x-kom hosting

Zewnętrzny adres IP

Sido95
utworzono
utworzono

Witam,

mam dwa pytania:

1. Czy jest ktoś zorientowany i wie czy jeśli posiadam Internet światłowodowy od Inea, czy posiadam zewnętrzny adres IP? Adres ten może być zmienny.\

2. Jak użyć dynDNS? zarejestrowałem się na stronie no-ip.com, wpisałem passy do routera i router łączy się z domeną, lecz nie mogę przy użyciu tej domeny dostać sie do sieci.

Z góry dziekuję za pomoc.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

ad.1

Według tego co tu pisze: https://www.inea.pl/oferta/dla-biznesu/sektor-publiczny/internet

Cytuj

W ramach standardowej usługi dostępu do Internetu świadczonej po łączu światłowodowym udostępniamy podsieć 4 adresów IPv4 (tzw. 4/1) co oznacza, że do wykorzystania przez Klienta jest 1 publiczny adres IP. Pozostałe 3 adresy są zarezerwowane na potrzeby działania routingu IP. Na wiosek Klienta INEA udostępnia większą liczbę adresów IP, do czego konieczne jest uzasadnione zapotrzebowanie i wypełnienie wniosku wg. wytycznych RIPE ( Réseaux IP Européens Network Coordination Centre), czyli organizacji zarządzającej europejskimi internetowymi zasobami adresacyjnymi.

 

Powinieneś mieć stały publiczny adres IP. Sprawdź na trej stronie jaki masz adres IP i go zapisz sobie: http://www.whatsmyip.org/

 

ad.2

Wpisując w przeglądarce adres swojej domeny, zostaje wysłane pod twoje IP żądanie otworzenia strony internetowej. Ale wpierw upewnij się, że twój domowy router przekierowuje port 80 / 443 na twój komputer. Następnie musisz uruchomić serwer stron www na swoim kompie i udostępnić jaką stronę.

 

Co masz na myśli mówiąc "dostać się do sieci" ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.