x-kom hosting

Lagi podczas strzelania,akcji w cs:go

kivoPL
utworzono
utworzono

Witam.. posiadam laptopa Lenovo Y700 

specyfikacja: 

CPU: i5-6300HQ

GPU: Gtx960m 4gb

Ram: 16 gb ddr 2133

SSD: Adata SP550 480 gb

OS: Windows 10 Home 

i teraz mój problem.. mam straszne lagi w cs:go.. ale nie zawsze.. tzn.. jak sobie normalnie idę, np. z respa na bs to jest wszystko okej, ale gdy obok mnie pojawi się gracz drużyny przeciwnej, nawet jeden to ping skacze w liczby 4 cyfrowe, Loss wzrasta do ok 40% no i po chwili loss i ping opada i mnie odlagowuje, ale wtedy jak już nie żyje...  dziwne jest to, że np. na wyścigu zbrojeń tego problemu nie mam, na serwerach społeczności często nie gram, ale wydaje mi się, że tam też żadnych lagów nie mam.. a więc problem jest tylko na meczach turniejowych.. co jest dziwne, że jak udostępnię sobie internet z telefonu, i to tylko H/H+  lagów niema.. w żadnych innych grach też niema..co ciekawe.. od wtorku jestem chory i cały dzień leże w łóżku z laptopem, tzn. w łóżku w cs nie gram, no bo ciężko by było, ale dzisiaj poczułem się trochę lepiej i zagrałem sobie 1 mm.. ale.. żeby ktoś nie pomyślał, że problem pojawił się dziś, bo tak nie jest... problem mam niemal od początku kiedy mam laptopa, czyli od lipca.. tak jak wspomniałem, cały dzień leże z laptopem w łóżku, oglądam youtube, streamy na twitchu, facebooka też przeglądam, i żadnych problemów nie mam, a jak właśnie mam jakiegoś takiego dłuższego laga, to jak zminimalizuje cs, to laptop jest rozłączony z wi-fi.. tak jakby to nie internet/laptop miał problemy, tylko cs robił dodatkowe problemy... w żadnych innych grach lagów nie mam.. na speed testach ping wynosi 15-30.

Wszystko chyba oprócz windowsa na laptopie było przeinstalowane, włącznie z sterownikami kamerki czy systemu audio... 

macie jakieś pomysły ? bo ja już nie mam pojęcia o co chodzi...

 

 

Update..

Jak bez Cs, tzn. jak nie gram w cs i rozmawiam na team speak'u to normalnie wszystko działa bez problemu, gdy laguje mnie w cs:go to w tym samym momencie laguje mnie na ts.. 

tak jak mówię.. nie sam cs ma lagi, tylko jeszcze wszystko inne w tym czasie laguje..

To samo jest gdy podczas gry w cs włączę sobie w tle CMD z komendą ping -t onet.pl 

Pin waha się między 20 a 25.. Gdy pojawia się lag w cs, wtedy w cmd pojawia się Request timed out. zaraz znowu ping wraca do 20 i tak cały czas...

Youki
komentarz
komentarz

Jaki masz internet, router, dostawca?

 

kivoPL
komentarz
komentarz

Internet radiowy dow. 5mb/s up 2mb/s  

Router Tp-Link TL-WR841N

Dostawca na pewno nikomu nie znany, mała sieć która obejmuje tylko moje małe miasteczko na podkarpaciu którego wielkość to 13 km2, a ludzi którzy biorą od niego internet jest może ze 100 osób.. Ale.. na speed teście w ISP jest Podkarpacki.net Rafal Czarny

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Sprawdź czy lagi pojawiają się w godzinach rannych/nocnych po północy. Następnie sprawdź w godzinach popołudniowych, po 17, 18:00.

kivoPL
komentarz
komentarz
16 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Sprawdź czy lagi pojawiają się w godzinach rannych/nocnych po północy. Następnie sprawdź w godzinach popołudniowych, po 17, 18:00.

lagi są zawsze.. Czy o 1-szej w nocy czy o 5-tej rano.. Tak jak mówię.. Wątpię aby to była wina samego internetu.. Bardziej połączenia Router-Laptop, bądź wina samego komputera.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zainstaluj program pingplotter, zapuść mu ping do google.pl a następnie monitoruj w którym miejscu pojawiają się opóźnienia.

kivoPL
komentarz
komentarz
Dnia 23.10.2016 o 14:17, MasterYoghourt napisał:

Zainstaluj program pingplotter, zapuść mu ping do google.pl a następnie monitoruj w którym miejscu pojawiają się opóźnienia.

sorry,  że nie pisałem nic.. bo nie było mnie w domu.. 

jak działa ten program ? bo nie kumam.. 
bez-tytulu.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Zapuszczasz ping na przykład do google.pl. Ekran podzielony jest na dwie połowy. Na górnej masz listę routerów po drodze do google.pl. Pierwszy to zwykle twój router, dalej są routery twojego dostawcy, dalej innego operatora, itd. Jeśli klikniesz dwukrotnie na dany router to jego wykres zostanie dodany poniżej. Dodaj po kolei routery od numeru 1 aż do 5.

Każdy wykres poniżej reprezentuje czas odpowiedzi każdego routera osobno. Więc, możesz tym narzędziem monitorować, w którym miejscu pojawia się opóźnienie (na którym routerze). W tym celu pingplotter niech sobie działa, a ty odpal grę. Ale gdy pojawią się lagi, zminimalizuj grę i zobacz który router szwankuje.

Edytowane przez MasterYoghourt
kivoPL
komentarz
komentarz (edytowane)
17 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Zapuszczasz ping na przykład do google.pl. Ekran podzielony jest na dwie połowy. Na górnej masz listę routerów po drodze do google.pl. Pierwszy to zwykle twój router, dalej są routery twojego dostawcy, dalej innego operatora, itd. Jeśli klikniesz dwukrotnie na dany router to jego wykres zostanie dodany poniżej. Dodaj po kolei routery od numeru 1 aż do 5.

Każdy wykres poniżej reprezentuje czas odpowiedzi każdego routera osobno. Więc, możesz tym narzędziem monitorować, w którym miejscu pojawia się opóźnienie (na którym routerze). W tym celu pingplotter niech sobie działa, a ty odpal grę. Ale gdy pojawią się lagi, zminimalizuj grę i zobacz który router szwankuje.

Wygląda to tak: 


https://zapodaj.net/9946b4aeefa4a.png.html

tylko że.. nadal wygląda to tak, że jak stoję sobie na respie, czy jak biegam po mapie to nic się nie dzieje.. te lagi, i automatycznie te "Zaburzenia" na tym diagramie pokazują się wtedy gdy jestem blisko przeciwnika,przeciwników.. nie zawsze, ale tak raz na trzy razy..

reinstal gry wczoraj robiłem, włącznie ze steamem, i usunięciem wszystkich plików (na pewno wszystkich) gry...

Edytowane przez kivoPL
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Połącz się kablem do routera i zobacz czy lagi występują. Jeśli nadal są, to odłącz kabel od portu WAN routera i podepnij go do swojego laptopa. I znów sprawdź czy są lagi.

kivoPL
komentarz
komentarz

Zrobię to jutro albo później.. ale.. nie mam kabla podłączonego do portu WAN

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To w jaki sposób twój router łączy się z dostawcą ?

kivoPL
komentarz
komentarz

do routera mam 2 kable. Jeden jest w porcie "2"  który łączy ten router z innym routerem, abym w drugiej części domu miał wi-fi.

A kabel od dostawcy jest wpięty do portu "1" 

 

Zawsze tak było, i przy starym dostawcy, i przy tym. Sam zresztą przyjechał i mi ten router podłączał.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Działa ci wifi w tym routerze ?

Odłącz kabel od portu 1 i wepnij go do kompa, następnie sprawdz czy masz lagi.

Edytowane przez MasterYoghourt
kivoPL
komentarz
komentarz

ale.. ten kabel to jest data+power, w sesie.. idzie kabel od anteny, i przed routerem jest taka przejściówka do ktorej wpina sie ten kabel od anteny i wpina się zasilacz..

Ten prąd nic nie zrobi laptopowi ?

 

No wi-fi działa.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zasilany (PoE) jest tylko jeden port tego mostu (tej czarnej kostki), dokładnie ten, który idzie do anteny. A to dlatego, że w tej antenie jest ukryty router i to dla niego jest potrzebne zasilanie.

kivoPL
komentarz
komentarz

czyli na luzie mogę to wpiąć ?...

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tak

kivoPL
komentarz
komentarz

tzn.. Trudny dostęp mam do tego, bo musiałbym tego laptopa trzymać na ręce i grać..

ale szczerze wątpię, że to wina mojego dostawcy,routera czy czegokolwiek...

bo.. tylko w CS tak jest.. w innych grach jest wszystko ok.. dodam też, że po kompletnym reinstllu cs razem z usunięciem configów, dosłownie wszystkiego, ping też skacze, właściwie chyba jeszcze bardziej... ale co dziwne loss ciągle utrzymuje się między 10-25% wcześniej tak nie było.. 

Ja już nie mam pojęcia o co chodzi... 

pobrałem ten jakiś niby super program "WTFast" ale nic to nie dało.. nie mam już pojęcia o co może chodzić...

 

Dnia 30.10.2016 o 14:43, MasterYoghourt napisał:

Tak

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Rób jak uważasz.

kivoPL
komentarz
komentarz
22 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Rób jak uważasz.

Czyli mi nie pomożesz ?...

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Przecież sam wiesz lepiej.

Edytowane przez MasterYoghourt
kivoPL
komentarz
komentarz

Nie wiem lepiej...

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Więc na co jeszcze czekasz ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.