x-kom hosting

Stale się restartuje

Tymecki
utworzono
utworzono (edytowane)

Posiadam laptopa z windowsem XP, ostatnio pojawił się problem z jego włączeniem, mianowicie :

Po włączeniu pojawia się menu, gdzie mogę wybrać jak włączyć system (tryb awaryjny;uruchom system windows normalnie;itp)

Ja zawsze wybierałem opcje uruchom system windows normalnie, więc tak zrobiłem. Później pojawiło się okno ładowania systemu, a potem dosłownie przez niecałą sekundę wyświetla się komunikat z BIOS'u (chyba :) )

takie cos :

 

 

Screenshot_2016-09-24-14-57-05.png

Po tym jak się to wyświetli, wszystko powtarza się cały czas.

Na komunikacie, pisało że mam spróbować ponownie uruchomić komputer, nacisnąć F8 i wybrać tryb awaryjny, tak też zrobiłem, ale nic :(

Proszę o Waszą pomoc.

 

PS : włączyłem komputer po użytku siostry (ale mowi, że nic nie sciągała, tylko na dzienniku szkolnym) była, ja wcześniej niczego nie instalowałem, żadnego innego oprogramowania, ani sprzętu.

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy na komputerze jest jeszcze jakiś inny system oprócz Windowsa XP?

 

Czy masz płytę z XP? Jeśli tak, włóż ją do napędu i ustaw w BIOSie, żeby bootowanie odbywało się w pierwszej kolejności właśnie z CD.

 

Uruchom wiersz poleceń i wpisz tam:

 

chkdsk /p

 

Kliknij Enter, po czym wpisz:

 

fixboot

 

Znowu Enter... zrestartuj komputer (żeby wyjść z wiersza polecenia, wpisz "exit"). Z tego co widzę w sieci, wielu ludziom to polecenie "fixboot" pomaga. "chkdsk /p" z kolei sprawdzi kondycję dysku, ale bez wprowadzania na nim żadnych zmian. Niektórzy zalecają od razu sięgnąć po "chkdsk /r", z parametrem "r" zamiast "p" narzędzie to od razu naprawia ewentualne uszkodzone sektory dysku twardego... Osobiście zacząłbym od prób z parametrem "p".

 

Jeśli by Ci wywalało, że nie można po prostu wpisać sobie "chkdsk /p" albo "chkdsk /r", dopisz literę partycji, na której jest Windows, czyli na przykład "chkdsk C: /p".

  • 3 tygodnie później...
Tymecki
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany - temat do usunięcia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.