x-kom hosting

Problem (brak dostępu do internetu, NETIA)

Enigmaze
utworzono
utworzono

Więc po kolei i w miarę krótko: W niedzielę internet nieco szwankował (łącze się zrywało, czasem pokazywało martwe dns-y) wczoraj rano się ustabilizowało i wszystko w miarę działało a dziś znów cyrk. Więc tak router dostany od Neti (NetiaSpot) wi-fii na 2 laptopach działa (na jednym bez problemu, na drugim czasem muszę kilka razy się rozłączyć i podłączyć, bo łącząc mnie z 1 siecią wi-fii łączy mnie z "NAZWA_SIECI" i "NAZWA_SIECI 2", gdzie ejdna ma dostęp do internetu a druga nie przez co ja nie mam), komputer podłączony do routera kablem nie ma odstępu do internetu, a także przez wi-fii 2 telefony. Także dzieje się magia, komputer na kablu nie ma dostępu do internetu, laptopy przez wi-fii mają, telefony łączą się i pisze że mają ale w przeglądarce już nie mają a tablet przez wi-fii połączony informuje że łączy się ale sieć nie ma dostępu do internetu. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc? Wow wyszło przy długo.

politolog
komentarz
komentarz
Teraz, Enigmaze napisał:

komputer podłączony do routera kablem nie ma odstępu do internetu

Wrzuć screena z ipconfig/all tutaj z tego PC .

Enigmaze
komentarz
komentarz

Proszę bardzo:

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\User>ipconfig /all

Konfiguracja IP systemu Windows

   Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : KomputerS
   Sufiks podstawowej domeny DNS . . :
   Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy
   Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
   Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

   Sufiks DNS konkretnego połączenia :
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Realtek RTL8139/810x Family Fast Et
hernet NIC
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-02-44-6C-63-79
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
   Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::51f2:b10b:659c:3a8c%10(Preferowane)

   Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.102(Preferowane)
   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 18 października 2016 18:17:22
   Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 18 października 2016 20:17:22
   Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 234881604
   Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-1B-14-9E-BB-00-02-44-6C-63-79

   Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 62.233.233.233
                                       87.204.204.204
   NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Włączony

C:\Users\User>

politolog
komentarz
komentarz

Włącz ,  MUSI być  włączona automatycznie usługa Klient DHCP: Panel sterowania - Narzędzia administracyjne -- Usługi .

Enigmaze
komentarz
komentarz

Wszedłem do tego co podałeś, było włączone jak tam wszedłem. Załączam print screen. No i nadal to by nie rozwiązywało czemu na telefonach też nie ma internetu. A jak wchodzę na netiaspot.home/ to wykakuje tylko :  Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera netiaspot.home.  Co jest dziwne bo przed problemami to właśnie przez tę sstornę konfigurowałem router.

Bez tytułu.jpg

politolog
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Enigmaze napisał:

Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera netiaspot.home.  Co jest dziwne bo przed problemami to właśnie przez tę sstornę konfigurowałem router.

Zaloguj sie do tego netiispota i wpisz następujące DNSY

Podstawowy 8.8.8.8

Alternatywny 8.8.4.4

Enigmaze
komentarz
komentarz

No właśnie napisałem, że nie mogę. Jestem w podsieci tego routera a nie mogę się dostać do jego konfiguracji.

politolog
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Enigmaze napisał:

No właśnie napisałem, że nie mogę. Jestem w podsieci tego routera a nie mogę się dostać do jego konfiguracji.

Reset do ustawień fabrycznych tego netiespota i konfiguracja całej Sieci od początku . PS ile masz Mb/s od Netii ? 

Enigmaze
komentarz
komentarz (edytowane)

To reset zrobię w nocy, bo pod sieć jest podłączony też router 2-giego mieszkania. Eee jeśli mnie pamięć nie myli 20 Mb/s. W speed teście online wychodzi download 19,9 a upload 5,7. Wszedłem do ustawień routera przez ip, dns są 

87.204.204.204
62.233.233.233

Więc poprawne z tego co wiem ...

politolog
komentarz
komentarz
8 minut temu, Enigmaze napisał:

Więc poprawne z tego co wiem ...

To DNSY operatora , ale można je przestawić . 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.