x-kom hosting

LCD panorama 19 vs 22 a moc PC

chicek
utworzono
utworzono

Witamprzeglądałem wczesniej forum i szukałem za pomoca "szukaj" znalazłęm pewne informacje ale dotyczą one tylko pośrednio mojego problemu wiec pisze ten post.Jakis czas temu wymieniłem mojego PC bo był już dosc wiekowy ( prawie 5 letni... ), delikatnie mówiac late swej świetności miał za soba. Teraz przyszedł czas na monitor. Obecnie mam 15" crt sony. Zastanawiam sie nad dwoma modelami.Samungiem 931BW i 226BW. Parametry obu mnie zadawalaja, nie jestem jakos bardzo wymagający, od strony wyglądu tez przypadły mi do gustu. Zastanawiam sie czy wziac 19 czy 22 (panoramy). Komputer głównie służy mi do gier i poruszania sie w internecie. Czasem filmy. Chodzi mi o to czy 22 z z jego rozdzielczoscia 1680x1050 nie bedzie zabójczy dla osiągów komputera w wymagajacych aplikacjach 3d. Obecnie po zmianie mam Core 2 Duo 2.4, 2GB ram i gf8800GT 512MB. Na 15' w 1024x768 radzi sobie nieźle ale nie chce rozdzielczoscia 1680x1050 drastycznie zmniejszyc osiągów i dlatego troche bardziej skłaniam sie do 19". Jeśli ktos może cos doradzic bede wdzieczny.Dziekuje

<EDIT>

Może inaczej, czy ktos posiada taka konfiguracje ? 8800GT z 22" LCD ? i moze podzielic sie odczuciami ? Ewentualnie czy zmniejszenie rozdzielczosci na 22" jest bardzo odczuwalen w jakosci obrazu ?

Sonido
komentarz
komentarz

Ja miałem 8800 GTS'a i nawet jakbym miał 8800GT to różnicy w obrazie większej bym nie widział. rozdziałka 1680x1050 jest nominalną (zalecaną do tego monitora) więc po co Ci mniejsza. Jeżeli będziesz miał tego GT to spokojnie obsłuży 22" w dodatku na takiej rozdzielczości - bez obaw!

Wiadomo, że im mniejsza rozdzielczośc tym słabsza jakość. Ja obecnie pracuję na 8600GT na 22 calowym LCD'ku i nie ma żadnych problemów.

Śmiało możesz brać ;)

chicek
komentarz
komentarz
Ja miałem 8800 GTS'a i nawet jakbym miał 8800GT to różnicy w obrazie większej bym nie widział. rozdziałka 1680x1050 jest nominalną (zalecaną do tego monitora) więc po co Ci mniejsza. Jeżeli będziesz miał tego GT to spokojnie obsłuży 22" w dodatku na takiej rozdzielczości - bez obaw!

Wiadomo, że im mniejsza rozdzielczośc tym słabsza jakość. Ja obecnie pracuję na 8600GT na 22 calowym LCD'ku i nie ma żadnych problemów.

Śmiało możesz brać ;)

to znaczy tak do pracy wiadomo. Ale tez czasem chciałbym sobie pograc i jak wiadomo taki Crysis czy Bioshock w 1680x1050 z ustawieniami na high ( bo osobiscie uwazam ze dzis gry robia tak ze dopiero na medium z tendencja do high wygladaja normalnie, nie to co kiedys ) to juz spore wyzwanie dla PC. A grafika sie rozwija a co za tym idzie wymagania. Dodam że ostatni PC ktory mialem i teraz go zmienilem na nowy służył mi ponad 5 lat wiec planuje sie tym jeszcze troche pobawic. A nie chciałbym zeby z powodu 22 calowego monitora w kazdej nowej grze byc zmuszonym do zmniejszania detali na medium/low zeby zachowac nominalna rozdzielczosc monitora.

Sonido
komentarz
komentarz

W Bioshock'a gram na full z wszystkimi opcjami na ON nawet na tej grafie obecnej ;) A Crysis wiadomo jak Crysis, w 1280x1024 spokojnie sobie pograsz, cho i na 1680x1050 pojdzie, ale z mniejszym AA. U mnie na 320MB karcie przy 1680x1050 byl czarno szary obraz, tylko cienie bylo widac, ale na 1280x1024 chodzil plynnie z max 16QxAA. DO gier i filmów monitor elegancki :mruga:

Z tą rozdzielczoscia w grze chyba nie do konca rozumiesz :P

chicek
komentarz
komentarz
W Bioshock'a gram na full z wszystkimi opcjami na ON nawet na tej grafie obecnej ;) A Crysis wiadomo jak Crysis, w 1280x1024 spokojnie sobie pograsz, cho i na 1680x1050 pojdzie, ale z mniejszym AA. U mnie na 320MB karcie przy 1680x1050 byl czarno szary obraz, tylko cienie bylo widac, ale na 1280x1024 chodzil plynnie z max 16QxAA. DO gier i filmów monitor elegancki :mruga:

Z tą rozdzielczoscia w grze chyba nie do konca rozumiesz :P

Tzn ja to rozumiem tak ze: wieksza rozdzielczosc w grze pociaga za soba wieksze wymagania. I chyba dobrze myśle, a nie ?

Idac dalej na LCD najlepsza jakosc obrazu jest w rozdzielczosci optymalnej dla danego monitora i w tym przypadku jets to 1680x1050. A wiec chcac uzyskac najlepsza jakosc obrazu wypadało by wlasnie w takiej gre odpalać.

Obecnie na 15" CRT Crysis mam ustawiony na Very High z AA o ile pamietam 2 albo 4 i dziala calkiem dobrze ( 20-40 fps + - ) w roz 1024x768. I zastanawiam sie czy zwiekszenie rozdzielczosci do 1680x1050 w Crysisie i nie tylko bo monitor i PC pewnie zostanie mi na kilka lat, nie zmniejszy drastycznie osiągów. Tak to widze

Sonido
komentarz
komentarz

Dobrze rozumiesz. Najlepiej grać w 1680x1050 chociaż i w niższej, ale panoramicznej (16:10) gra wygląda równie dobrze(tzn. nie ma żadnych zniekształceń), bo przy 4:3 np. 1024x768 już obraz nieco jest zwężony. Np w Quake'u 3 są tylko rozdziałki powiedzmy na to "stare" i w menu nie widać np. jednego z pasków do wyboru planszy, ale gra się dobrze. Tak jak mówię zależy jeszcze od gry i jej ustawień.

Co do Crysisa to osiągi wiadomo, że spadną, ale nie na tyle, że będzie przycinało. Pare fps'ów mniej zapewne, ale zyskasz na jakości (obrazie) gry ;) Przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie jestem jakimś tam zagorzałym fanem tej strzelanki :P

chicek
komentarz
komentarz
Dobrze rozumiesz. Najlepiej grać w 1680x1050 chociaż i w niższej, ale panoramicznej (16:10) gra wygląda równie dobrze(tzn. nie ma żadnych zniekształceń), bo przy 4:3 np. 1024x768 już obraz nieco jest zwężony. Np w Quake'u 3 są tylko rozdziałki powiedzmy na to "stare" i w menu nie widać np. jednego z pasków do wyboru planszy, ale gra się dobrze. Tak jak mówię zależy jeszcze od gry i jej ustawień.

Co do Crysisa to osiągi wiadomo, że spadną, ale nie na tyle, że będzie przycinało. Pare fps'ów mniej zapewne, ale zyskasz na jakości (obrazie) gry ;) Przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie jestem jakimś tam zagorzałym fanem tej strzelanki :P

Dzięki za odp. No ja raczej tez nie jestem fanem, traktuje te gre bardziej jak taki benchmark ;p

Sonido
komentarz
komentarz
Dzięki za odp.

Nie ma sprawy

traktuje te gre bardziej jak taki benchmark ;p

Dokładnie ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.