x-kom hosting

Internet światlowodowy czy LTE Advanced?

Mateusz512
utworzono
utworzono

Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy warto pakować się w nową oferte plusa LTE Plus Advanced niby do 300Mb/s ale Orange Światłowód gwarantuje 100Mb/s wiec nie wiem w której ofercie będę miał stałą prędkość i niski ping, w ogóle czy jest szansa zebym miał na LTE ponad 100Mb/s bo na swiatlowodzie mozliwe ze bym mial ponad 100mb.

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Mateusz512 napisał:

Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy warto pakować się w nową oferte plusa LTE Plus Advanced niby do 300Mb/s ale Orange

 PING w Orange do najniższych nie należy , dają słabego  Funboxa . Zaleta to kabel i bez limitów . LTE no własnie NIBY do 300 Mb/s . Tylko dużo zależy od twojej lokalizacji ( twoja odległość  od nadajnika ) . Potrzebujesz tego internetu głównie do grania ? 

 

Mateusz512
komentarz
komentarz

Tak, głównie do grania ale także przeglądania stron internetów czy oglądania youtube. Obecnie mam neostradę + funbox i działa to tragicznie, dokupiłem sobie repeater TPLINK ale jest jeszcze gorzej bo sygnał jest głównie wysyłany do telefonu pasmem 5Ghz gdzie do komputera 2.4Ghz więc z Orange mam już do czynienia, tylko nie wiem jak jest z tym Plusem, jedni piszą że jest ok, a inni że to tylko po to by zgarnąć klientów.

politolog
komentarz
komentarz
8 minut temu, Mateusz512 napisał:

Obecnie mam neostradę

Obok tej nieszczęsnego Orange  i LTE masz jeszcze dostęp do innych dostawców internetu np UPC  lub inne kablówki ? 

Mateusz512
komentarz
komentarz

Nie zbyt, jest to małe miasteczko więc są tu salony tylko Plus'a, Partner Orange, jest też MultiMedia Polska i Cyfrowy Polsat. Był też kiedyś T-Mobile ale już nie ma no i Play ale odpada bo kuzyn ma i nie chwali sobie tego.

politolog
komentarz
komentarz
13 minut temu, Mateusz512 napisał:

też MultiMedia Polska

Idz do MultiMedii . Osobiście mam ich od lat . PING niski awarii praktycznie ZERO . Tylko wybierz opcje modemu od nich zamiast routera . ( mają drogą dzierżawę swojego sprzętu . ) . I kup w przyszłości lepszy router od TP-Linka . 

Mateusz512
komentarz
komentarz

Ale to znów przez kabel by było?

 

politolog
komentarz
komentarz
Teraz, Mateusz512 napisał:

 

Ale to znów przez kabel by było?

 

Multimedia ma swoją własną infrastrukturę ( czyt własne kable ) Są niezależni od Orange . 

Mateusz512
komentarz
komentarz

A jak jest u nich z prędkością internetu? Bo zapewne musiałbym podłączyć sie i zamontować nadajnik w domu bo obecnie korzystam z nadajnika po sąsiedzku (mieszkam w domu jednorodzinnym i obok stoi drugi dom) i router stoi u sasiada w domu.

politolog
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Mateusz512 napisał:

A jak jest u nich z prędkością internetu?

Jest Dobrze .Prędkość taka jak na umowie . 

3 minuty temu, Mateusz512 napisał:

Bo zapewne musiałbym podłączyć sie i zamontować nadajnik w domu

Musisz się do nich przejsć i spytać czy na twoim adresie jest możliwość instalacji . Z reguły kable mają na blokowiskach . 

Mateusz512
komentarz
komentarz

Okej to by wyglądało tak jak z dawnym TP? Czyli podlaczenie przez umieszczenie nadajnika w ścianie i na ścianie bedzie takie gniazdo telefoniczne jak i internetowe?

politolog
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Mateusz512 napisał:

Okej to by wyglądało tak jak z dawnym TP? Czyli podlaczenie przez umieszczenie nadajnika w ścianie i na ścianie bedzie takie gniazdo telefoniczne jak i internetowe?

Przychodzi technik, ,instaluje zakończenie sieciowe , kabel jest koncentryczny . Modem loguje technik , wtedy podłączasz swój router . Ustawiasz w nim dynamiczne pobieranie adresu IP , ustawiasz SSID , włączasz DHCP . I działa internet . 

Mateusz512
komentarz
komentarz

Dobra czyli jakbym wziął np. Oferte 120Mb/s to bym miał coś koło tego?

A tak po za tym jeśli nie da rady z tą Multimedią to co pozostaje z reszty?

 

politolog
komentarz
komentarz
Teraz, Mateusz512 napisał:

Dobra czyli jakbym wziął np. Oferte 120Mb/s to bym miał coś koło tego?

A tak po za tym jeśli nie da rady z tą Multimedią to co pozostaje z reszty?

Na początku idz do MultiMediii i zapytaj się czy jest mozliwość , zeby cię podłączyć . Jak NIE to dalej mozna wtedy się zastanawiać . 

  • 3 tygodnie później...
Mateusz512
komentarz
komentarz

 Byłem w Multimedii i przedstawili mi całkiem interesującą ofertę, lecz gdy później przybył technik okazało się że nie ma jak podłączyć ponieważ trzeba by rozkopać caly wjazd miedzy sasiadem a moim domem (mieszkam z rodziną na jednej działce i wjazd jest pomiędzy. Wiec zrezygnowałem, pozostaje mi teraz tylko LTE ktore testowałem na telefonie (jestem w orange) i w rogu na koncu domu przy ścianie mialem praktycznie 60mb/s DL i 30mb/s UP wiec z anteną by było git.

Mieszkam w Opocznie, ul. Partyzantów i na btssearch mam około 500m od siebie nadajnik Orange i Tmobile. I teraz wiadomo ze będę brał internet na firmę ponieważ są mniejsze limity tak jak np. Oferta orange dla firm za 59.99 z Huawei b315 za 9zł i mam 500GB w strefie domowej i 60 po za, gdzie w T-Mobile za 79.99 z tym samym routerem mam praktycznie nielimitowany bo trudno bedzie obciazyc sieć. I teraz nie wiem który wybrac.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.