem zdarzy się ktoś o czerwonej mentalności i zwyczajnie Cię zakapuje na policje, czasem usuną nielegalne oprogramowanie , lecz w 99% przypadków będą mieli to serdecznie w nosie.

Znanej mnie osobie, pracownik serwisu zaszantażował że albo zrobi legalny system, albo dzwoni na policje. Wziął 300zł, sformatował wszystko łącznie z prywatnymi danymi, wgrał Windows 7 starter  (sterów oczywiście nie) i sobie poszedł. To przykład pogotowia komputerowego z Wrocławia ,a tych jest wiele. 

Osobiście jestem zdania że kto nie ma pirata, niech pierwszy rzuci kamieniem, zaś ja jako serwisant miałem w nosie licencje klientów, nie za to mnie płacono abym je sprawdzał. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.