x-kom hosting

Do właścicieli GF 8600GT

donbergru
utworzono
utworzono

Mam grafę Palit GF 8600gt 256/128 DDR3. Chcę go podkręcić i chciałbym zapytać czy wie ktoś jak mocno mogę ją pogonic na fabrycznym chłodzeniu? Dziękuję za wszystkie informacje!

Sonido
komentarz
komentarz

Ati Tool find max mem/core jak widzisz arty abort'ujesz. Jak bedzie samo o za duze wartosci skakac to krec recznie na poczatku co 10mhz(3x)pozniej stopniowo co 5Mhz. Do jakiej wartosci sie wykreci...hmm na rdzeniu o 60 powienies podniesc, a na pamieci ok 100, jezeli masz dobra tempe karty i buda jest dobrze wietrzona.

Próbuj i zdaj relację do ile % OC osiągnąłeś. Ja swojej nie katuję, bo na passivie za wiele nie zdziałam.

donbergru
komentarz
komentarz

@SebaSonido

ok, dzięki

wieczorem się zabiorę i będę próbował

Gość
komentarz
komentarz

Co prawda mam wersję sonic+ ale udało mi się podkręcić z 625/1800 do 720/2060 i to jeszcze nie koniec :P

Do podkręcania użyłem Riva Tuner v2.07 (czekałem na program 2 tyg. aż wyjdzie :D ). AtiTool pokazywał artefakty (na tym ekraniku obok) już na 715/2030.

I jeszcze jedna porada, nie używaj 2 programów do kręcenia.

donbergru
komentarz
komentarz
Co prawda mam wersję sonic+ ale udało mi się podkręcić z 625/1800 do 720/2060 i to jeszcze nie koniec :P

Do podkręcania użyłem Riva Tuner v2.07 (czekałem na program 2 tyg. aż wyjdzie :D ). AtiTool pokazywał artefakty (na tym ekraniku obok) już na 715/2030.

I jeszcze jedna porada, nie używaj 2 programów do kręcenia.

Ale masz jakieś dodatkowe chłodzenie czy na fabrycznym (w ogóle to wersja sonic ma chyba nieco inne - pewnie lepsze - chłodzenie)

Gość
komentarz
komentarz

Fabryczne, to chyba jakiś zalman jest ale w 100% nie jestem pewien. Po o/c temperatura się nie zwiększyła. nadal 55* w stresie (crysis)

donbergru
komentarz
komentarz

@Marecki306

No to bardzo dobrze. Jak pójdzie z moją grafą nie przekonam się jak nie spróbuję :)

tofik177
komentarz
komentarz

słuchajcie mam ta sama karte co kolega.. pytanie do posiadaczy tej karty jakie parametry pokazuje wam w WDOTOOL ?? zdaje sie ze tu mozna troche podniesc parametry naszej ukochanej 8600 gt+ 625/1800

w tym menadrzeze pokazuje parametry:

Core clock settings: 625MHz

Memory clock settings:900MHz

Shader clock settings:1375

u was tez tak jest??

Adamcior
komentarz
komentarz
słuchajcie mam ta sama karte co kolega.. pytanie do posiadaczy tej karty jakie parametry pokazuje wam w WDOTOOL ?? zdaje sie ze tu mozna troche podniesc parametry naszej ukochanej 8600 gt+ 625/1800

w tym menadrzeze pokazuje parametry:

Core clock settings: 625MHz

Memory clock settings:900MHz

Shader clock settings:1375

u was tez tak jest??

dokładnie tyle pokazuje ;]

Gość
komentarz
komentarz

W tym programie nie podnoś taktów, poźniej występują resety i artefakty w windowsie

tofik177
komentarz
komentarz

nie no podkrecac nie bede nie mam takiej potrzeby

graczem zabardzo nie jestem ale w crysisa rypie na medium graphic settings z czego niektóre na high i nic nie szczypie ;d

wiec raczej mi wiecej nie potrzeba ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.