x-kom hosting

Kontroler obrotów wentylatorów

Sonido
utworzono
utworzono

yOo

Jaki kontroler obrotów byście poradzili? Przejrzałem całe allegro i nic ciekawego nie znalazłem, a przynajmniej to co widziałem nie spełnia do końca moich wymagań. Otóż kontroler najlepiej by było, aby miał jakieś diody, aby było go widać za półprzezroczystej pokrywy (drzwiczkami) zatoczek 5.25", jak i również element moddingu.

Cena max do 100PLN, choć lepiej, żeby było mniej.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie, bo obecne wentylatory, które mam w obudowie (3x12cm) połączone sa poprzez molex i żadnym z nich nie mogę sterować ani z poziomu BIOSu, ani poprzez SpeedFan i czy, gdy podłączę je do kontrolera będę mógł sterować ich obrotami?

snip91
komentarz
komentarz

Może taki: http://allegro.pl/item327157718_zalman_zm_...ntylatorow.html

czy, gdy podłączę je do kontrolera będę mógł sterować ich obrotami?

Jak podłączysz gniazdem 3-pinowym do kontrolera to będzie można sterować obrotami.

Sonido
komentarz
komentarz

Widziałem wcześniej tego Zalman'a, ale nie wzbudzał we mnie większego zainteresowania. Lecz po wgłebieniu się w jego funkcje, obejrzeniu filmików i przeczytaniu paru testów (w których zebrał bardzo wysokie noty) teraz wiem, że jest to solidny produkt i wart jest zakupu. Tymbardziej, że na komputroniku mogę go kupić za 80 PLN. No i ma nawet świecące diody LED ;) czego wcześniej nie było widziałem na fotkach na allegro.

Chyba, że macie jeszcze jakieś propozycje, bo kontroler zamówię zapewne po Wielkanocy.

tofik177
komentarz
komentarz

jak chcesz kontroler dla tego by zmniejszyc poziom hałasu dodatkowych wentylatorów podpietych przez ciebie to za grosze mozesz sobie sam taki zrobic i wsadzic w obudowe.. ja zrobilem dla 4 wentylatorków płynna regulacja od 30 do 100% mocy koszt jednego modułu to jakies 5zł

wyglada tak jak na załaczniku

ja mam to w obudowie ustawione na stałe tak aby dodatkowe wentylatorki kreciły ale nie hałasowały ;]

mozna zawsze dac inne potencjometry montarzowe zamontowac na belce i wstawic w miejsce dvd na belce dac nadruk i tez bardzo ładnie wyglada.

sterownik.jpg

post-17813-1205781941_thumb.jpg

Sonido
komentarz
komentarz

Niezłe ;)

Ja jednak wolę kupić coś konkretniejszego i ładniej wyglądającego. Poza tym obawiam się, że nie umiałbym dobrze go wykonać.

Mimo wszystko gratuluję pomysłu :mruga:

tofik177
komentarz
komentarz

a dziekuje ;]

w sumie troche grzebie i zmieniam obecnie wyglad kompa puki co jak mam czas a tego ciagle brakuje

tylko robie to domowymi sposobami czyli

kontówka + lutownica + co znajde pod ręką = małe koszta duza satysfakcja ;d

moze kiedys skoncze to wrzuce fotki jakies na forum ;]

co do wykonania to na jeden moduł potrzebujesz aż 4 elementy + płytke + złacza chyba ze robisz na stałe + zamocowac w kompie

Sonido
komentarz
komentarz

Mam ładną obudowę i nie chciałbym jej zniszczyć ;) także raczej zdecyduję się na coś gotowego i zapewne będzie to Zalman ZM MFC1.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.