x-kom hosting

Internet radiowy - co wybrać?

stylowy
utworzono
utworzono

Witam, 

Wynajeliśmy nowe mieszkanie na studiach, co się okazało, w kamienicy po kablu jest dostęp tylko do internetu netii - do 20mb/s - z netią mam złe wspomnienia, więc z góry odpada.

jako, że zupełnie nie interesowałem się internetem radiowym, piszę do was z paroma zapytaniami.

 

1. Czy takie łącze jest stabilne?

2. Dostałem taką ofertę - węzeł radiowy 1,5km od mieszkania - daleko to czy blisko? Duże miasto - Kraków.

 

Ofertę, którą dostałem wklejam poniżej:

 

Przyłączenie indywidualne: Linia radiowa - 5 GHz (Przyłączenie B)

Usługa obejmuje wykonanie przyłączenia Internetu z wykorzystaniem: - linii radiowej - 5GHz (802.11a/n/ac) - przewód Ethernet 10/100/1000 Mbps, doprowadzony do wskazanego stanowiska Abonenta. Instalacja: - montaż oraz konfiguracja urządzeń radiowych - zasilanie instalacji do 24V podłączone przez zasilacz/adapter POE. - przyłączenie instalacji do urządzeń abonenta oraz podstawowa konfiguracja.

 

3. Jaka jest szybkość internetu, przesyłanego drogą radiową? Jest jakaś stała, określona tutaj w ofercie, czy muszę o to dopytać?

 

Pozdrawiam

politolog
komentarz
komentarz
15 minut temu, stylowy napisał:

1. Czy takie łącze jest stabilne?

To jest jak rosyjska ruletka , albo dział dobrze albo się męczysz . 

17 minut temu, stylowy napisał:

3. Jaka jest szybkość internetu, przesyłanego drogą radiową? Jest jakaś stała, określona tutaj w ofercie, czy muszę o to dopytać?

ŻADEN operator internetu nie gwarantuje transferu . 

Dopytaj o prędkość tego internetu i czy dają jakiś router . 

stylowy
komentarz
komentarz
38 minut temu, politolog napisał:

To jest jak rosyjska ruletka , albo dział dobrze albo się męczysz . 

ŻADEN operator internetu nie gwarantuje transferu . 

Dopytaj o prędkość tego internetu i czy dają jakiś router . 

 

Router we własnym zakresie - ale to nie problem, został z poprzedniego mieszkania - bo to chyba taki standardowy tp-link wystarczy, nie?

politolog
komentarz
komentarz
Teraz, stylowy napisał:

Router we własnym zakresie - ale to nie problem, został z poprzedniego mieszkania - bo to chyba taki standardowy tp-link wystarczy, nie?

Niekoniecznie . Zależy do czego ten TP-Link jest przeznaczony vide ADSL , xDSL .

  • Dobra wypowiedź 1
stylowy
komentarz
komentarz (edytowane)

Taka predkosc oferuja.

 

Internet asymetryczny 40 Mbps / 10 Mbps za 80zl

Internet asymetryczny 20 Mbps / 5 Mbps za 60zl

 

A tutaj zdjecia routera, jaki posiadam.

 

14509223_962187027214874_451667080_n.jpg

14513786_962186970548213_1260004287_o.jpg

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, stylowy napisał:

A tutaj zdjecia routera, jaki posiadam.

Może być do radiówki . 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Te prędkości są gwarantowane, czy są to prędkości do ?

stylowy
komentarz
komentarz
Dnia 30.09.2016 o 12:05, politolog napisał:

 

 

Dowiem się w poniedziałem, ale w ofercie nie ma magicznego słowa "do", więc myśle, że są to prędkości gwarantowane.

gj88
komentarz
komentarz
Godzinę temu, stylowy napisał:

 

Dowiem się w poniedziałem, ale w ofercie nie ma magicznego słowa "do", więc myśle, że są to prędkości gwarantowane.

Żaden operator na stronie WWW czy w ulotkach nie pisze słowa "do". Jest ono najczęściej w Regulaminie usługi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.